Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntetés - jól csináltam?

Büntetés - jól csináltam?

Figyelt kérdés

Sétálni voltam a két kutyámmal, mindkettő szabadon. A fiatal, szinte még kamasz kutyám orra előtt egyszer csak felrebbent egy fácán, a kutya meg elindult utána. Ordítoztam, hívtam, meg is állt, hátranézett, aztán futott tovább. Eldurrant az agyam rögtön. Mikor már-már megállt végre, mit tesz isten, egy másik fácán is felrepült tőle pár méterre. Futás tovább! Rám se bagózott, engem meg kivert a víz, mert átrohant az autóúton... Szerencsére épp nem jött semmi, ami meg igen, az lelassított.

Na, nagy nehezen visszajött. Legszívesebben letörtem volna a derekát, de adtam neki jutalomfalatot, még egy "jó kutyá"-t is kipréseltem. Vártam egy fél percet, hogy lemenjen az első gőz az agyamról, aztán pórázra vettem és szoros lábnál követésben egyenesen hazajöttünk. Nem akartam úgy folytatni a sétát, mintha mi se történt volna. Jött mellettem, mint a kisangyal, tudta, hogy pipa vagyok.

Hazafelé egyszer felrebbent előttünk egy kismadár, a kutya már-már rámozdult volna, de betoppantam elé és durván belegyalogoltam az arcába. Megértette.

Most kicsaptam az udvarra, rajta hagytam a hámot, a másik kutyámat beengedtem.


Jól csináltam? Fenntartsam még a mosolyszünetet, vagy oldjam ki?


Ez nem az első eset volt, hogy késlekedik odajönni a hívásomra, bár többnyire másodikra azért jön, de nem akarom, hogy ez megismétlődjön. Tudom, hogy baleknak néz, pedig minden általam ismert szabályt betartok, de ingergazdag környezetben se kép, se hang.


2015. ápr. 12. 11:06
 1/5 piriiiii ***** válasza:

Szerintem jól csináltad, de ha nem megy oda hozzád kint első szóra szépen, akkor ne engedd el, mert most szerencséd volt, de elüthette volna valami.

Talán vissza kellene lépni egyet, és nem elengedni ingergazdag környezetben, hanem az udvaron gyakorolni a hívást, és ha ott kivétel nélkül megy, akkor menni ki, de ott is egy olyan helyre, ahol nincs túl sok hatás (egy nagy rét, erdő, ahol nincs forgalom, kevés állat), és szép fokozatosan egyre ingergazdagabb környezetbe vinni.

Én már beengedném a kutyát, elvégre legutóbb nem tett semmit, Te tulajdonképpen megelőzted a kismadárra való mozdulást, ha azt meg is értette, elég volt annyi büntetés.

Tehát, ha nem akarod, hogy megismétlődjön, ne engedd el olyan helyen, ahol félpercenként felrepül egy fácán a kutya orra előtt, és ő második hívásra is csak többnyire megy oda!

2015. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

3 hónapos kora óta sétálok vele kint a réten, pont azért, hogy már kölyökkorban megszokja a dolgot. A kezdetektől gyakoroltuk a behívást, mindent papírforma szerint csináltam, ezerszer behívtam, ezerszer jutalmaztam a séták során, ha nem jött azonnal, leguggoltam, elfutottam, elbújtam stb. Egy időben hosszú pórázzal vittem, de mintha épp ellentétes hatást értem volna el vele, rosszabbodott a behívhatósága. Tudta, mikor van rajta a póráz.

Udvaron hiába erőlködök a behívással, 98%-ban működik, de ha pl. egy másik kutya megy oda a kerítéshez balhézni, ugyanúgy le se tojik. Illetve, ha előtte valamiért kikapott, akkor jobban ugrik a parancsra, de hát nem verhetem meg minden reggel megelőző jelleggel...

Nem tudom máshogy lemozgatni, csak ha szabadon rohangál minél többet.

Az a baj, hogy eleve elég konok, önfejű fajta, ösztönösen önálló, amiről mindenhol azt olvasom, hogy nagyon nehéz tőle 100% engedelmességet kicsikarni.

Egyszerűen nem tudom, mit tudnék még tenni az ügy érdekében. Elektromos nyakörv? Nem szívesen. Ugyanakkor nem szívesen sétáltatnám egy életen át hosszú pórázon.

Voltam vele kutyasuliban, ő volt a mintadiák.

Segítsetek, mert kifogytam az ötletekből.

2015. ápr. 12. 11:38
 3/5 Kökény555 ***** válasza:
19%
nekem ugyan ez vólt a macskámmal... de most állatkorházban van mérgezés miatt :( ! remélem élve marad... ami izgi nekik, akkór oda sem jönnek:( de ha pl.: éhes úgy rohan mint a nyúlXD az állatok már csak ijenek:))... ( de amúgy jól csináltadXD )
2015. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne etetés után vidd sétálni! A felnőtt kutyáknak (1éves) elég napi 1x kaja. ha reggel-délelőtt viszed sétálni akk este-délután etesd meg, meg este-délután eteted meg akk meg reggel-dálelőtt vid sétálni!

Akkor 96% h odamegy... Amúgy attol is függ h mien időszak van.. például az én kutyám a nyári melegbe nem szeret enni száraz kaját.... A virsli, a háztartási keksz, nekem mindig bevált. Esetleg alama... Végülis te tudod h mi az a kaja ami nemolyan drága és szereti a kutyád!

2015. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Reggel-este etetem, mert nagytestű, és így kisebb a gyomorcsavarodás kockázata.

Nem minden nap viszem sétálni, mert sokat mozog a kertben, csak heti 2-4x.

Mikor tudom, hogy délután lesz vele időm kimenni, akkor nem kap reggelit.

Parizer vagy sajt a jutalomfalat, de a fácán még annál is csábítóbb.

2015. ápr. 15. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!