Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért mondják sokan a beagle-re...

Mért mondják sokan a beagle-re hogy buta, makacs stb?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy és nem szökik,okos,tanulékony,játékos stb.

Mért mondják mégis sokan róluk?


2010. márc. 12. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Mert nincs beagle.jük és ők csak a felelőtlen gazdáktól látják,hogy milyen is a beagle és ebből indulnak ki.


Nekem is beagle.m van és egyet értek veled.

2010. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát igen, csak nemtudom mért itélnek el egy kutyát ha nem ismerik rendesen
2010. márc. 12. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is van egy beaglem, és imádom már 6 éve lesz h itt van a családunkba:-) mindenki szereti őt... másokat nem értek
2010. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nem tudom,hogy (pl) a box.ra azt mondanám,hogy buta vagy bármely más fajtára akkor mit szólnának,csak nem mondok ilyet,mert nem ismerem a fajtát nincs ilyen kutyám akkor..miről beszélünk??!!


MEg alapból a bealge az egy vadászkutya,munkakutyának vadászni használták/használják akkor,hogy lehetne buta kutya??

2010. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden kutyafajtára mondanak valamit csak a többit nem veszed észre mert biztos a beagle a kedvenced. De azért a többiek nem kérdezgetik itt hogy miért mondják a kedvenc fajtámra hogy ez meg az, viszont a beagle tartók már egy csomószor feltették ezt a kérdest.... Örülj neki hogy csak "makacs", az én mudimra olyanokat szólnak be hogy korcs, véreb, patkány, birka, stb.... És azért van a makacsságban valami, mert nem hiszem hogy az az alázatos, szolgakutya lenne.
2010. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert nem ismerik a fajtát, nem tapasztalták meg milyenek is valójában.

Nekem is beaglem van, tényleg okos, szófogadó, 2 éves kora után már lenyugodott, nem ugatós.

Viszont örök kölyök ez a fajta, mindig kitalálnak vmi rosszaságot, hozzájuk humor kell!

Amúgy igen makacs is, mert ha szagot fog, akkor ordibálhatok én neki, hogy jöjjön oda....

Amúgy póráz nélkül szoktam sétáltatni, biztonságos helyen.

De már egész ügyes,ha a járdán viszem póráz nélkül, mert tudja, hogy közel kell maradni, és a járda szélén megáll.

Imádom!!!!!

:)

2010. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mit mond bárki is??? Mindenkinek a sajátja a legkedvesebb, egyébként én sem vagyok oda a beagle kutyukért, de nem mondom a tulajdonosnak. Mindenkinek szíve joga milyen kutyát választ, lehet, hogy nekik az enyém nem tetszik!!!

Minden kutya olyan, amilyennek nevelik, akár a gyerekek!

2010. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a legokosabb fajtákra szokták azt mondani, hogy a legbutábbak, pont azért, mert csak egy igazán okos kutya tudja az embert úgy manipulálni, hogy ő irányítson, s ne az ember... :D Igenis okos a beagle, de nagyon temperamentumos is, ezért nem való akárkinek. Aki nem tud egy erős jellemet kordában tartani, azt a kutya fogja irányítani és ilyenkor a legegyszerűbb kifogás pálcát törni az ebzet feje felett és azt mondani, hogy makacs, buta. Pedig nem erről van szó, hanem arról, hogy okosabb, mint a gazda.

A tacskókra is szokták ezt mondani, hogy milyen makacs, ugatós, akaratos és buta. Hát én rájöttem, ez nem igaz, csak meg kell találni a hozzájuk vezető utat. Onnantól kezdve pedig iszonyatosan könnyű nevelni, tanítani őket. Legyen szó beagle-ről, tacskóról vagy bármilyen más kutyáról.

2010. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!