Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikázás de hogyan?

Kutyakozmetikázás de hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy máltai kiskutyám. Sajnos nem tudom kozmetikushoz vinni, pedig már nagyon kellene. Legutóbb úgy nyírták meg, hogy lenyugtatgatta gyógyszerrel a kozmetikus, de még így sem lehetett normálisan megnyírni. Ilyet még egyszer nem szeretnék, napokig kába volt. Légyszi adjatok tanácsot, hogy az ilyen kutyusokat hogyan lehet nyírni?

2015. szept. 14. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megneveled normálisan, hozzászoktatod a nyíráshoz, meg úgy általában a szőrápoláshoz, nem hagyod hisztizni, és voilá, nem fog hisztizni :) Végtére is nem a vágóhídra viszed, hanem wellnessezni basszus, épp csak masszázst nem kap, hülyeség emiatt pánikrohamot kapni.

Persze gondolom, ha ez menne egyedül, már megcsináltad volna, úgyhogy én azt javaslom, hogy

a) vidd olyan kozmetikushoz, aki ért hozzá, és megoldja így is

b) keress fele gy viselkedési problémákkal foglalkozó kutyakiképzőt, és együtt oldjátok meg a helyzetet.

2015. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem a kozmetikus kellene hibáztatni, hanem elgondolkodni, hogy mennyire normális az, hogy be kell gyógyszerezni a kutyádat egy nyírás miatt... Be kéne fejezni az elkényeztetését és elkezdeni megnevelni, lefektetni a szabályokat, hogy mit szabad és mit nem... és megbüntetni ha hisztizik.


Ha nagyon kell már a kozmetika, akkor keress egy profi kozmetikust és még a telefonba mondd neki, hogy ez a helyzet a kutyáddal, tudja-e így is vállalni, illetve ne legyél ott amíg dolgoznak a kutyádon, mert általában a kutyák még inkább meghülyülnek ha a gazdi ott van és még ő is gügyörészik a kutyának, úgy soha az életben nem nyugszik meg.


Nevelni meg tényleg kezd el, de ez hosszú folyamat lesz. Olvass könyveket, nézz videókat vagy menj el a kutyával kutyasuliba.

2015. szept. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 14. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,te vagy a hibás sajnos.


Kutyakozmetikus vagyok.

De mikor nem szólnak,hogy drága Fifike 1,5 éve nem látott kefét,ollót de még vizet sem akkor tudok örülni. Meg jajj nem hagyja magát.Nem szabad hagyni a hisztit,otthon megszokják és kozmetikusnál persze,hogy csinálja,mert tudja otthon bevett módszer.


Nevelni kell!!!


Otthon szépen neki állsz,felteszed egy asztalra aztán pár percig el kezded fésülni csak pár húzást,ha jól viselte megdicsérni,lerakni. Majd egyre többször.Gondolom vmi ollód van.Tedd elé szagolja meg.Utána pedig előtte csukd össze az ollót párszor.Majd dicséret és le.Persze csak ha nyugton volt.

Illetve kozmetikába is úgy kell vinni,hogy le van fárasztva,még kevesebb ereje legyen harcolni.


Dolgoztam nem,de mikor gyakorlaton voltam,akkor volt egy yorki aki konkrétan sikított mikor hozzá értünk,pedig fájdalmat nem okoztunk neki.Oktatóm mondta,hogy otthon egy két ilyen sikításra abba hagyják a fésülést,azért csinálja itt is. A végére már csöndbe maradt,de mikor le nagyáztuk a kutyát végig sikított,nyöszögöt mintha fájna neki,kis színész :D De mondom a végére csöndben volt,mert rájött nálunk nem használ az ami a gazdinál igen. Szóval sajna a gazdi a hibás,hogy addig fajul a dolog,hogy csak altatásban lehet nyírni :/


Érdeklődj olyan kozmetikusról aki vállal problémás kutyát,mond el,hogy eddig altatták és stb,mert tényleg nincs rosszabb félig készen oda adni a kutyát a gazdinak,mert nem lehetett vele bírni,sajna velem volt ilyen :( Egyedül dolgoztam és egy 15 kg-os kutya elkezd hisztizni,harcolni egyedül nem lehet vele bírni,de én még a szájkosarat se tudtam ráadni,mert nekem jött, se szép beszéd,se az erősebb nem használt.A gazdát meg szét vertem volna,hogy nem szólt. Ha tudom,hogy a kutyája egy idióta és hogy otthon se fürdetik,fésülik meg semmi akkor el sem vállaltam volna!!

Lehetőleg olyan helyre vidd ahol ketten dolgoznak és mindent mondj meg,illetve hagyd ott a kutyát,mert gazda közelben másképp viselkednek!!

2015. szept. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Megpróbálom úgy csinálni ahogy írtad.
2015. szept. 15. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Bocsi ha nyers voltam,csak ki tudnak készíteni a kedves gazdik. Utána meg nekik áll feljebb és mi kozmetikusok vagyunk elhordva mindennek.Néha nem tudok kulturáltan írni :D
2015. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Teljes mértékben igazad van. Tudom, hogy mi rontottuk el a kutyust, vagyis a lányaim, akik teljesen elkényeztették. De még talán nincs minden veszve. Köszi
2015. szept. 17. 06:49
 8/8 anonim válasza:
Rászarsz a kutyára és széjjel kened rajta akkor megvárod amíg beleszárad a szőrébe és odaadod a kozmetikusoknak hogy valahogy kaparják már le róla.
2015. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!