Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlott vérvétel, vérvizsgála...

Ajánlott vérvétel, vérvizsgálat egy 4 éves kutyusnál?

Figyelt kérdés
ebből mit, milyen betegségeket lehet megállapitani?
2010. márc. 12. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit szeretnél. Egy DP teszthez nem vesznek vért, ott röntgeneznek, de a cukorbetegség, a pajzsmirigygondok, vagy allergia megállapításához vesznek vért. Beteg a kutyusod, vagy csak ellenőriznéd egészségét? Milyen fajta?
2010. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor, ha ismeretlen a kutya előélete vagy bármi panasza van. A vérvizsgálatból pl. következtetni lehet, hogy a szervei jól működnek-e vagy ki lehet szűrni, hogy lyme kóros-e. Általában valamilyen konkrét panasznál csináltatja a doki.
2010. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

csak kiváncsiságból is, hogy rendben van-e minden vele.

Amúgy soha nem volt beteg, teljesen egészséges, csak ellenőrzésképp gondoltam, hátha kiderülne valami.

Jó, egy kicsit el van hizva, de egyszerűen nem lehet lefogyasztani (kb. 2-3 kg felesleg van rajta).

Meg arra gondoltam, hogy évente amikor amúgyis visszük az állatorvoshoz oltani, akkor nem árt ellenőrizni, ha hasznos.

Úgy tudom nem olyan drága egy vérvizsgálat (bár lehet, hogy attól függ, ezt nem tudom biztosan)

2010. márc. 12. 23:33
 4/7 A kérdező kommentje:
amúgy beagle szuka kutyus.
2010. márc. 12. 23:33
 5/7 anonim ***** válasza:
olyan 8-9 ezer ft. körül van a teljes. nekünk csak T4-re vizsgálták, az volt 3500.
2010. márc. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem okoz gondot a pénz kiadás, akkor persze, csináltasd meg. Ha nincs konkrét panasz, akkor teljes körű vérvizsgálatot kérj.

Legfeljebb bizonyságot nyer, hogy teljesen egészséges a kutyus :):

2010. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Ha nincs semmi baja, akkor rendben van minden.

Ha nem célzott a vizsgálat, nem lehet semmi megállapítani.

Örülj neki, hogy nem kell orvoshoz járkálni.

2010. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!