Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk erről leszoktatni?

Hogyan tudnánk erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Július közepén örökbe fogadtunk egy német juhász kutyát,aki eléggé rossz körülmények között élt.( Egész életében 1m-es láncra volt kötve,nem törődtek vele,folyamatosan valószínűleg egy seprűvel verhették,mert amikor valaki mutat neki egy seprűt,nagyon lapít,fél,és a lábad közé bújik.A gazdája lelépett,és a szomszédok etették,meghalt benne 8kölyökkutya,életmentő műtéttel mentették meg az életét.)Egyáltalán nem volt szocializálva,most ebben a 4hónapban egészen jól betanítottuk az alapokra,de egy a probléma,hogyha meglát egy kutyát odarohan hozzá,és rögtön játszani akar,ilyenkor megmakacsolja magát,és csak nagy nehezen lehet őt megfogni,viszont van már 1-2 kutyus akikkel egészen jóban van,sokat játszik vele stb,viszont eléggé kellemetlen,mikor sétánál azt kell figyelni,hogy hol van kutya.Esetleg valahogy erről lelehetne szoktatni?:)
2011. okt. 9. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
kutyasuli szerintem..
2011. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, kutyasuli, ott megtanulja, hogy szót kell fogadni a gazdinak. ÉS addig is ne engedd el pórázról.
2011. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
házhoz járó szakértő, át kell nézni a "házirendet", rendezni az ember-kutya viszonyt, és akkor egy vezető bármit könnyedén megértet az ebével
2011. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.:))

hátmár apától nem szalad el,de kutyasulira nincs pénzünk.:S

esetleg valami 'házi ötlet'?

2011. okt. 9. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:

A mi kiképzőnk a behívást úgy tanította, hogy a kutyára egy nagyon hosszú pórázt tett, kb 10 métereset. Le kellett ültetnem a kutyámat, az oktató fogta a pórázt. Én elfutottam, a kutya nem mozdulhatott bármilyen inger érte, bármit látott. Amikor megálltam (vagy volt, hogy futás közben) elkezdtem hívni, és a kutyának egyenesen hozzám kellett jönnie.

Az én kutyám mondjuk nagyon kötődik hozzám, szóval elég volt, hogy az oktató elengedje a pórázt, a kutyám rögtön ott volt mellettem:) De a kutyák többségével úgy kellett csinálni, hogy az oktató fogta a pórázt, és nem engedte, hogy más irányba szaladjon. Futott a kutya mellett, ha a kutya másfelé ment, visszahúzta futás közben a gazdi irányába. És közben természetesen folyamatosan hívni kellett. Ha odaért, nagy dícséret, és jutalomfalat. Ez nagyon fontos, a kutyákat motiválni kell arra, hogy jó szívvel és örömmel menjenek mindig a gazdihoz. De a legjobb az, ha jutalom nélkül is odamegy, akkor tudod, hogy érted csinálja:) Sok sikert!

És ne haragudj ezért a kutyádra, sz@r élete lehetett, és végre örül, hogy szabad és a fajtársaival játszhat.

2011. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű... Addig nem engeditek el, amíg nem 100 %-os a behívása és a NEM szó ismerete .
2011. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!