Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőmnek van egy kan...

Barátnőmnek van egy kan Bichon Havanese kutyája, ami decemberben született s február óta van nála. A lényegre török. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Elkényesztették a családjuk nagyon. Az anyja (anyósom) állandóan az ölébe hordja hurcolja össze vissza. De ezt szó szerint értsétek. HA például a kertbe mennek nem hogy együtt lemennek a kertbe egymás mellet hanem felkapja az ölébe s viszi. Szinte mindig az ölében hurcolgatja csak akkor nem ha alszik. Ha kiülnek/kiülünk a ház elé a padra beszélgetni a kutya hisztizik éles hangon ugat hogy ő is ki szeretne menni egyből kiengedik és felkapja az ölébe és simogatja minden. Szerintetek ez normális?



NAgyon egy kényes hisztis dög az a Havanese.Minden megengednek annak a segdugasznak. A kutya abszolult nem engedi hogy kifésüljék a szőrét s azt végképp nem hogy megnyirják, megigazitsák a szőrét. Elsőnek csak vonyit sir hisztizik ha ez ne mhasznál egyből morog vicsorit s harap össze vissza, izeg mozog mozgatja a fejét karmol a lábival.(s ne mjátékból)Egyszer tudták megnyirni a szeménél mikor rosszat csinált s összeszidták s megverték. Ezek után bármikor megakarták fésülni vagy megigazitani a szőrét s ha lefogták a kutya már nyüszitett hisztizett egyből abba hagyták..

Utánna ők mindig s édesgetik simogatják stb, JAjj drága kiskutyám igy úgy amúgy... Arról nembeszélve hogy a kutyájuk már ugy néz ki mint egy puli kutya....

Minden ugy csinálnak ugy cselekednek ahogy a kutya akarja.

Szerintem már a fejükre nőtt nagyon is. A kutya előtt állandóan ot a tálja. Ha nem eszi meg a tápot ugat éleshagon s néz a rájuk fele. Ők persze meg adnak neki más emberi kaját. S persze nem maradékot ami mmár 3 napja van a hütőben. Chips hurka tepertő pörkölt krumpli tészta mogyoró csoki édességek stb.. ilyen nyalánkságokat amit a kis gyerekekek adnak :) Ha például esznek valamit a kutya odamegy ugat éles hagon ugat és őkmegadak neki. A kutya Decemberben lesz 1 éves demár 7 kiló. Nagyon kövér.

azt mondani se kell hogy ugy etetik olyan mennyiségben hogy az én 4 éves vizsla kutyám 1 napig enné azt amit ők adnek neki egyzseri étkezére.. Utánna meg megvannak rémülve hogy a kutya nem mozog semmi reszket meg stb. HIába mondom nekik hogy egyzser halálig eszi magát oszt meghal. DE erre azt mondják hogy had egyen amennyi jól esik neki. HA 5 kiló ennivalót tenének elé akkor az megenné mind az öt kilót.

Nagyon rossz kutya. NEm is nevelték meg semmi harapdál össze vissza nyalogat ugat éjjel nappal. Azt csinál a kutya amit akar. A kutya még a nevére se hallgat mindig. Mondatm is nekik hogy ezért kár volt megvenni ha ne mis fogalkoznak vele nem tanitják semmi pedig okos kutya lenne.De hát 30e vették szóval egy szaporitott keverék.

VAn mikor rájön az ötperces és össze vissza ugat akit megtalál az megharapja teljes erejéből vicsorit rá stb.....

De ha velem van a kutya akkor nyugodt örül nekem csavarja a farkát s nem roszalkodik. Azt csinálja amit én mondok neki. Tiszta normális kulturált. MInden megenged nekem, azt is megengedte volna hogy a szeménél körbenyirjam ollóval. De mikor a barátnőm a közlrbe jött s a kutya meglátta hogy ott van akkor megint elkezdett morogni vicsoritani miokr megakartam nyirni. Elvette tőlem mondván "hogy ugysem tudom mert nem engedi nem lehet megnyirni"...Mikor a kutya meglát odajön hozám rámnéz én megsimogatom köszönök neki minden s lefekszik mellém. Ugyvettem észre hogy rám nagyon hallgat.


Szerintetek én megtudnám tanitani viselkedni meg hasonló dolgokat neki hoyg mit szabad neki s mit nem szabad??

Köszönöm a válaszokat előre is. ;)



2015. szept. 18. 14:36
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

De legjobban az használt hogy eréjesen határozottan rászoltam s közben a szemébe néztem hogy ezt nem szabad meg hasonló tiltó szavak.

Nem úgy mint a barátnőm hogy jajj fejezd bee s közbe a nevét mondta.

2015. szept. 18. 15:20
 12/26 anonim ***** válasza:

Ha a kutya nem kerül el onnan, vagy a család többi tagja nem változtat magán, akkor te maximum annyit érhetsz el, hogy veled ne legyen hülye.


Azt mondjuk csak halkan jegyzem meg, hogy én olyan nővel nem terveznék hosszú távon, aki így nevel egy kutyát... hiszen milyen anya lesz az? Legalábbis nekem a leírásodból úgy tűnik, ő is részese ennek.

2015. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Az anyja (anyósom) amiket leritam 90 % a igaz rá :) Nem pedig a barátnőmre ;) Tudom kicsin hülyén fogalmaztam....

De igazad van amúgy. ha barátnőm igy viselkedne akkor más lenne a helyzet..

Egyszer megkérdeztem anyósomtól hogy mért nem teszi lez azt a szegény kutyát hogy mászlájom meg mért kell úgy bánni vele mintha egy ksipulya lenne :) azt azt mondta rá hogy ha még unookája nincs akkor a kutyáját had nyagassa :)


De szerintem a probléma fő oka az hogy egy szintem kezelik azt a kutyát az emberrel. :)

2015. szept. 18. 15:32
 14/26 A kérdező kommentje:
De mindenki ludas amiért a kutya igy viselkedik.. :) ;)
2015. szept. 18. 15:34
 15/26 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek ugy kellene kezdeni hogy először is meg kellene értetni a kutyával hogy ki a főnök??
2015. szept. 18. 15:56
 16/26 anonim ***** válasza:
Egy kutyának tudnia kell, hol a helye a rangsorban, és nem legelöl! Határozottság, szigor, értelmes elfoglaltság kellene a kutyának. De a fő gond, hogy ha nem értik meg, hogy amit csinálnak, az a kutyának nem jó - sem az etetés, sem hogy mindent ráhagynak stb., totál stresszes is a kutya így, azért is hisztizik annyit, mert ezt tanulta - akkor a kutya nagyon rövid életű lesz.
2015. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
A verés használ a kutyáknak hogy megértse ki a falka vezér?
2015. szept. 18. 17:14
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod meg próbálja meg máshogy levezetni az unoka-hiányát!
2015. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Tudnátok ilyen havanese féle videót belinkelni hogy megmutassam neki ??
2015. szept. 18. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!