Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet? Nem jár büntetés...

Ilyet lehet? Nem jár büntetés érte?

Figyelt kérdés

Szomszédomnak van két kutyája. Nagyon szelíd, barátságos kutyák. Az egyik 3 éves a másik kb kettő.

Este hallottam hogy kiabál hogy csak a baj van velük mert takarítani kell utánuk meg kijárni etetni. Sokba van a kaja nekik stb. És azt mondta le fogja adni őket a sintérnek hogy altassa el őket.

Ma meg mondja a felesége hogy leadják a kutyákat mert nem hamisak meg minek kettő. Majd a férje hoz helyettük egy kicsit, azzal a gyerekek is eljátszanak.

Ezt komolyan lehet büntetés nélkül csinálni?


2015. aug. 18. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet! Beadják,rögtön nem altatják el, de 14 nap után igen ha nem fogadja senki örökbe. :( ;(
2015. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet. Ma már minden sz*rhoz ebben az országban engedély kell, de ahhoz, hogy egy érző élőlény gazdája legyél akár 15-20 évre, ahhoz az égadta egy világon semmire nincs szükség.
2015. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.

Akár agyon is ütheti a kettőt, és vesz helyette egy kicsit.

Szomorú, de meg lehet csinálni.


Férjem is mindig így veszekszik a kutyánkkal, hogy kiteszi a szűrét- de nem lenne szíve hozzá sosem. :-)

Szomszédomban már a 3. kutya lakik így. az első állandóan átjött balhézni az enyémmel, a második is átszökött, abból 7 kölyök lett (szerencsétlen kb 1 évesen ellett) , a harmadik már megvan egy ideje, de szerintem azt is eltüntetné, ha galiba lenne vele.


Mások vagyunk, csak nem tudom, az ilyennek minek kutya? Mi ösztönzi, hogy magához vegye, ha amúgy nem is kell neki???

2015. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leadhatja, igen.


Egészséges kutyát nem altatnak el pusztán kérésre, még a sintértelepen (gyepmesteri telep) sem. Ez csak akkor történhet meg, ha helyhiány van a telepen.


A gazdák által leadott kutyáknál nem várnak 14 napot, azonnal örökbe adható státuszba kerülnek. Legalábbis Budapesten így van és ez szerintem országos előírás.


A budapesti gyepmesterin egyébként már vagy 3 éve nem volt altatás helyhiány miatt. Ezért is hirdetnek rendszeresen örökbefogadó napokat és segíti is őket a Vigyél haza alapítvány.

2015. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!