Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban így lenne?

Valóban így lenne?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy aki házörzőt szeretne "faragni" a kutyájából, azoknem nem érdemes örző-védőfe menni, mert a kutya a betörőn is a kart fogja keresni... Ezért náluk egész alakos védőruhát, kabátot kell használni.

Ami nekem elég fura, mert ennyi erővel rendőrkutyák kiképzésére is alkalmatlan a kar....


2015. szept. 11. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőnél az a cél, hogy a kutya "lefogja" a betolakodót. Nem értem miért lenne az probléma, ha a karját fogja meg és úgy teríti le. A torkára nem mehet, mert az emberéletbe is kerülhet, nálunk meg sajnos előrébb van a betörő élete, mint a tény hogy be kart törni...
2015. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én sem értem... Miért keresné a kart ?

Ennyi erővel a rendőr kutyák is keresnék a rossz fiúkon.

De mégsem...

2015. szept. 11. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebből csak annyi az igaz, hogy az iskolák zsákmányoltatva fogatják karra a kutyát. Nem házőrzőképző a legtöbbje. Karon is lehet agressziót kihozni az arra képes kutyából. Ha egy kutyában nincs meg alapvetően az őrzés képessége, akkor csak a helyszínhez kötött, megtanult előadás lesz az iskolában az egész öv.

Nem egy kutyát láttam már bámulva állni iskolában, amikor a segéd, akit megszokott, nem volt beöltözve, nem volt kar rajta, és támadást imitált.

2015. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Különböztessük meg azéprt a hobbi/sport és az éles őrző-védő képzést, tök más a kettő. Az egyiknél nyilván a kart fogja keresni a kutya, hiszen arra tanították, a másik viszont tényleg éles helyzetekben való helytállásra nevel, egész más kategória, ott nem függ a kutya elvileg semmiféle eszköztől vagy szituációtól.

Azt meg felejtsd el, hogy majd te házőrzőt faragsz a Buksi kutyából. Az alapból legalább közepesen jó védőösztönű kutyákat meg lehet tolni még segéddel (de azt is inkább otthon, a saját kertjében), hogy rendesen merjen támadni, de alapvetően ez nem egy tanítandó viselkedés. Vagy van hozzá elég affinitása a kutyának, vagy halálra képezheted, egyedül akkor sem fog neked rendesen őrizni.

2015. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki területőrzésre szeretné használni a kutyáját, annak eleve érdemes olyan fajtát választani, amelyikben veleszületetten működik ez az ösztön. Legjobbak erre a célra a nagytestű pásztorkutyák, mint. pl. komondor, kuvasz, kaukázusi juhászkutya stb.

Őket viszont nem is szabad őrző-védőre vinni.

A őrző-védő kiképzés amúgy nem agresszióra, hanem zsákmányszerző ösztönre alapul. Azt megtanulják a kutyák, hogy parancsra fogjanak. Az élesben alkalmazott kutyáknál, mint pl. a rendőrkutyák, ezt magasabb szintre viszik, rejtett kart használnak például egy idő után, ami nem látszik a kutya számára, viszont védi az embert a harapástól.

Ez viszont nem házőrzés, sokkal inkább személyvédelem. Házőrzésre a fent említett kutyák valók, ők felnőve ösztönösen védik a területüket.

2015. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!