Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy puli-pumi...

Szerintetek egy puli-pumi mixnek milyen lesz a szőre, ha felnő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy édes kis rosszaságom. 16 hetes, hófehér. Anyukája fekete pumi, apukája fehér puli. A kiskutyusom szőre most olyan, hogy dús, göndör, hátul a popójánál pedig ilyen hosszú, vékony tincsekbe kezd összeállni. Szerintetek milyen lesz a szőre? Inkább pulis, vagy inkább rövidebb, pumis? Csak azért kérdezem, mert nem tudom, hogy hogyan gondozzam. Köszönöm előre is. Fül és faroktartása nekem inkább a pulira hasonlít, a pofija pumis.

2015. szept. 10. 12:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Jajj de nem gondolkozol. Természetesen keverék. Gyengébbek kedvéért elmagyarázom. FÉLIG PULI FÉLIG PUMI A NEVE IGENSZELLEMESEN PULI-PUMI MIX. TEHÁT MINDKETTÖRE HASONLÍT.
2015. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik verzió lehetséges a kutyádnál. Lutri, hogy ő épp melyik szülőjétől örökölte a szőrtipusát.


Az én kutyusom is ilyen mix volt és neki teljesen pulis szőre volt. Mondjuk mi nyár elején levágtuk, mert imádott fürödni és a hosszúra hagyott pulibunda nem volt túl szerencsés úszáshoz.

2015. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A pumi a puliból lett kitenyésztve, a régi parasztok még nem választották ketté a két fajt, a pumi és puli elnevezést tájnyelvi szinten használták ugyanazon fajta megnevezésére. Nyilván mind a kettőre hasonlítani fog, de gondolom nem én vagyok az egyetlen, akinek ilyen mixe van, így reméltem, hogy jönnek tapasztalatok, illetve a hozzáértő emberektől, akinek van pulija, pumija, vagy mixe tanácsok, hogy hogyan neveljem, hogyan ápoljam. :)
2015. szept. 10. 13:09
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi második. :)
2015. szept. 10. 13:10
 5/19 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáteszek, hogy anyukájának (fekete pumi) is hosszabb szőre van, nemezesedésre hajlamos. Apuka zsinóros fehér. :)
2015. szept. 10. 13:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha anyukájának nemezesedésre hajlamos szőre van, akkor ápold ennek megfelelően, tudomásom szerint a zsinórosat könnyebb kezelni, mint a nemezeset, tehát ártani nem ártasz vele, ha a "rosszabbik" szőrtípusból indulsz ki.
2015. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. szept. 10. 13:40
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szintén puli-pumi keverékem van, ugyancsak 16 hetes, csak ő fekete.:)

Mostanában nagyon elkezdett nőni, vastagodni a szőre, de gondolom ez csak az egyre hidegebb idő miatt van. Én annyit tettem, hogy vettem egy kefét, amivel naponta átfésülöm, így nem áll össze, kijönnek az elhalt szálak, esetleg beleragadt levelek és selymes is marad.

Nyilván a tiednek sem lesz hosszú zsinóros szőre, de azt javaslom, hogy naponta nézd át, akár fésüld át kicsit, mert nagyon könnyen össze tud gubancolódni, filcesedni és az nem lesz szép, hidd el, ennyit megér!:)

2015. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre megmondani, attól függ, melyik szőrtípust örökölte. Valószínű, hogy nemezesedni fog, de lehet, hogy csak bizonyos testrészein.
2015. szept. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Na, hát nem nemezesedik neki. :) Most olyan 10-15 centis hosszú szőre van, zsinórosodik és göndör. :)
2016. jan. 6. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!