Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha a kutyám...

Mi a teendő, ha a kutyám békát evett?

Figyelt kérdés

Most hajnalban felkelek a véget nem érő ugatásra, és miután elkaptam a kutyát,láttam hogy rázza a fejét,öklendezik,habzik a szája,és teljesen meg van kergülve.Tuti hogy békát evett,mert azt ugatják ennyire. Nagyon megijedtem,de hiába hívtam az állatklinikát nem vették fel a telefont. Azóta eltelt ugyan háromnegyed óra, és az olvasottak alapján a kezdeti sokk után legalább 20x kimostam a száját,adtam neki inni, és kis ennivalót is hogy a rossz ízt csillapítsam. Azóta a fürdő körbe van hányva,én is körbe vagyok hányva meg a terasz is(a hányás kimerül a habzó nyálban,de már minden olyan). Miután kitöröltem a pofiját kicsit nyugodtabb lett,most talán aludni próbál,de elég levertnek tűnik.

Kistestű, 13éves kutyáról van szó. Soha nem csinált még ilyet és ezért ijedtem meg. Mit tudok még tenni azért hogy jobban legyen? Vagy mire számítsak,meddig lesz rosszul?

Köszi előre is a válaszokat.


2015. aug. 31. 03:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azóta eltelt egy óra,nem hányt többet. Most alszik,de eléggé meg van feszülve,és azért ránganak is a lábai.(bár utóbbi mindig,nem alszik valami nyugodtan.)

Remélem nem lesz semmi baja. Talán tanult ebből,és nem lesz több ilyen.

2015. aug. 31. 03:29
 2/11 anonim ***** válasza:
Hulye kerdes, de ugye olyan klinikat hivtal, ami ejszaka is rendel? Holnap mindenkepp vidd el. Remelem jobban lesz a kutyid.:)
2015. aug. 31. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kisvárosban lakom, a legközelebbi állatkórház is két várossal arrébb van. A környéken ez az egyetlen állatkórház. De természetesen elviszem holnap dokihoz,de nem mertem hajnalban felcsörgetni az orvost,mert láttam hogy jobban lett aztán. Ellenben én azóta se alszok :'D de köszönöm szépen a választ. Azóta alszik mint a bunda, remélem semmi baja nen lesz ebből.olvastam hogy elég gyakori eset ez,és komoly bajok szerencsére nem lettek. Minden esetre holnap irány a doki.:)
2015. aug. 31. 05:20
 4/11 anonim ***** válasza:
De csak feltételezted hogy békát evett.!!!!
2015. aug. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Biztos hogy az volt. Mást nem szokott így ugatni, egeret vagy vakondot sem. Mostanában meg úgyis van erre elég béka. Semmi mástól nem lehetett,mert azt is láttam hogy ugrott utána,elkapta,de hogy meg is ette,na az az egy nem biztos. Viszont bőven elég az,amit így is okozott szegény breki :/
2015. aug. 31. 06:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém a sündisznót ugatja mindig. Szét is tépte a kerítést miatta:/

Egyszer megszúrta és ezért neki is habzott a szája, utánna meg elanyátlanodott... Mert hogy ugye fájt neki.

2015. aug. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Idehaza nyílméregbékák nem nagyon tenyésznek sima zöld varangy megkostólásába nem fog belehalni hidd el. Rossz íze van hánytatja de semmi több. A gólya is kibírja :)
2015. aug. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, hogy egy béka tévedt a kertünkbe, ami nagyon ritka. A kutyám elkapta őt, de nem ette meg, ennek ellenére rosszul lett egy kicsit: kétszer hányt. Aztán jobban lett!
2015. aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azóta a blöki is szépen alszik. azt hiszem ez mindkettőnk számára maradandó élmény volt. >< remélem nem csinál több ilyet ><
2015. aug. 31. 09:22
 10/11 NikiMiklos válasza:
A barátnőméknek tacskójuk van és a kutyájuk allergiás a békára ilyenkor nem szokták piszkálni és az orra is fel van dagadva.Lehet hogy a tiéd is allergiás a békára.Végül is nem lehetetlen!?Minden féle képen vidd el az állatorvoshoz/ klinikára és utána majd tudod mi a baja.
2015. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!