Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 éves kan amerikai...

Van egy 4 éves kan amerikai bulldogunk, szeretnénk mellé egy argentin dog kölyköt lehetőleg szintén kant. Lenne esélye annak hogy össze szokjanak vagy inkább szukában gondolkodjunk el? (8 hetesen hoznánk el)

Figyelt kérdés
Amig nem éri el a kicsi az ivarérettséget nem lehet gond mert a bullim nem bántaná viszont utánna valamelyiket kasztráltatni kéne csak azt nem tudom hogy igy megférne e egymás mellett a két kan?
2010. márc. 10. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Próba cseresznye. Az egyik ismerősöméknél egy felnőtt kan németjuhász mellé került egy fiatal, de már felnőtt bston terrier keverék, akit napokon belül ivartalanítottak. Megférnek egymás mellett, de nem szeretik egymást. Néha van egy kis verekedés, de ennyi. De egy amerikai bulldog, meg egy argentin dog az más eset. Én a miénk mellé (bullterrier és pit keverék) nem mernék kan kutyát hozni, csak olyat ami kistestű, mert tudom, hogy balhé lenne belőle, mikor felnő a másik kutya. Te ismered a kutyádat, te tudod, hogy milyen. Ha úgy látod, hogy összeszoktatható lenne egy kannal is, akkor hajrá, viszont ha domináns típus, akkor én a helyedben mindenképpen szukát keresnék mellé.
2010. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget és a tanácsot, elgondolkodtató.
2010. márc. 10. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Kutyakiképzéssel foglalkozom másodállásban, úgyhogy pár jó tanácsot tudok adni remélem: - a bemutatás olyan helyen történjen, ami semleges (értek ez alatt egy focipályát pl, ami nem tartozik a kutyátok területe alá)

- a felnőtt kutyán legyen póráz, ami stabil, nem tudja a nyakörvből kihúzni a nyakát...

- a kiskutyát a kezetekben fogjátok, a felnőtt kutyust pedig valaki olyan személy, akire hallgat, aki megtudja tartani, letudja nyugtatni.

- szagoltassátok őket össze. Ha felnőtt kutya csóválja a farkát, érdeklődően szagolgat, akkor jó úton haladtok. Ha bizonytalan, esetleg feláll a szőr a hátán, akkor tartsatok szünetet... Vonuljatok vissza a kölyökkel. Ezután újra próbálkozzatok, addig amíg meg nem nyugszik.

Szánjátok rá az időt, nehogy aztán félreértelmezzétek a jeleket, és később balul süljön el a dolog.

- A szoktatás akkor mondható sikeresnek, ha a két kutya -én így szoktam mondani- "összenyal", tehát megnyalják egymás pofáját.

Ha ez megtörtént, akkor az azt jelenti, hogy a kölyök kutya elfogadta a nagy felsőbbrendűségét, tehát úgymond "megegyeztek egymás között" kutyanyelven :)

- Ezután már akár le is rakhatjátok a kölyköt, had járkáljon. Biztos vagyok benne, hogy saját magától fog odamenni a felnőtt kutyátokhoz és nyalogatni fogja a pofáját. A nagy kutyátok azért legyen pórázon még mindig, nehogy mégis baj történjen. Ha nagy kutyátok csóválja a farkát, érdeklődő, esetleg a játék jeleit mutatja a kölyökkel szemben, akkor már komolyabb baj nem lehet.

Mindenesetre pár napig még legyetek résen, és mindkét kutya kapjon rengeteg odafigyelést, törődést.

- Ami még rizikósabb időnek számít, az a kölyök ivaréretté válása (6-8 hónapos kor) Ebben az időszakban fokozottan ügyeljetek oda rájuk, mert elkezdődhetnek a rangsorviták. De ez nem feltétlen történik meg minden kutya esetében. Ha a kiskutya egyszer már megtanulta, hogy a nagy alatt áll, akkor nem fog probléma lenni.


Nálam 3 kan és egy szuka amstaff rohangál az udvarban. Az egyik kan ráadásul már felnőtt volt mikor hozzám került. Az összenyalás után semmi probléma nem volt velük, és azóta sem. Megemlítem, hogy egyik kan sincs ivartalanítva, és remekül kezelhetőek.


Sok sikert!

2010. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Próbáljatok meg inkább szukát venni, mert ha beérik az argentin dog (9-12 hónap) akkor neki támad a másik kannak és addig verekednek míg valamelyik megdöglik. De ha szukát vesztek azt az első tüzelésénél(6-8 hónap) ki kell heréltetni a kant, vagy elzárni a szukát 1 biztos helyre amin nem tud átmenni a kan.
2010. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Figyi.

Sztem m1 hogy kiskorába nhozzá-e szoktatod vagy nem.

Mertha mondjuk egy pitmellé venné egy labradort bírná a pit amíg 5 hónapot el ne méri. mERT KB.5 honapos koráig van rajta a "tejes kiskutya szag"

és miután 6 honapos : öszeverekdnek ... ákrmi

2010. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nem igaz!!

Nekem is 3 kan és 1 szuka kutyám van !

Van Amerikai bulldogom is , és 3 Amstaffom , teszem hozzá az Ambull kan 2,5 évesen került hozzánk , és semmi gond nincsen velük!

Attól hogy 2 ivarétett kan van egy udvarban nem jelenti azt hogy addig verekednek majd míg valamelyik el nem pusztul!

Butaság. Sőt még szukán sem verekedtek soha össze ha tüzelt a szukám , külön voltak zárva , de utánna ivartalanítottam a szukát .

Pedig teszem hozzá , elég kemény kutyáim vannak!!


Nyugodtan hozzál kant ,semmi gond nem lesz , tanítás és szocializálás kell neki .


Mert nem támad minden kan kutya ha másikkal találkozik , akár a futtatón , vagy sétálás közben.

2010. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tegnap 18.42


Így van, ahogy leírtad!!!! Nekem 4 amstaffom van. 3 kan, egy szuka. Az egyik kan felnőttkorában került hozzám. 2 éve van 4 amstaffom. Az ég világon semmi baj sincsen velük!!! Ha jól szocializált egy kutya, nem is lesz vele baj...

2010. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!