Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik az epilepszia tunetei?...

Mik az epilepszia tunetei? Milyen gyakran ismetlodik es hogyan gyogyithato?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
küld az "epilepszia" szót a 1782-re epileszpszia a 1782re!
2010. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Ezt gondolom kutyákra kérdezed.

Nekem a´kutyámnak egyszer volt ilyen rohama. Meg van örülva a játékért a bot dobálásért. Egyszer annyira játszottam vele, hogy egyszer csak elkezdett rángatózni, olyan volt egy kicsit mint egy szívroham, aztán azért egyre jobb lett, és pár perc múlva is rángatózott de már nem dúrván. Elvittem a dokihoz, aki szerint a pár évvel elötte volt balesettöl ahol a fejét is beütötte nagyon lehetett. adott gyógyszert és azt mondta hogy szerinte többet nem jön vissza neki. és így is lett.

2010. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Az epilepszia tünetei:ROhamokban jelentkező rángatózás,szemfelakadás,szájhabzás,izom merevség,ilyenek.

Az epilepszia gyógyszeresen nem gyógyítható,de a tüneteket,rohamokat ritkábbá teheti,teszi.

Az epilepszia műtét során(ha sikeres) megszüntethető.

Üdv: Egy 19éves csaj:) (Eü)

2010. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen kutyara gondoltam.ma a kutyamnak rohama volt ami meg idaig nem fordult elo es nemtudom hogy ez mi lehetet.vagy 2-3percig rángatozot,merevek voltak a lábai.miutan elmulot vagy 20percig liheget.
2010. márc. 9. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

lehetett az, de mitöl jöhetett elö? nálunk a nagy heves játék hozta ki, az izgalom amit a boteldobás okoz neki, ilyenkor transzba esik. Es a régi fejsérülés miatt jött ki.



De ha beltenyészetes a kutyád akkor is lehet akkor okok nélkül is elöjöhet és gyakran.

2010. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

A leírt tünet egy tipikus nagyroham. Ilyenkor nagyon gyorsan rángatózik főleg a szája, hajlamos a nyelvét is elharapni.

Az epilepsziának ezen kívül igen sokféle tünete is lehet.

Mindenképpen vizsgáltasd ki, gyógyszerrel karbantartható.

2010. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!