Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekélyes bűzmirigy gyulladás...

Fekélyes bűzmirigy gyulladás kutyánál. Az én hibám?

Figyelt kérdés
Fogalmam sem volt, hogy gond van a bűzmirigyével, azt észrevettem tegnap, hogy picit mintha duzzadt lenne a végbélnyílása mellett, illetve állandóan nyalogatta, de a párom azt mondta túlaggódom megint, mert semmi baja. Pénteken voltunk állatorvosnál is, aki megmérte a lázát és ő sem vette észre, hogy gond van fenéktájékon. Aztán ma reggel arra ébredtem, hogy nagyon fáj neki és valószínű kifakadt a tályog, mert rózsaszín cucc folyt a fenekéből. Egyből orvoshoz rohantam vele, ahol kinyomta a bűzmirigyét az állatorvos és kitisztította tályogot, a kutya irgalmatlan fájdalmat élt át, majdnem elájultam, annyira szörnyű volt. Most magamat okolom. Látnom kellett volna, hogy baj van és elvinnem hamarabb az állatorvoshoz, csak azt nem tudom hol hibáztam. Ok, tegnap már látszódott, hogy nincs valami rendben nála ott hátul, de előtte semmi rendelleneset nem láttam. Egyáltalán mennyi idő, míg ez a tályog kialakul a bűzmirigy gyulladás kezdetétől. Hogy lehet észrevenni időben, amikor még nem fáj a kutyának?
2015. aug. 17. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit én tudok javasolni: a bűzmirigy rendes ürítéséhez szükséges, hogy megfelelő mennyiségű csontot kapjon a kutya, és eleget tudjon mozogni. A rendszeres mozgással az ürítés is megindul, és a bűzmirigy is ürül. A lakásban tartott, napi 3x séta, konzerv vagy táp vacsorán élő kutyáknál a bűzmiriggyel hamarabb lehetnek problémák, mint egy aktívan mozgó kerti kutyánál. Nem azt mondom, hogy egy falusi kutyánál nem fordul elő, de ritkábban. Ha viszont már szobakutya, akkor jobban oda kell rá figyelni. Nem tudom, mit adsz neki kaját, de ha kistestű, akkor csirkeszárnyvéget nyersen, ha nagytestű, akkor egy fél farhát, csirkenyak nyersen, esetleg egy kloffolóval kicsit összezúzni a csontosabb részt, hogy a bűzmirigynek is kelljen dolgoznia, vagyis síkosítsa a székletet. És mellé nagyobb mozgást, hogy az ürítés meginduljon. Pl. az enyém reggel elvégzi a dolgát, majd jön egy 3 km-es séta, és közben ismét rá jön az inger, holott előtte fél órával már ürített. Nyersen etetem, így a bűzmirigynek is kell dolgoznia.


Remélem, mihamarabb helyre jön a kutya, és hamar túl lesztek ezen a tályogos, gyulladásos állapoton.

2015. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!