Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem bolha, ugye? De akkor mi?

Ez nem bolha, ugye? De akkor mi?

Figyelt kérdés

Kistestű szobakutyámon láttam, amikor fésültem.

Kb akkora, mint egy hangya, csak lapos, és elég gyors. Viszont nem ugrott.

Sikerült elkapnom, és kinyírtam, de kíváncsi lennék, hogy ez mégis mi lehet.


Pár hete is láttam egyet, akkor megfürdettem Neostomosannal, de nem láttam többet. És most megint találtam egyet rajta.


2015. szept. 9. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Tetű.
2015. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha barna színű volt akkor bolha. Nem mindig ugranak, ha van esélyük akkor inkább a sűrű bundába bújnak.
2015. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert szobakutyád van, ajánlatos számára is az állandó bolha elleni védelem.
2015. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos az igazság az, hogy kb 3 éve nem teszek rá spot-ont. Korábban mindent kipróbáltunk, és havonta 2-3 kullancs ment bele, és nem döglöttek meg a cseppektől.

Mióta nem teszek rá semmit, így évente (!!) max 2-3 kullancs megy rá.


De akkor emiatt lehet, hogy teszek rá cseppet...

2015. szept. 9. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:
De bizony, hogy bolha. Egyébként a cseppek mellett is előfordulhat bennük egy-egy, ne várj száz százalékos védelmet. Lehet, hogy épp a legutolsó sétáláskor ment rá.
2015. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Roppant, amikor szétnyomtad? A bolhának jellegzetes hangja van, amikor körömmel szétnyomod.
2015. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!