Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükséges a kutyáknál, hogy...

Szükséges a kutyáknál, hogy egy héten egyszer nem kap enni? Egy 6 éves kutyánál el lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy heti egy koplaló napot kell tartani, mert ragadozók.
2011. okt. 29. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én sose tartottam be ezt a "szabályt". :)
2011. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:
Felesleges. Buta tévhit.
2011. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, ezt tanácsolják a kutya szakértők, de nekem nem lenne szívem betartani.
2011. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Akiteki ***** válasza:
50%
Ezt egyetlen szakértő sem tanácsolja.
2011. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Előbb próbáld ki magadon, ha bejön, akkor utána a kutyán...
2011. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki, nem kell nekem esni. Egyébként az ember mindenevő, a kutya ragadozó.

[link]


A természetben a ragadozók rendszertelenül táplálkoznak, hiszen ritkán fordul elő. hogy mindennap sikeres a vadászat vagy találnak elegednő elhullott állatot – egyszer hopp, másszor kopp. Ezért nem szükséges percre pontosan etetni kutyánkat, elegendő, ha a napszakot betartjuk – már csak azért is, hogy kedvencünket ne szoktassuk rá, hogy az étel neki adott időpontban alanyi jogon jár (erről bővebben a Hogyan legyek falkavezér? c. írásunkban)... Felnőtt kutyáknál hetente egy alkalommal tartsunk koplalónapot, hogy ragadozógyomra – mely a rendszertelen étkezésre specializálódott – pihenhessen. Kölyköknél arra figyeljünk oda, hogy az etetések között nagyjából egyenlő időközöket tartsunk.

2011. okt. 29. 11:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromság, sosem tartottam be. A kutyáknak pontosan kiszámolt napi adagja van, a farkasok meg igaz, hogy nem ettek minden nap, de akkor degeszre tömték magukat, ha táplálékhoz jutottak. Szóval hülyeség emiatt éheztetni a kutyát.
2011. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Ebben az írásban egy nagy komoly hiba van.

Valóban, a természetben a ragadozók nem minden nap esznek.

De akkor viszont annyit, amennyi beléjük fér.

Mi viszont pontosan kiadagoljuk a napi kajájukat, nem eszik degeszre magukat.

Ha esetleg fejjel beleáll a tápos zsákba és addig eszik, míg le nem ért az aljára, akkor természetesen másnap nem lesz annyira éhes, meg egyébként sem árt ha kicsit ledolgozza a felesleges kalóriákat.

De amíg kiadagolva kapja a napi élelmet, az említett elmélet nem áll meg.

2011. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem tudom, de kisállat ambulancia és állatorvos honlapján is olvasni ezt.

Valószínűleg sok fajta álláspont van ezzel kapcsolatban, mint ahogy az emberi táplálkozásnál is sok féle irányzat van, és mindegyik meg van győződve a saját igazáról.

2011. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség...adj neki enni nyugodtan és ne tartsd be te sem ezt a butaságot ...
2011. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!