Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg, hogy...

Hogyan tanítsam meg, hogy ugasson az idegenekre?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a városban, ahol élek van egy szociális otthon, ahonnan kiszöknek a bentlakók és sétáltatás közben kérdés és engedély nélkül simogatják a kutyáimat. Rájuk szólni nem merek, hogy ne simogassák őket, mert több közveszélyes (gyilkos, drogos) beteg is van és ha véletlenül olyannak szólnék, aki erre kiakad nem tudnám megvédeni magam. A séta máshol nem megoldható, mivel az otthon mögött van a futtató a város többi részéről meg ki vannak tiltva a kutyák.

Az elképzelésem az lenne, hogy ha valaki idegen jönne oda hozzánk, ugatnának (szerintem ennyi elég lenne, hogy ne akarjanak simogatni). Nem akarom, hogy támadjanak, odakapjanak vagy ilyesmi, csak sima jelző értékű ugatás.

A kérdés az, hogy lehetséges e ezt megtanítani egy havanese-nek vagy a fajta emberszeretetéből adódóan ne reménykedjek? Nyilván ezt nem feltétlen én szeretném megtanítani, el tudnánk járni suliba, csak az érdekel, hogy érdemes e próbálkozni.

Előre is köszönöm!


2015. szept. 7. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az ugatás se riasztja el őket, főleg egy ilyen pici kutyától.

Azt viszont megteheted, hogy besétálsz az otthonba, megkeresed a főnököt, és megkéred, hogy tegyenek valamit, mert ez így nem oké. Közveszélyeseket eleve ne engedjenek kolbászolni, ha meg nem közveszélyesek, akkor viszont szólj nekik nyugodtan, hogy ne már (normálisan nyilván, nem kell rögtön anyázni, ha tényleg gázos a társaság).


Amúgy miféle hely ez, ahonnan ilyen arcokat csak úgy kieresztenek a vakvilágba? Nem mondom, hogy nem hiszem el, csak furcsállom.

2015. szept. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem engedik ki őket, kiszöknek és pont ezért nem merek szólni, mert aki nem közveszélyes azt kiengedik, annak nem kell szökni, szóval aki szökik annak van miért szöknie. Amúgy meg tudnak róla, mert lopnak a boltokból meg kocsikat törnek fel, csak mivel mentális sérültek, nem tesz a rendőrség semmit. Ráadásul több a beteg is mint amennyi lehetne ezért a dolgozók se tudnak úgy figyelni rájuk mint régen, mert régen nem ez volt.

Szerintem nem jönnének simogatni, ha ugatna. Magamból indulok ki mert én se megyek oda egy ugatós kutyához se, hiába csivava, attól még ha megkap az fájhat. Azt meg nekik nem kell tudni, hogy az enyém csak ugat.

2015. szept. 7. 16:41
 3/12 anonim ***** válasza:

És mi a garancia ha ugat a kutya nem rúgnak bele? :(

Egy kistestű kutyától nem fognak félni ha ugat akkor sem.

Trükként megtaníthatod neki,hogy parancsra ugasson.De nem hiszem,hogy sok sikerrel járnál.Aki szellemileg fogyatékos és miegyéb betegsége van az nem igazán szokott félni,szerintem.

Ilyenek kiszámíthatatlanok sajnos.

Esetleg egy nagyobb kutyás ismerőssel nem tudtok arra menni?

2015. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egy am staffos csajjal szoktam sétálni, csak nekik most babájuk van és nem tudnak jönni.

Azért lenne nekem elég az ha ugatna, mert mindig akkor kapnak el ahogy lefordulunk a futtatóról és beérek a lakótelepre (5m választja el a kettőt és itt van a találkozóhelyük mert itt az első piabolt). A lakótelepnek ennek a részén egyedül nekem van kutyám és ezt minden lakó és boltos tudja, ahogy azt is, hogy nem bántanak és nem ugatnak poénból, biztos hogy valaki kinézne, hogy mégis miért ugatnak és az már elég, mert ha sokan látják őket elsunnyognak.

Nyilván nem akarom, hogy bántsák őket, de azt se hogy minden nap odajöjjenek hozzánk, mert ma is a hófehér kiskölyköt nyakon öntötték fél liter sörrel és nagyon nem olyan jó poén mint aminek tűnik. Én is a legtöbb kutyáshoz hasonlóan csak azt szeretném, hogy vadidegenek ne simogassák őket, attól függetlenül, hogy betegek e vagy nem. Azt tudom, hogy hiába adnék sárga kendőt a nyakukba, attól még ugyanúgy odajönnének.

Gondoltam arra, hogy a nagyobbnak veszek egy műanyag szájkosarat, de egyrészt emiatt nem akarom büntetni a kutyát, mert erősen kétlem, hogy örülne neki, másrészt meg azt is kétlem, hogy egy szájkosártól és attól, hogy azt mondom harap elhinnék, hogy "veszélyes kutya".

Nem muszáj ez az ugattatós történet, bármire nyitott vagyok, csak nem tudok mást elképzelni, mert sétálni nyilván ki kell vinni a kutyát ezek meg takaródóig itt piálnak, nem tudom elkerülni őket. De ha bárkinek bármilyen ötlete van szívesen fogadom

2015. szept. 7. 17:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Te azt honnan veszed, hogy gyilkos meg drogos? Ez elég viccesen hangzik, nem azért! Attól, hogy öregek otthona meg kiszöknek, az semmit nem jelent. Nyilván van egy házirend, amit nem mindenki akar betartani, ezért mászkálnak ki sutyiban. Egyébként semmi fura nincsen sajnos abban, hogy mindenféle emberek járkálnak az utcákon, hiszen amióta bezárt az OPNI, azóta tulajdonképpen az elmebetegek valóban szabadon kószálnak. Sajnos minden nap belefutok egybe legalább, ha pl bkv-zok. Nem is kell ,hogy öregotthonba menjek. Fiatalból is van bőven! Magában beszél, gyerekeket megver a buszon és sorolhatnám.
2015. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem öregek otthonáról beszéltem, hanem mentális betegeket ápoló otthonról, de ha a leírásból nem fogtad fel, nem kell hozzászólni. Amúgy is mindegy, mert a kérdés nem arra irányult, hogy mit kell kezdeni az idősekkel...
2015. szept. 7. 20:07
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem engedik ki őket, kiszöknek"

Érdekes, azért vannak helyek, ahol megoldják, hogy ne lehessen szökni, szóval éppen lehetne tenni ellene.

Esetleg beszélhetsz az önkormányzattal, hátha ők rájuk tudnak szólni rendesen (talán a jegyzőnek van ehhez köze, vagy valami szociális osztály, vagy isten tudja, utóbbin általában rendesek, szóval ha más nem, talán továbbirányítanak a megfelelő helyre).

2015. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha felveszed addig, amíg ott átjössz? Úgy talán nem mennek annyira közel hozzád a kutyához és könnyebb is kicselezni őket, elfordulni vagy arrébblépni.
2015. szept. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Két kutyával sétálok, mindkettőt meg ugye nem tudom felvenni, egy kutyával még azt csináltam, de már nem igazán kivitelezhető. A pórázokat visszafogom a lehető legrövidebbre, próbálom őket elhúzni, de ez nem mindig elég.
2015. szept. 10. 14:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg gyorsan át is szaladhattok azon a részen.
2015. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!