Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyás - CANE CORSO?...

Kezdő kutyás - CANE CORSO? Miért nem ajánlott? És mi van, ha mégis.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy Cane Corso-t, egyszerűen belé szerelmesedtem. Minél többet nézek-olvasok róla, annál jobban tudom, hogy CC-t szeretnék. De mindenhol azt olvasom, hogy kezdőknek nem ajánlják.


Mi van, ha mégis belevágok? Jövőre tervezem, hogy veszek egy CC-t. Annyi idő alatt csak fel tudok készülni a kutya nevelésére, gondozására, ugye?


Rólam annyit, hogy:

- soha nem volt még saját kutyám

- van egy 4 éves kisfiam /de a gyerekeket szereti ez a fajta, ahogy tudom/


Minden hasznos, előrevivő válasznak örülnék. Köszönöm.



2015. aug. 16. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

- Ha nagyon utánaolvasol

- ha nagyon jó helyről egészséges, jó idegrendszerű kutyát veszel

- ha egészen biztos vagy benne, hogy egy cuki, laskafülű "cukorfalattal" (fúj, de nyálas) is tudsz nagyon szigorú, határozott és következetes lenni

- ha a gyerekeddel is meg tudod értetni, hogy nem szadizzuk a kölyköt ÉS A KÖLYÖKKUTYA AZÉRT HARAP, MERT ÍGY JÁTSZIK és nem azért, mert bántani akarja (ezt természetesen neked tiltanod kell)

- ha biztosítani tudod neki a jó minőségű tápot és a nem olcsó ízületvédőt min. 1, de inkább 1,5 éves koráig

- ha hajlandó vagy vele kutyasuliba menni

- ha emberekre és mindenféle állatra akarod és tudod szocializálni

- ha előre felkészülsz a kamaszkorára, amikor ha elszalad vele a ló, akkor nagy bajok lehetnek (nem arra gondolok, hogy megeszi a családot, hanem arra, hogy ő lesz a főnök, aztán akkor hiába beszélsz neki)


Hirtelen ennyi.

Mennyi idős a gyereked?


Egy cc tulaj, 2 kisgyerekkel. :)

2015. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom az, hogy nagyon barátságosak, a családtagokat védik, idegeneket megugassák. Tekintély azonban szükséges hozzá és higgadtság. Kezdetben kis romboló, olyan mint egy kis vadállat, de amikor felnő lenyugszik :)
2015. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi én elfelejtettem írni, hogy 2 nőstény CC-nk van, 12 éves kislány mellett, aki sokszor tanul velük, tanulékonyak, de ha megunják akkor fogják magukat és elmennek a helyükre lefeküdni :D
2015. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Az enyém sosem volt vadállat :), de tény és való, hogy 1,5 éves koráig (addig volt panelkutya) igencsak sokat tapétázott. Nem győztem tatarozni, mikor árultuk a lakást. :)

Egyébként hét (7!) éves korára nőtt be a feje lágya.

2015. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy felveszem a kapcsolatot a tenyésztővel akitől vásárolni szeretnék és amit ajánl, hogy olvassak el/tanuljak meg a kutya érkezésére, azt mind megteszem - bár lehet, hogy hülyének fog nézni :D De nem érdekel.


Néztem már kutyasulit is. Hát nincs közel, de vasárnaponként vannak az órák, úgyhogy azt is meg tudom oldani.


Ezt a két tenyésztőt néztem:

[link]

[link]


Ismeritek esetleg vmelyiket? Vagy tudtok ajánlani?

2015. aug. 16. 20:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal korában hordtam a cc-m kiállításokra, ismerem a majosházi kutyákat. Sztem nem a fajta díszpéldányai, akkor sem, ha sok győztes kutyájuk van. Van egy mondás: Minden kutya lehet champion, csak sok kiállításra kell hordani. Náluk ez van.

Külföldi bírónál volt, hogy az enyém lett a 2. helyezett, ő pedig csak 3., pedig az én kutyámnak szukás feje van kan létére, az övének meg kanos feje volt...

És emberileg sem voltak szimpik. De ez csak az én véleményem.

2015. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A másik kennelt nem ismerem. Kulturált a honlap, nem igénytelen.

Furi, hogy a kanoknak csak a fejük van fotózva, Boris tetszik.

Tora, Electra nagyon jól néz ki.

Egyedül Emmától várható kölyök, a többi már 7 év felett van, ő viszont nagyon nem tetszik. Olyan Puha a teste, nem tudom máshogy megfogalmazni.


Hát most jól leszóltam, amiket kinéztél, de ha Neked nem kiállítási, hanem családi kutya kell, akkor tök nyóc, hogy esetleg nem úgy áll a füle, farka, foga, ahogy a standard előírja.

Legyenek meg a szűrések, legyen törzskönyve, oltásai, chipek.

2015. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Chipből csak egy kell. :)))
2015. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!