Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a szobatiszt...

Hogy tanítsam meg a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes labim,2 hete van nálam,de még nem szobatiszta,pedig azt hallottam,hogy nagyon okos kutya.Óránként kiviszem(a kertbe) mikor itthon vagyok,van leteríthető pelenkánk,és arra is szokott pisilni,és ilyenkor,vagy mikor a kertbe pisil,mindig megdicsérem.De így is sokszor bepisil.Mit rontok el?Van valami jó módszer,hogy hamar szobatiszta legyen?
2010. márc. 12. 11:23
 1/7 anonim válasza:
gondolom mindíg le is szidod amikor bent csinálja. az a jó ha sikerül épp akkor rajtakapni, de az is elég ha utána szidás közben rámutatsz a dolgára. így kb egy hét alatt megtanulja.
2010. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Határozottan szólj rá,hogy "nem szebad, rossz kutya!" amikor benn csinálja! alaposan töröld fel(fertőtlenítőszerrel is!), fújd be dezodorral a helyét. De ha sikerül akkor rajtakapnod amikor még csinálja, szólj rá, és rögtön vidd ki, és amikor kinn csinálja, dicsérd meg. Nálam úgy működött, hogy mindig mondtam neki, hogy pisilj, és amikor megtette, mindig agyondícsértem, így előbb utóbb összekötötte a kettőt, így vezényszóra is megy:D Nálunk annyira bejött, hogy elég volt egyszer eljátszani az egészet, azóta egyszer sem pisilt/kakilt be:)
2010. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"de az is elég ha utána szidás közben rámutatsz a dolgára"


A kutya nem fogja érteni h miért kapja. Hiába mutogatod neki és hiába dugod bele az orrát később. Ha nem kapod rajta akkor csak a kapcsolatotokat rombolod az értelmetlen leszidással.


"pedig azt hallottam,hogy nagyon okos kutya"


De nincs beleprogramozva a szobatisztaság. Az rajtad múlik, te tanítod neki.

Az a baj h 9 hetes kutyától elvárod h úgy szabályozza a vizeletvisszatartását mint egy felnőtt kutya. Kezeld úgy h ő még egy baba és egyszerűen még szervileg nem képes rá. Minél többet dicséred kint amikor ott végzi a dolgát és minél rendszeresebben viszed ki annál könnyebb lesz. Legyen rendszer a kutya életében.

2010. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
A válasz jó, de sok kutyánál nem elég ha rámutatsz, mert nem valószínű, hogy meg fogja érteni. Finoman bele kell dörgölni az orrát és határozott hangon rászólni. Ugyanis az állat csak a hangsújból ért.
2010. márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutyák a jelenben élnek. Ami a múltban történt arra te nem tudsz neki visszautalni, nem fogja érteni. Ha nem kapod rajta értelmetlen beledörgölni az orrát, leszidni stb. NEM FOGJA ÉRTENI. Elérheted vele egy labilisabb kutyánál h tartson tőled. Nem hiszem h van értelme...
2010. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sosem dörgöltem bele az orrát,és nem is fogom.Köszi a válaszokat
2010. márc. 12. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 9 hetes, ennyi idősen még képtelen teljesen visszatartani, és szabályozni az ürítést. Olyan, mint ha egy 4 hónapos csecsemőtől várnád el, hogy önállóan menjen ki a wc-re és pisiljen-kakiljon.

Benn szidás, kinn dicséret. Jól csinálod. Pár héten belül szobatiszta lesz, nem vagy elkésve semmivel.

2010. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!