Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A canicross nem teszi tönkre...

A canicross nem teszi tönkre a térdet?

Figyelt kérdés

Vettem futóövet meg rugalmas pórázt a nagytestű (35-40 kg) kutyámhoz, hogy majd jól eljárunk futni, és milyen remek lesz.

A kutyám nagyon élvezi, húz, mint az őrült, én meg lobogok utána a szélben, de hogy elkerüljem a pofáraesést, folyamatosan fékeznem kell, hátra kell dőlnöm, és félek, hogy ez nagyon megterheli a térdemet, még puha talajon is. (Vékony talpú "mezítlábas" cipőben futok, aminek az lenne a lényege, hogy a talpam elülső részével fogok talajt, de így kénytelen vagyok sarokra lépni.)

Nálatok ez hogy van? Hogy tudtátok kiküszöbölni? Vagy gyakorlatilag nem is szabadna húznia a kutyának? De akkor minek a hám?


2015. aug. 17. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elmebeteg húzás meg a nem húzás között is vannak fokozatok. Én megpróbálnék belőni egy kényelmes sebességet a kutyával :)
2015. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
először is egy jó terepfutó cipő, aztán állitod a sebességet. nem az ész nélküli húzás a cél, hanem a jó tempo
2015. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!