Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene csinálni? A domináns kutyával is foglalkozzak, holott nem az én kutyusom?

Figyelt kérdés

Az anyósomékkal élünk még a párommal, s van itt egy tacsi(1 éves)kutya, apósomé, de nem törődik vele, anyósom és én etetjük, nem neveli, de ha rosszat csinál, akkor kiabál vele, meg meg akarja verni.

Pár napja sikeresen beszereztünk egy kicsi kuvaszt a párommal, amit tanítani szeretnék, nevelgetni, de sajnos a tacsi kutyus is szeretne szeretetet kapni, amit meg is kap, de így meg úgy érzem, hogy ketté felé szakadok, mert a nagyra is kell figyelni.

A lényeg, hogy nem sokáig lakunk már az anyósékkal, talán csak fél évet, de azt az időt a kutyám nevelésével s tanításával szeretném tölteni, s látom a tacsin, hogy rosszul esik neki, igyekszek rá is figyelni, de néha nem megy(rossz természet, csalfa viselkedés...stb).

Az apóssal beszélni nem lehet, mert szerinte minden rendbe van, s mindenkinek dicsekszik, hogy milyen kutyája van a családnak, vagyis nekünk, mutogatja össze vissza. A tacsit meg nagyobb ívbe leszarja, mint eddig, annak idején szegénykével annyira nem dicsekedett, mint a kutyusunkkal.

Zárjam be szegény tacsit, míg a kicsit tanítom?Vagy valami ötlet?Én tanácstalan vagyok


2011. ápr. 9. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ameddig ott laktok foglalkozz mindkét kutyával, ha már szerencsétlennel a "gazdája" nem törődik! Legfeljebb amíg tanítod a kicsit, addig zárd el, hogy ne zavarjon de utána kicsit vele is törődj..tacsik szeretnek megsértődni, duzzogni ha valami nem úgy van ahogyan eltervezték..
2011. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szegény kiskutyus azért van tartva, mert az apósomnak annak idején megtetszett, de igazából leszarja nagy ívbe. Foglalkozok a tacsival is, csak zavar, hogy a 8 hetes kiskutyus sok mindent meg tud csinálni, addig a tacsi nem.

Pacsi, fekvés, bár még kicsi, szerintem még száz százalékosan majd később írhatok erről.

Ma már próbáltam

úgy is, hogy bezártam szegény tacsit, de csak nyüszített, bántotta a dolog.

Kitaláltam, hogy a kicsi kutyának vett labdát adom oda, hogy lefoglalja magát, ami tetszik is neki, de ha látja, hogy nem vagyok a közelbe, s a kicsit tanítanám, akkor ül, s lesi a labdát, s sűrűn néz rám.

De ha együtt vannak, akkor meg játszanának, így meg a nevelés nem ér semmit sem, a kicsi sem figyel rám.

2011. ápr. 9. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Értem, hát én is mint kuvasz gazdi, ismerős a szitu...3 kuvaszom van, meg egy kis puli kölyök. Elfogadták de ha a kicsivel vagyok jönnek ők is...:) Mindegyikkel egyformán foglalkozom, de ez ösztönös viselkedés hogy féltékenykednek az új kutyusra...játszanak vele, de ha azt simogatom rögtön ott teremnek ők is... A kis tacsival is ez a szitu, eddig nem nagyon tőrődött vele a gazdája és most fél hogy még jobban így lesz..
2011. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos így van, s ha elköltözünk, akkor még ennyiszer sem lesz megsimogatva, anyósom allergiás az állatszőrre, az apósom meg nem érdekli a kutyus.

Szóval a kutyust az fogja leginkább megviselni, ha mi elmegyünk, mert eddig a párommal foglalkoztunk vele.

2011. ápr. 9. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem akarjátok magatokhoz venni? Nem akarok beleszólni..:) csak szerintem jobb helyen lenne nálatok, foglalkoznátok vele, kutyádnak is lenne játszótársa...még fiatal, 1 éves, tacsik sokáig élnek, szegény még ott akár 10-en évekig..
2011. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Őszintén megvallva nem szeretnénk magunkkal vinni, hiszen nem mi szerettük volna tartani, hanem az apósom, akinek állítólag az a kicsi tacsi a szíve csücske, mindig mondogatja nekünk..:S

Mi soha nem tartanánk tacsit, ha rajtunk múlna, hiszen nagyon nem kedveljük ezt a fajtát, bár állatbarátok vagyunk, de a tacsinak a szükséges életfeltételt nem tudnánk biztosítani. Több nyulam is van, amik az új helyen szabadon tartanánk, de a tacsi miatt nem lehetne megoldani, hiszen kisebbségi érzései vannak minden féle kicsi állattal kapcsolatba, s le akarja vadászni. Megfojtotta a kismacskámat is régebben.:(

Szóval ha a tacsit vinnénk, akkor külön területet kellene tartani, ami sajnos megoldhatatlan..:S

2011. ápr. 9. 17:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha egyszer másik kutyust szeretnénk tartani, akkor szerintem mudi lenne. A kuvaszon kívül még ebbe a fajtába vagyok beszerelmesedve, de mudit magába nem merünk tartani, hiszen direkt olyan kutyát akarunk nevelni, aki eléggé veszélyesnek tűnik a kerítésen kívül, s ez miatt nem is akarnak majd betörni.A tacsi meg valjuk be, ő inkább szája nagy kutyus, mindig a hátam mögül mer ugatni.
2011. ápr. 9. 17:08
 8/9 anonim ***** válasza:

8 hetesen minek kezded ilyenekre tanítani a kiskutyát? Később lesz belőle egy robot, akkor aztán boldogok lehettek.

Amúgy meg ki kellene alakítani a sorrendet a "falkában" mindkét kutyát beleértve, és akkor lehetne őket egyszerre tanítani. Amit a kisebb tud, ismételgesse csak amíg a tacsi is megtanulja, az sosem árt.

Az meg hogy foglalkozol vele, nem csak azt jelenti hogy tanítod, egy kiskutyának max napi 10 perc tanulás az ideális. A többi játék. Én a helyedben mindkettővel játszanék, ahogyan időm engedné.

2011. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mind a kettővel foglalkozok,mind a kettővel játszok, a kicsit próbálom sétáltatni is, de nem nagy táv, csak 100 méter tán, még annyi sem, majd vissza.

S nem úgy kell elképzelni, hogy 2 órán keresztül csak tanuljuk a fekszik szót, hanem úgy, hogy 2-3 percig, amíg látom, hogy érdekli őket, majd abba hagyjuk, s megdögönyözöm mind a kettőt.Élvezik nagyon.

Engem az bánt, hogy bár a tacsi nem az enyém, egyedül én foglalkozok vele, már tud ülni parancsra, feküdni a tacsi még nem tud.

A kicsi kutyus jutalom falatra tud ülni, feküdni, meg állni, de jutalom falat nélkül feküdni. Jelenleg az utóbbit tanuljuk, hogy bele ívódjon. Utána olvastam, lehet már tanítani kedves utolsó.

2011. ápr. 13. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!