Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pumi szerű 7 hónapos kölyök...

Ábrahám Szilvia kérdése:

Pumi szerű 7 hónapos kölyök kutyámat hogy szoktassam póráz nélkűli sétához? Mindent űldözőbe vesz aútót madarakat?

Figyelt kérdés
Már egész jól sétál lábnál pórázon de ha madarat lát mrgőrűl ugyanígy az autókra is nekiront. Mindjárt itt a nyár mindenhol madár lessz ilyenkór a jutifali is ritkán segít a visszahíváshoz. Már gondoltam arra a hosszú 15m pórázra mert ki kéne magát szaladnia de nem tudom hogy az jó e ha valakinek van tapasztalata írja meg nekem.

#7 hónapos #pumiszerű kölyök #mindent űldőzőbe vesz #hogyan tudom ezt a terelési #ösztönt csillapitani?
2013. febr. 23. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Rákereshettél volna erre a kérdésre itt, mielőtt kiírtad. Legalább hetente teszi fel ezt a kérdést valaki.


Amúgy még nagyon fiatal a kutya, gondolom bolondos és nem figyel rád eléggé. Azt kéne elérned először is, hogy pórázon hallgasson is rád. (menjen oda hozzád, figyeljen a nevére, üljön le stb).

Ha nem tisztel a kutyád, nem fog rád hallgatni.

2013. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tekintélyt kell szerezned, nincs más megoldás. Azért nem tudod visszahívni és letiltani a kutyát, mert nincs kellő tekintélyed a szemében. A jutalomfalat jó, de nem oldja meg a problémákat! Ha nem tudod, hogyan tedd helyre a kapcsolatodat a kutyáddal, hogyan neveld megfelelően, érdemes keresned egy olyan kutyasulit, ahol kifejezetten ez áll az előtérben, ahol szabadon, póráz nélkül zajlik minden foglalkozás, szabadon dolgoznak az ebek és persze a bemutatók is szabadon történek. Az ilyen helyeken garantált, hogy a behívhatóság és természetesen a kutya-gazda viszony központi helyet foglal el.

Mindenképp változtatnod kell ezen az állapoton minél hamarabb, mert egy kutyának, legyen akármilyen fajta, nagyon nem elég csak a pórázos séta! Ha nem tudja kimozogni magát, nem tud fizikailag lefáradni, nagyon hamar előjönnek majd betegségek és viselkedés zavarok, mint félelem, agresszió, szökés, stb. Mennyit viszed más kutyák közé?


A hosszú póráz semmire se jó. Azon se tud rohangálni a kutya, azon sem fog eleget mozogni. És a kutyák nem hülyék, tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy mikor van rajtuk póráz és mikor nem, vagyis attól, hogy hosszú kötélen tökéletes a behívása, még szabadon nem lesz az.

2013. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk most. Olyan helyre viszem ahol nincs sok inger, pl szántó. Viszem a labdáját, és kaját mert azzal motiválható, először nem érdekeltem ha akart visszajött ha nem nem. Most 10ből 9szer visszajön. A 10ből 10 lesz akkor viszem olyan helyre gyakorolni klikkerezni, ahol több az inger, és így tovább. Lassú folyamat, mert mindent megcsinál, csak nem jön vissza mert nem tanulta meg, hogy ezt így kell. Egy kutyakiképző ismerősöm mutatta meg mit, hogyan kell vele csinálni, milyen helyzetekben :)
2013. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!