Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan könyveket/ videót...

Olyan könyveket/ videót tudtok ajánlani ami arról szól, hogyan tegyünk magabiztosabbá egy kutyát?

Figyelt kérdés

Félős, szocializálatlan kutyáról beszélünk. Lassan kezdek lemondani róla, ugyanis egy darabig javulgatott, de egy ideje teljesen megállt. A kutyának sokáig nem volt kapcsolata emberrel/ ami volt, negatív. Már egy éve nálam van, kutyasuliba járunk, az összes elérhetőt végigpróbáltuk, a "tükörmániások" legyenek szívesek kíméljenek, nekem leírta magát a "szakértő", amikor a félelmi agresszív kutyát addig provokálta, hogy az szó szerint bef. osott, azóta tart a póráztól is és más kutyákkal is agresszív. Az engedelmességet egy "vaskalapos" kutyaiskolában sikerült megtanulni, ahol a fegyelmezés nálunk kimarad. Most elsősorban a gyávaság ellen mennék, de házhoz járó kiképzőre és havi 30-40 ezres magánórákra a fizetésem nem elég ha beledöglök sem. Nem az első kutyám, még mielőtt jönnének a habzószájúak, bent lakik, prémium kaját eszik. Talán keveset mozog, ezt bevallom, egy héten 2x kutyasuli és hétvégén ha van idő/kedv/energia akkor túra, azt mondjuk hozzátenném, hogy ha a kutya a kerítésen kívül kerül, indul a pánik. Képes a felröppenő galamboktól kezdve a járókelőkig mindentől pánikolni. Az engedelmesség az egyetlen, ami ilyenkor egyben tartja szerencsétlent. Póráz nélkül is csak azért sétálhat (nyugodt, zavartalan helyen) mert olyan páni félelem van benne, hogy ott hagyom valahol, hogy fél méternél tovább nem megy el. Kajával nem motiválható, mert nem eszik, csak ha biztonságban érzi magát (ami ritka, így 30 helyett átlag 15 kg), illetve játékkal sem, mert mindig arra koncentrál, hogy mikor és mitől kell félni.

Ezek után tudtok valami tanácsot adni?



2015. szept. 15. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem Caesar Milan ir ilyenekrol.
2015. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha heti 2-3ezred azért van rá, akkor keress fel egy normális családi kutyás sulit, akik a tükör meg a régi típusú sulik közötti egészséges arany középutat képviselik, és járj el vele szocializációs foglalkozásra. Ilyen helyeken általában nincs kötelező óraszám, akkor mész le, amikor tudsz.

Könyvből meg videóból ezt mire megtanulod rendesen, megőszül a kutya. Van jó szakember a világon (végülis a könyveket meg a videókat is készíti valaki, ugye), csak meg kell találni, ne add fel.

2015. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt. A kutyakiképzők nem értették, mert nála a félelemből néha kicsattogás, meg odakapás lett, két iskolában is voltunk, csak azt látták hogy "agresszív". (Ha nem szimpatikus a kiképző ne járjatok hozzá). Amit tanácsolok az az, hogy a környéken keress olyan kutyást akinek a társaságában jól el van a kutyád, és másik kutya jól tudja oldani a félelmét. Nekünk bevált csak meg kell találni azt a kutyá(s)t. Aztán bátrabb lesz, ahogy lassan megismerkedteted több kutyával is, de csak finoman, nem kell erőltetni, te is maradj nyugodt, beszélgessetek stb. Meg próbáld meg oldani te is, játssz közben a másik kutyával is. Sok idő, de ha érzi hogy melletted nincs veszély jobb lesz, beszélhetsz hozzá, sima alaphangon, akkor érzi hogy nincs para, de ha te érzed magadon, hogy a hangod most nem sugározza a nyugalmat akkor inkább ne, mert megérzi, a járásod legyen laza, húzd ki magad, kicsit dőlj hátra, tekinteted a horizonton legyen ne a földet bámuld és ne keresd folyton a felbukkanó kutyákat, mert tőled is tanul. Jó vezérséget.
2015. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi :) A kutyasuli jó :) Van mellette egy IPO1-es másik kutyám, csakhogy ő már 13 éves vénség, egy mali. Még mikor kis tacskó volt egy tipikus kis pörgős makimajom, előtte is mióta az eszemet tudom volt kutyám, de nem versenyeztünk. Közben volt ideiglenes kutyám meg ilyen utcáról felszedett elajándékozós. Aztán egyszercsak megsajnáltam ezt is, és a nyakamon maradt. A saját vénségen kívül KONKRÉTAN senkit nem fogad el, már mindennel próbáltam, ezért mondom, hogy kezdőnek nem mondanám magam. Én az előző kutyasulimra azt mondtam, hogy fulltökéletes, aztán ezzel a kutyával nem vált be az original németjuhászfanatikus csoport, túl keménynek bizonyult. Debreceniek vagyunk, végigjártuk tényleg az összes kutyaiskolát, semmi nem volt jó, kivéve ezt, pedig azt hallottam, hogy itt aztán gyakják a kutyákat rendesen és hűha. A kiképző halál jófej, nyugodtan végigmagyaráz mindent, 1220-szor végigpróbálhatjuk, házit kapunk, ellenőrzi, dícsérget, kedves. Tök halál engedelmes is a kutya egyébként, csak ilyen kis rettegős. Ezzel nem tud mit kezdeni, mert nem ért hozzá, tanácsot ad, de nem éppen az ilyen kutyákra specializálódott. Voltunk a csodakutyásoknál, ott gáz volt, hogy kitámad a kutya (sokszor a neki túl intenzíven közelítő emberekre is - mondjuk már nem, ezt ki tudtuk venni belőle- de kutyákkal szörnyű, remeg, nyüszít és egy sima fenékszagolástól vagy ránézéstől megőrül, a kiképző szerint ebben nem csak a kaki múltja de genetika is van).

Szóval ezért, meg mert az egyetlen agyondícsért tükörsulihoz elvileg "ideggyenge" a kutya... mondjuk nekem ez elég abszurd hogy a terápiás, problémás kutyákkal foglalkozó hely esetén egy bizonyos inger és ösztönszint kitétel XD... Meg hogy a kiképző úgy jön oda, hogy "akkor most megterápiázom a kutyádat" és szétszekálja valójában... tehát fél a kutyád? jó, akkor szembesítsük, nesze neked tömeg, nesze neked egy ismerkedős kutya, nesze esernyő... Szóval én is lehet megijednék...

Az utolsó válaszoló: igazad van, tényleg ezt szokták látni, de én mindig elmondom hogy miért van és ez nem ilyen direkt reakció.


Szóval most nem hirtelen meg szeretnék tanulni kutyanyelven, azt már előre látom, mikor megijed, mikor fog nekitámadni valaminek, mitől van esélye félni, mikor van rossz passzban, mikor csak kekeckedik. Csak kéne bele tenni valami önbizalmat, legalábbis a kiképző szerint, de a pályán stresszel, máshol stresszel, itthon meg ugye nem tudok behozni pl. egy robogóst hogy menjen körbe-körbe, vagy pl. egy falka galambot hogy ugyan már, röppenjetek fel.


Idegen embereket hívtam, nem fél, de "csak" nem megy a közelükbe. Tehát elvan, mint a befőtt, de nem rohan hogy "csááá, örülök neked, simizd a hasam", csak elvonul és annyi. Gyerekeket egyébként így eltűr, nem örül a simogatásnak vagy szeretgetésnek, de elviseli - legalább-. Idegen kutyát körülbelül akármilyet behozhatok a saját kis elszeparált "biztonságos" környezetébe, játszik vele, ugyanazzal a kutyával az 1000x végigjárt sétaútvonalon...hát...retteg, kitámad.


Van, hogy itthon begolyózik és pl elkezd félni a sütőtől vagy a hűtőtől vagy bármitől ami mindig ott volt és olyankor nem lehet vele mit csinálni... 2 hónapja egyik napról a másikra elkezdett rettegni a saját táljától és 5kilót fogyott (pedig ugyanannyit evett). Ezért vagyok ott, hogy feladom és már azon is gondolkodtam, hogy szuri és vége, nem kell többet rettegnie, vagy kérek az állatorvostól valamit és nonstop leszedálom.

2015. szept. 15. 18:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor ha tudod vidd mindenhova magaddal, hadd lásson világot , az is segít. De azt neked meg kell látnod, hogy hol van vége a problémájának és hol kezdődik a személyisége. Átprogramozni ne akard.
2015. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek létezik olyan, hogy a személyiségébe van programozva hogy féljen? Tehát elvileg csak kéne tudni csinálni valamit vele, valahol pedig le kéne lenni írva valaminek ami segít... Azon már elgondolkoztam, hogy a túltenyésztés meg a szaporítás meg kitudja még mi más azt eredményezné, hogy a kutya idegrendszere egy roncs és egy szinten felül javíthatatlan.. viszont akkor meg kérdés, hogy érdemes-e erőltetni, vagy mindenkinek jobb-e az altatás?
2015. szept. 15. 18:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is szokott néha számomra érthetetlen dolgoktól megijedni, pl a szekrény fogantyújától. Vannak ilyen szuperszenzitív kutyák, ezeknek általában az érzékszerveik is érzékenyebbek és a lelkük is, ezáltal "gazdásabbak" is. Én már gondolkodtam azon, hogy ez lehet-e autizmus. Szerintem simán lehet, nagyon keveset tudunk erről a betegségről ha egyáltalán ez betegség.
2015. szept. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adj neki kutya vitaminokat, multivitamint, a b-komplex segíthet ha a hiánya miatt ideges.
2015. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sportmix High Energy-t kap, mellé meg főzök neki, mert a nyerstől hasmenéses, kb 2,5 éves a doki szerint 30 kg lenne az ideális, 5kg volt mikor ráakadtam, most 15-16...egész nap alszik...Már a lehető összes kivizsgáláson túl van,"természetesen" minden negatív, több százezer forintomba került és most éppen nem állok úgy, hogy bármiféle plusz költséget megengedhessek magamnak (pl. hogy vitaminozzam). Egyébként egy Argentin dog, tehát két nagytestű kutya normális etetése nem olcsó mulattság... az állatorvos rendesen örül nekünk, szinte látom ahogy azt gondolja hogy belőlem lesz milliomos én meg azon parázok hogy csak nehogy észrevegyen valami kiütést vagy valamit mert a gatyámat is otthagyom... de akkor is ez a félősség az idegölő. Tehát mondjuk nem ilyen egy dogó jelleme...
2015. szept. 15. 18:59
 10/11 anonim ***** válasza:
adj neki csirkefejet, attól nem hiszem hogy fosni fog és jót tesz a súlyának és elég olcsó. Az se jó ám ha rád van kötve, vidd ki az erdőbe hadd bóklásszon, szagolgasson, dícsérd sokat, főleg ha rossz kölyökkora volt. Találd meg a megfelelő jutalom falatot, lehet sült máj lesz csak jó, vagy hal darabkák. Ha fél ültesd le, úgy minden kutya nyugodtabb, guggolj le mellé, hogy lássa te se izgulsz. De úgy érzem nagyon le akarsz mondani róla, már csak a jövőbeli lelkiismeret furdalás miatt se tenném, de nem te vagyok.
2015. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!