Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőmnek van egy kan...

Barátnőmnek van egy kan Bichon Havanese kutyája, ami decemberben született s február óta van nála. A lényegre török. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Elkényesztették a családjuk nagyon. Az anyja (anyósom) állandóan az ölébe hordja hurcolja össze vissza. De ezt szó szerint értsétek. HA például a kertbe mennek nem hogy együtt lemennek a kertbe egymás mellet hanem felkapja az ölébe s viszi. Szinte mindig az ölében hurcolgatja csak akkor nem ha alszik. Ha kiülnek/kiülünk a ház elé a padra beszélgetni a kutya hisztizik éles hangon ugat hogy ő is ki szeretne menni egyből kiengedik és felkapja az ölébe és simogatja minden. Szerintetek ez normális?



NAgyon egy kényes hisztis dög az a Havanese.Minden megengednek annak a segdugasznak. A kutya abszolult nem engedi hogy kifésüljék a szőrét s azt végképp nem hogy megnyirják, megigazitsák a szőrét. Elsőnek csak vonyit sir hisztizik ha ez ne mhasznál egyből morog vicsorit s harap össze vissza, izeg mozog mozgatja a fejét karmol a lábival.(s ne mjátékból)Egyszer tudták megnyirni a szeménél mikor rosszat csinált s összeszidták s megverték. Ezek után bármikor megakarták fésülni vagy megigazitani a szőrét s ha lefogták a kutya már nyüszitett hisztizett egyből abba hagyták..

Utánna ők mindig s édesgetik simogatják stb, JAjj drága kiskutyám igy úgy amúgy... Arról nembeszélve hogy a kutyájuk már ugy néz ki mint egy puli kutya....

Minden ugy csinálnak ugy cselekednek ahogy a kutya akarja.

Szerintem már a fejükre nőtt nagyon is. A kutya előtt állandóan ot a tálja. Ha nem eszi meg a tápot ugat éleshagon s néz a rájuk fele. Ők persze meg adnak neki más emberi kaját. S persze nem maradékot ami mmár 3 napja van a hütőben. Chips hurka tepertő pörkölt krumpli tészta mogyoró csoki édességek stb.. ilyen nyalánkságokat amit a kis gyerekekek adnak :) Ha például esznek valamit a kutya odamegy ugat éles hagon ugat és őkmegadak neki. A kutya Decemberben lesz 1 éves demár 7 kiló. Nagyon kövér.

azt mondani se kell hogy ugy etetik olyan mennyiségben hogy az én 4 éves vizsla kutyám 1 napig enné azt amit ők adnek neki egyzseri étkezére.. Utánna meg megvannak rémülve hogy a kutya nem mozog semmi reszket meg stb. HIába mondom nekik hogy egyzser halálig eszi magát oszt meghal. DE erre azt mondják hogy had egyen amennyi jól esik neki. HA 5 kiló ennivalót tenének elé akkor az megenné mind az öt kilót.

Nagyon rossz kutya. NEm is nevelték meg semmi harapdál össze vissza nyalogat ugat éjjel nappal. Azt csinál a kutya amit akar. A kutya még a nevére se hallgat mindig. Mondatm is nekik hogy ezért kár volt megvenni ha ne mis fogalkoznak vele nem tanitják semmi pedig okos kutya lenne.De hát 30e vették szóval egy szaporitott keverék.

VAn mikor rájön az ötperces és össze vissza ugat akit megtalál az megharapja teljes erejéből vicsorit rá stb.....

De ha velem van a kutya akkor nyugodt örül nekem csavarja a farkát s nem roszalkodik. Azt csinálja amit én mondok neki. Tiszta normális kulturált. MInden megenged nekem, azt is megengedte volna hogy a szeménél körbenyirjam ollóval. De mikor a barátnőm a közlrbe jött s a kutya meglátta hogy ott van akkor megint elkezdett morogni vicsoritani miokr megakartam nyirni. Elvette tőlem mondván "hogy ugysem tudom mert nem engedi nem lehet megnyirni"...Mikor a kutya meglát odajön hozám rámnéz én megsimogatom köszönök neki minden s lefekszik mellém. Ugyvettem észre hogy rám nagyon hallgat.


Szerintetek én megtudnám tanitani viselkedni meg hasonló dolgokat neki hoyg mit szabad neki s mit nem szabad??

Köszönöm a válaszokat előre is. ;)



2015. szept. 18. 14:36
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Ja azt még elfelejtettem leírni hogy más kutyák közelébe abszolult nem engedik. Csak ami nekik van még otthon. Egy dalmata s egy korcskutya. A dalmatával nagyon szeret leni játszanak minden de a korcs kutyával nem jön ki nem is barátkozik vele.

S ha meglát más kutyát ugatja: Viszont ha a másik kutya vissza ugat rá akkor meg ledermed s mozdulni nem mer. Áll egyhelyben s reszket remeg stb.

2015. szept. 18. 14:43
 2/26 A kérdező kommentje:
És nem is akarják más kuytához engedni. MOndván hogy "olyan kis kutya megharapnák meg megölnék"
2015. szept. 18. 14:45
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megtanítani neki, mert nem te vagy a gazdája és nem veled él. Legfeljebb veled viselkedne normálisan, mert elismeri hogy felette állsz a rangsorban, de a család többi tagjával ugyanolyan marad a viszonya, ha nekik nincs igényük arra, hogy változtassanak. Azt azért említsd meg nekik, hogy a csokoládé nem kutyának való, nem csak azért mert hízlal, hanem konkrétan bele is halhat (a benne lévő theobromid mérgező nekik).
2015. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hiába mondom nekik. Azt mondják hogy "hát had egye ha szereti, ami a miénk az az övé is" MEg nem csak csoki hanem mindent sütemény édesség stb...Erőől oldalak lehetne irni de leirom egy mondatban. Anya főz a családnak. Remélem érted.

Hát ez a baj hogy a kutya feljebb van rangba mint a gazdái.

2015. szept. 18. 14:58
 5/26 anonim ***** válasza:

Hát igazából mindent elrontottak, amit egy kistestű kutya nevelésénél el lehet.

Én a helyedben mutatnék nekik videókat (pl. Ceasar Millan) amiben ugyan ilyen viselkedési problémákkal küzdő kistestű kutyák vannak. Csak leesne nekik a tantusz. Meséld el nekik, hogy mi az a falkavezérség, és hogy ami náluk uralkodik az baromira nem normális. A neten van fent egy csomó ezzel foglalkozó videó/oldal. De egy kutyasuli sem ártana.

Próbáld velük megértetni, hogy a kutyának nem lehet ennyi kaját adni (pláne nem édességeket). Aztán vigyék el minimum naponta egyszer sétálni (vagy legalább had közlekedjen a saját lábain az a szerencsétlen kutya).

Aztán a kozmetikához szoktatás... Na az nehéz lesz. Talán az lenne a legjobb megoldás ha amikor kozmetikázzák, akkor szájkosarat tesztek rá. És legfőképpen nem foglalkoztok a hisztijével. Ha abbahagyta a morgást, tud kulturáltan viselkedni, akkor jutalmazzátok.

Ha valami rosszat csinál, akkor mindig mondjátok neki erőteljesen hogy ,,Nem!". Ha valamit ügyesen csinál akkor dicsérjétek.

2015. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igényük lenne csak.. semmi nem megy egyről a kettőre. :)

Pedig még meglehetne tamitani mert tanulékony kutya én utánna olvastam a nevelési tippekért és az be is jött mikor alkalmaztam. ;) Persze milyen gazdi az aki nem tudja hogy milyen kutyát tart...

És ha örökbe fogadnám én lenék az újgazdája???

2015. szept. 18. 15:01
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból nem az jön le, hogy lenne rá igényük, ha ennyit nem tudnak felfogni, hogy a csokoládéval megrövidítik az életét, valamint van annak a kutyának négy lába, tud közlekedni rajta. Nem a kutyával van itt a gond, hanem velük, a kutya viselkedése csak ennek a következménye. Amíg ők nem változnak, addig a kutya se fog.
2015. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Te megértetted a kutyával, hogy te felette állsz a rangsorban (és gondolom nem cipelnéd, mint valami táskát ide-oda) akkor maximum a sétával és a más kutyákkal való kommunikációval lenne probléma. De persze meg kell nézni, hogy hogyan sétál pórázon, mennyire behívható, hogyan viselkedik kutyákkal stb... Mert ezek azért még elég fontos dolgok, főleg ha neked otthon még lenne egy másik kutyád is. És akkor szerintem nem lesz probléma.
2015. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Mondtam nekik hogy a kutya annyit eszik amennyit kitesznek elé... De hisztizik ha megette s még kér. s ők meg adnak neki :)

én teljes mértékben utánna olvastam ennek a fajtának a neveléséhez. S a legfontosabb hogy nem szabad ráhagyni a dolgokat ha hisztizik had hisztizzen majd megunja s rájön hogy nem ér el vele semmit sem :) Meg a kozmetikázáshoz is úgy lehetne hozzá szoktatni hogy az ollót csatogtatjuk a fülénél meg dicsérjük :)

Persze mindenzt kiskorától kezdve kellet volna elkezdeni.


MIkor mondják neki hogy "NEM" meg hasonló tiltó szavak annál jobban csinálja a kutya s annál erősseben harapdál mégha eleinte játéknak is indult...

Lehet hogy még sose volt ilyen kutyám de úgyérzem hogy ha vennék egy ilyen kutyát én mindent megtudnék neki tanitani s meg is akarnék neki tanítani minden :) :

2015. szept. 18. 15:11
 10/26 A kérdező kommentje:

Én kulturáltam körbe is irtam nekik hogy velük van a gond. MÉghozzá azzal a közmondással hogy AMILYEN A MOSDÓ OLYAN A TÖRÖLKÖZŐ. :)

Én meg is értettem meg mikor először találkoztam vele engem is próbált ugymond "harapdálni" meg "nyaldosni meg ilyenek s én rászóltam eréjesen hogy NEM s egyből abba hagyta s össze huzta magát MEg mikor jégkrémet ettem odajött s kérni szeretett volna s én figylemen kivül ahgytam ;) meg mikor harpadált fricskáztam az oráát


De tényleg úgyhidjétek el velem úgy megvan hogy csak na.

Midnig mondják mikor ottvagyok olyan mintha kicsérték volna. MIkor elmegyek nálukról 10 percd múlva már minden a régi :)

2015. szept. 18. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!