Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a születendő...

Hogyan kell a születendő vizslák farkát rövidebbre vágni? Tudom, hogy a törvény nem engedi. Állatorvos ezért nem vállalja. De akinek vizslája van, az tudja, hogy szükséges.

Figyelt kérdés

2015. aug. 28. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Az egyik ismerősöm ollóval szokta, akkor még lehet. Meg nem fáj nekik annyira elmondása szerint. Csak utána arra kell vigyázni, hogy fertőtlenítsd le jól a sebet sebhintő porral. Bár megmondom őszintén, én se nagyon vagyok oda az ilyenért.
2015. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Általában a tenyésztők meg tudják csinálni, kérd meg a tenyésztőt. (Vagy ha te vagy kezdő tenyésztő, akkor a szukád tenyésztőjét).


Mondjuk az nem igaz, hogy nem fáj nekik. Csak addig állít ilyet az ember, amíg nem hallgatta végig a kiskutyák üvöltését. :(

2015. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
ollóval elvágod aztán elsütöd, munkakutyánál lehet hogy van értelme de aki csak divatból vágja annak én is levágnám
2015. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Miért lenne szükséges? Vizslám volt, volt farka, csóválta, és?
2015. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Érdeklődj tenyésztőknél, biztos lesz aki segít.

Lehet engem is megkövezni, de vannak fajták amiken nekem sokkal jobban tetszik a vágott farok.Ez van.

2015. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Farokvágás engedélyezett 7 napos korig. Ha az orvosod ismeri a vizslák farokméretét, vele vágasd.
2015. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha vadászatra lesz akkor szükséges, de akkor nyílván nem szaporított kutya lenne szóval nincs miről beszélni. Orvossal csináltasd, ne otthon próbálkozz. Ha már azzal sem vagy tisztába hogy mik az erre vonatkozó törvények...
2015. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne szükséges, eszembe sem jutna kínozni a kutyákat, de vadászó szülőktől, elsősorban vadászatra szánt kiskutyákról van szó.De ha nem fog vadászni, akkor is kényelmesebb lesz nekik mint egy későbbi amputáció, mert annyira tudják csapkodni a farkukat, hogy folyton kivérzik. Olyanok válaszát várom, akik már csinálták is.Köszönöm!
2015. aug. 31. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7 napos korig vágható a farok. Ha itt kérdezősködsz, te ne kezdj hozzá. Állatorvosnak tudnia kell megcsinálni.
2015. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!