Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan foglalkozzak a kutyával...

Hogyan foglalkozzak a kutyával (kal)?

Figyelt kérdés

Van egy kb 5-7 éves kuvaszunk és apám hozni akar mellé egy mudit. De a szüleim szrnak a fejükre, adnak enni osztcső. Sétáltatni? Minek? Ott az udvar, fussa ki magát.



De ha már nálunk vannak ne szenvedjenek, szeretnék velük foglalkozni. 13 vagyok, szóval lehet nehéz lesz dehát na..ez van.

Sétálni nem vihetem őket mert egy felnőtt, neveletlen, makacs szuka kuvasz felszántja velem a földet :D

Szóval először otthon kéne pórázra szoktatni, megtanítani pár alap "trükkre". Pl ül, fekszik...stb



És a mudival mi legyen? Ő ügye kicsi lesz szóval szerintem könnyebb dolgom lesz vele.



2015. szept. 15. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy otthon megtanítod a kuvaszt, de mivel gondolom még soha nem volt kint nem tudhatod, hogy hogyan reagálna a kutyákra, macskákra, zajokra. Ha megindul feléjük akkor nem tartod meg őt. A mudival könnyebb lenne neked, elhordod kiskorától kezdve sétálni, tanítod, szocializálod és megbírod tartani ha megindul. A kuvasznak sajnos még egy jó ideig az udvaron van a helye! Majd ha idősebb, izmosabb, nagyobb leszel akkor elviheted őt is!
2015. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ravaszkodj kicsit, sajnos muszáj. Mondd azt apának és/vagy anyának, hogy szeretnél kicsit több időt tölteni velük kettesben, de nem kell ehhez szórni a pénzt, csak mondjuk szívesen sétálgatnál velük egyet délután, vagy este, amikor ráérnek. Akkor ha beleegyeznek, mintegy mellékesen vesd oda, hogy akár már a kutya is jöhetne, jó móka lenne, vagy valami ilyesmi... és akkor a kutya szép lassan "megtanulna" sétálni, pórázhoz szokna, te is látnád, hogy hogyan működik, mire figyel, mitől lesz izgatott stb. És egy idő után már kivihetnéd egyedül is.
2015. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És amúgy a kuvasz nem lesz féltékeny, hogy a kicsit elviszem őt meg nem? (otthon természetesen egyenlően foglalkoznék velük)

Illetve a mudi nemfogja ellesni a kuvasztól a makacsságot? Azaz mivel a nagy nem csinálja így ő se

2015. szept. 15. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűen féltékeny lesz, hanem úgy fogja érezni, hogy őt kirekesztettétek a falkából... szar érzés lesz neki, ráadásul igazságtalanul, mert nem csinált semmi rosszat, nem az ő hibája, hogy egész életében elhanyagolták :( Én úgy értettem, hogy a kuvasszal csináld meg ezt a kis trükkös sétáltatást, aztán ha majd megveszik a másik kutyát, akkor vele együtt mindkettőt vigyétek. Eleget szenvedett már szegény kutya, ne tetézzétek a bajt. Értem én, hogy te még fiatal vagy, de na... nem tudsz segítséget kérni a sétáltatáshoz egy idősebb, szintén kutyatulaj ismerőstől/szomszédtól?
2015. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mudi meg a kuvasz két külön világ nevelési szempontból. A mudi majd csüng minden mozdulatodon.


Mindenképpen külön foglalkozz velük és külön sétáltasd őket. Így a kölyök nem látja a nagytól a hülyeséget, meg egyszerre kettő nem pórázbiztos kutya körbecsavar azt kész.


A kuvasszal már holnaptól elkezdhetsz foglalkozni. Először a kertben pórázra szoktatod, aztán amikor ott jól megy, mehettek ki. Nem hinném, hogy világgá rohan, valószínűbb, hogy inkább kicsit megszeppen elsőre.


A mudi sokkal jobban igényli a trükköket, persze a kuvasznak is érdemes tanitgatni dolgokat, de nem lesz lelki sérült, ha csak fele annyi trükköt tud, mint a mudi. A kuvasz nagyon eszes kutya, de más.


Ha már külön külön mindkettő gyönyörűen sétáltatható, behívható, akkor sétálj velük együtt.


A kölyökkel is érdemes minél hamarabb elkezdeni foglalkozni.


Rengeteg tanítós videó, cikk van az interneten, érdemes ezek átnézésével kezdeni, mert egyik fajta se bírja, ha bizonytalankodik a gazdi.

2015. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!