Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya PARVO?! (A véleményetekr...

Szi.na13 kérdése:

Kutya PARVO?! (A véleményetekre vagyok kíváncsi, tapasztalatokra, bármire ami információ) Lent részletesen!

Figyelt kérdés

Ma az 5. napja, hogy hazahoztam az árokból egy tacskó keverék kutyust. Egy éves már biztosan van ugy állapították meg.

Amikor hazahoztam megfürödtem, adtam neki konzervet, és jó minőségű kutyatápot.

Két napig semmi baja nem volt, feloldódott evett játszott minden rendben volt. Keresni kezdtük a gazdáját amikor is a harmadik napon nem evett, bágyadt volt habosat hányt. Mivel a párom dolgozott nem tudtam bevinni, este pedig hasmenés itt-ott vér is volt benne. A vizet folyamatosan itta, de enni nem evett.Elég sokat hányt viszont ez a hasmenés csak akkor este volt. Másnap reggel kiment pisilt hányt. Ez ugye tegnap volt a negyedik nálunk töltött napon. Hazaért a párom és rohantunk az állatkórházba. Indulás előtt ivott vizet, de nem hányt sem a kocsiban sem a vizsgálat alatt. Megállapították a parvót egy tesztel. Minden nap be kellett volna hordani, de nekünk napi 40km oda és vissza nagyon sok így felvették kórházra.

Kapott infúziót, 6-7 szurit. Azt mondta az orvos, hogy jó ha bent van mert így nem napi 1 hanem 2 infúziót kap majd, és megegyeztünk, hogy kap PARVO szérumot is. Kimerült hogy oltás, chip nincs benne. Azt mondták ma délben érdeklődjek.

Felhívtam és azt mondták, kapja a gyógyszereket, szérum, infúzió.

Nem hányt azóta amióta ugye tegnap reggel bevittük, a vizet kis mértékben de iszogatja, és nem székletelt. Azt mondta ennél a betegségnél fent áll hogy átmeneti bélbénulás lép fel. De ez kiküszöbölhető nagyon hamar és teljesen megszokott.

Kérdeztem hogy a nehezén túl vagyunk e, azt mondta nem szabad elkiabálni fogalmazzunk csak úgy hogy eddig pozitív a változás, mert van olyan hogy 2-3nap után teljesen vissza esnek.

Én arra lennék kíváncsi, ki az akivel volt már ilyen?

Nagyon sajnálom és csak 4 nap de teljesen megszerettem a kis árvát :(

Olvastam sokat hogy jobban kiskutyákat érinti. Ő pedig ugye egy éves. És mivel tőle nem a tiszta vér ment, csak a hasmenéssel volt vér, és azóta nem hányt nagy az esélye hogy vissza eshet?

Mivel 1napig napi 10-15 hányt.

Mikor megállapították azt mondta az orvos, hogy jó állapotban van az immunrendszere fogalmazott úgy hogy erős. A vérképe azt mutatta hogy picit sűrűbb a vére a kelleténél de ez amiatt lehet hogy enyhe kiszáradásban volt már.

Érdekelne a véleményetek, hogy mire számithatok. Nagyon megszerettem, és feltételezem nem volt élete eddig én pedig a legjobbat akarom neki. :(

Ne haragudjon senki a részletezés miatt, de úgy gondolom ha mindent tudtok úgy tudtok válaszokat adni.



2015. szept. 16. 13:30
 1/8 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Én amikor elhoztam a kölyökkutyám a menhelyről, 2 nappal később jelentkeztek rajta a parvo tünetei. Egyszerűen már az időben beadott oltás előtt elkapta kölyökként a bezártságtól. Ráadásul kennel köhögés is társult mellé, nem sokat adtak neki, hogy túléli.

Napi 7 injekció és 1 infúzió 9 napon át, egy vagyon elköltése, de megmaradt. Nem volt egyszerű időszak, ám ma is azt mondom, hogy az utolsó fillérig megérte.

Valami energia szirupot is kapott (nem tudom a pontos nevét), fecskendővel kellett a szájába adagolni idehaza.

Magadnak már választ adtál, megszeretted, gondoskodni akarsz róla. Valószínűleg magadhoz is veszed ha vége a kezelésnek és ez neki is egy szép, új élet lesz és neked is egy életváltozás. Ráfordítással jár, ez tény. Ráfordítással ami kamatostul kifizetődik minden egyes odabújásánál, nyalakodásánál, alvás közbeni nyüszögésénél. Állj mellette és ezt a pár napot még bírjátok ki, ha szakszerű kezekben van, kicsi az esélye a visszaesésnek.

2015. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most már valószínűleg túléli, drukkolok. Aztán ha meggyógyult, oltassátok be minden ellen szépen sorban, mint egy kölyökkutyát.
2015. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Az orvos azt mondta hogy olyan stádiumában van a betegségnek hogy idézem " ha minden jól megy 3 nap és pontot tehetünk a dolog végére" Próbálom nyugtatni magam, hogy már nem épp kölyök és hogy nem gyengült sokat az immunrendszere.

Nagyon jó hallani azt, hogy nálatok pozitív kimenetelű volt amellett hogy kennelköhögés is társult hozzá!

Nagyon remélem hogy sikerül nekünk is.

2015. szept. 16. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szoritok a kis vedencedert, remelem most mar rendbe jon. szerencseje hogy igy torodtok vele mert a Parvo legtobb esetben halalos a kiskutyaknal. majd ird meg hogy van a kicsike, jo?
2015. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap megette az összes ételt amit az orvosok adtak neki, iszik, nem volt hányás sem hasmenés, tegnap csináltak nálla egy bélmosást, mivel székletelni sem székletelt, amikor bent voltunk nagyon megörült nekünk. Vissza jött a részletes vérkép, minden jó nincs baj a hasnyálmirigynél, a hasnál, szív és tüdő is rendben van. Azt mondta az ha minden igy megy akkor holnap végre haza jöhet 💕 Ha rendbe jön elkezdjük azonnal fevenni az oltásokat. Nagyon bízom benne, hogy lassan pontot tehetünk a végére. Alig ismerem de nagyon megszerettem azalatt a 4 nap alatt. Nem akarom szenvedni látni, mert szenvedett eleget amíg megtaláltuk és idekerűlt. :/ Nagyon bízom hogy nem lessz visszaesés sem, mert itthon 2 kutyus, és 9 cica várja rajtunk kívül. :) Ők már mind oltva vannak ezek ellen a betegségek ellen, mert a két kutyus már 3 és 5 éves :) És persze mind az utcáról jöttek, kivéve egy maine coon cicust. Szóval remélem hamar köztük lessz újra :) És ha vége ennek az egésznek holnap képeket is küldök.
2015. szept. 17. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon orulok hogy igy alakul a kicsi egeszsege remelem most mar hazamegy a testverkek koze es tobb ilyen rossz elmenye nem is less. addig ne vigyetek ki setalni amig minden oltasa nem naprakesz, de gondolom ezt mint rutinos gazda nelkulem is tudod.

sok simit kuldok az osszes negylabu csaladtagnak;-)))

a tobbiekrol is kuldhetsz kepet ha akarsz, orulni fogok neki.

2015. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hazajöttünk, annyira örült amikor meglátott hogy nem győzött nyüszörögni és ficánkolni :) Egész úton nyalogatott és bújt :) Megvacsoráztunk, és nemrég volt széklet is, pont olyan mint azelőtt, persze eltakarítottuk gyorsan, mert ugye abban még üríti a vírust :) Ma főtt rizset és főtt csirkemellet evett, a diétája miatt :) Most alszik és pont ugy mint amikor idekerűlt :) A képen nem vicsorít, hanem felcsúszik a szája vagy nem tudom, de nagyon boldog és látszólag már egész jól van :)



[link]

2015. szept. 18. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon orulok hogy minden jol alakult es tul van a veszelyen a kicsike. szerintem mosolyog a kepen es nagyon aranyos;-)))
2015. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!