Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen terelési stílusok...

Milyen terelési stílusok vannak? Jellemző fajták?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne. :)

2015. aug. 25. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
annyira nem vagyok benne otthon (a google biztos többet tud...) de ha jól tudom alapvetően hajtó (pl. a magyar fajták) és gyűjtő (angol, ausztrál fajták) stílus van. a gyűjtő inkább egyedül hozza be egy nagy területrőla birkákat, önállóana juhász felé, a hajtó meg a juhásztól elfelé hajtja a birkákat, legalábbis valami ilyesmi ragadt meg valahonnan, egyszer olvastam egy internetes cikkben...
2015. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nem teljesen jót írt. A magyar pásztorkutyák akármerre terelnek, hozzáteszem, hogy most csak igazán jó kitanult kutyáról beszélünk. Kézmozdulatra, botmozdulatokra reagálnia kell. Ha úgy kérjük akkor elébe megy az állatnak, visszafordítja, ha kell akkor hátulról ösztönzi előrefelé. Keskeny utakon két oldalt járkál, kanyaroknál forgatja lefelé. Sok mindent csinálnak, nem csak elfelé hajtják. Kutya se egyforma, a legtöbb csak a gazdájának dolgozik, más emberrel még el sem megy a nyájhoz, nem hogy dolgozna neki.
2015. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!