Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyával...

Hogy tanítsam meg a kutyával a pacsit és a fekszi parancsszót?

Figyelt kérdés
Amikor húzom előtte a kaját és mondom hogy fekszik,akkor elfordul és elmegy. Az ült pár nap alatt nagyon ügyesen megtanult. Az a baj ha már meglátja a jutalomfalatot egyből leül. Hogy tanítsam ezt a 2 parancsszót?

2015. aug. 27. 08:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi telefonról vagyok,és néha elhagytam 1-2 betűt..... :/
2015. aug. 27. 08:57
 2/7 anonim ***** válasza:
youtube-on van egy csomó videó ezekről
2015. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pacsit egyszerűen úgy, hogy felveszed a lábát, mondod, hogy pacsi, aztán odaadod a falatot, és ezt sokszor, és majd egy idő után magától odaadja majd

A fektetést lehet úgy, ha lefekszik, adsz neki falatot, és mondod, hogy fekszik (ha klikkerezel, könnyebb), de hallottam, hogy valaki úgy tanította, hogy egyszerűen lenyomta a földre a kutyát, és így 10 perc alatt megtanulta, bár ez nekem kicsit durva..

2015. aug. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A parancsokat érdemes hozzárendelni egy mozdulathoz is.

A fekvést nem tanítottam az enyémnek (ha elfárad, majd lefekszik magától :) ).

Ha magamhoz hívom, akkor a parancs "hozzám" és mutatok a bal lábam mellé. Ha szemből jön, akkor szépen jobbról megkerül és leül a bal lábamnál.

Ültetésnél először egy kicsit le kellett nyomni a farát és finoman felhúzni a nyakánál. Mostmár csak parancs szó és finoman felhúzom a pórázt.

Jutalom falat meg csak egyszer volt. Nem figyeltem, lenyúlta az egész zacsit, úgyhogy megbeszéltük, hogy megkapta egyben az egész "tanévet". :)

2015. aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 27. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Fektetést én úgy tanítottam meg, hogy leültettem és a lábaihoz nyújtottam a jutalomfalatot, elkezdtem előre húzni amikor oda nyúlt és ettől lefeküdt. Fekszik, jutalomfalat és kész :) Később elég egyszerűen leültetni és a kutya elé mutatni a földre, lehajolás nélkül.
2015. aug. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem,de én hiába húzom a jutalomfalatot a földön,ő vagy elindul utána vagy ha nem tudja úgy megkaparintani hogy elindult utana...akkor megunja és elmegy
2015. szept. 2. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!