Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy puli-pumi...

Szerintetek egy puli-pumi mixnek milyen lesz a szőre, ha felnő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy édes kis rosszaságom. 16 hetes, hófehér. Anyukája fekete pumi, apukája fehér puli. A kiskutyusom szőre most olyan, hogy dús, göndör, hátul a popójánál pedig ilyen hosszú, vékony tincsekbe kezd összeállni. Szerintetek milyen lesz a szőre? Inkább pulis, vagy inkább rövidebb, pumis? Csak azért kérdezem, mert nem tudom, hogy hogyan gondozzam. Köszönöm előre is. Fül és faroktartása nekem inkább a pulira hasonlít, a pofija pumis.

2015. szept. 10. 12:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, akinek ugyanilyen kutyája van, az enyémnek is megállt a szőre kb 10 cm-en, most jó vastag, és hullámos:D
2016. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az enyémnek is :)
2016. márc. 12. 15:37
 13/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk a feje az kegyetlen. Olyan az egész szőre a fején, mintha be lenne kreppelve neki és a feje tetejétől az orráig lóg. Nagyon dús és nem is látszik ki a szeme szerencsétlennek :D Néha fel szoktam neki csurizni, vagy csatolni, hogy lásson már valamit, de az mindig egy 15-20 perces harc, mert utálja, mikor csurizom. :D
2016. márc. 12. 15:38
 14/19 anonim ***** válasza:
Az enyém fakó színű és kb 12 cm hosszúra nőtt meg a szőre.
2016. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

11.válaszoló vagyok

Ti le akarjátok nyíratni őket mostanában?

Az enyémnek sajnos néhány helyen elkezdett filcesedni a szőre, és már hatalmas,beleragad minden, így mindenképp elviszem kozmetikushoz, de fogalmam sincs mekkorára kéne neki, vagy egyáltalán kéne-e nyíratni:(

2016. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én az én kutyusomat nem viszem kozmetikushoz hanem időnként kifésülöm ha nem lehet akkor ollóval a filces részt felvagdosom hosszában vagy eltávolítom meg fürdetem magam igazítom nagyából hogy gondozott legyen.De jó a kozmetikus is de én megnéztem a netről ,hogy hogyan kell a pumis fazont és nem nehéz egyébként.
2016. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak othon inkább gömbölyű végű ollóval biztonságosabb szerintem. Én is veszek majd egy olyat amilyennel a gyerekek halyát szokták fodrászolni. Nem kell nekik túl rövidre vágni csak igazítani.
2016. ápr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az enyém most már totálba olyan, mint egy puli. Iszonyat filces a szőre, és összeállt szép kis tincsekbe, szóval elvesztette magából minden pumisat :D Egyébként én nem hordom kozmetikushoz, a hasán szoktam levágni a szőrt, a többit, ami filcesedik azt tincsezem, pont úgy,mint a fajtiszta puliknak. Mondjuk most egy kicsit megnyírtam, de csak azért, mert volt, ahol már nagyon durva volt a szőre és nem akartam kínozni szegényt, hogy tépdesem. Azt nem tudom, hogy a frufruját vágjam e le, vagy hagyjam meg.
2016. ápr. 21. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!