Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 hónapos mudink már kétszer...

A 9 hónapos mudink már kétszer elkapott egy-egy tyúkot és széttépte mire hazamentünk. Mit tegyünk, hogy leszokjon erről? Hogy lehet megbüntetni ha már órákkal ezelőtt történt az eset? Egyáltalán van esély leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Építs jobb kerítést. Az én tacskó keverékem is nyírta a csibéket, és utána fél napig bújkált, mert tudta, hogy rosszat csinált. Egyszerűen nem tudta legyőzni az ösztönt, akárhogy tanítottam.
2010. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Akiteki ***** válasza:
87%

Esélytelen vagy. Ha egyszer rákapott a dologra, csak sűrűsödni fognak az esetek.

Zárd külön őket úgy, hogy ne találkozzanak.

2010. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Erős és magas kerítés, akár tetőt is csinálhattok a csirkék fölé. És valamivel körbe is keríthetnéd, hogy nehezebb legyen megközelíteni a kutyának, valami szúrós bokor, esetleg csalán, hogy ne legyen kedve arrafelé kószálni.
2010. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
79%
Pásztorkutyákra jellemző magatartás, ha inger/mozgásszegény az életmódja. Több játék, mozgás talán segíthet neki, ha nem akkor marad a kerítés.
2010. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Barátoméknak kopó keverékük van. Ha el van engedve, már szaladt, és széttépte a nyúlketrecet, és megette a nyuszikat.Pedig amúgy barátságos kutya.
2010. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
vegyetek macskát... az nem tépi szét a tyúkot... max a tyúk szedi szét a macskát...
2010. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12:34 - Nagyanyáméknál a szomszédoktól pont macska járt rá a tyúkokra egy időben, az is ragadozó.
2010. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet leszoktatni. Nálunk is megölt egyszerre 16 tyúkot.
2010. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Csak annyit tehetsz h a tyúkokat jobban elzárod tőle, a mudi nagyon önfejű kutya, nekem is van egy 5 éves mudim és sok dologról egyszerűen képtelen leszokni! Nem tehetsz mást, ha megbűnteted, annál jobban fogja csinálni!
2010. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tanácsot adni nem tudom, csak annyit szeretnék mondani, hogy nálunk is van egy-két időszak amikor unatkoznak a mudijaim, de SOHA nem bántanák a háziállatokat és NEM makacs kutyák. Hanem kifejezetten híresek az engedelmességükről és a "szolgalelkükről", ha valaki egy ilyen kutyát sem tud megnevelni akkor menjen szakemberhez.

Volt egy kutyánk, aki mindig megölte a háziállatokat, de ő roti és vadászkutya keverék volt. Az tehettük csak hogy a csirkéket biztos helyre zártuk, illetve jólnevelt volt, ha ott volt a gazdája akkor tűrtőztette magát. De talán egy mudit ki lehet ebből nevelni, neki tilos lenne bántani az állatokat.

2010. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!