Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Mivel orvosolható? Ez szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
2 éves schnauzer kutyám 2-3 percig ugat, ha elmegyek otthonról. Ha más családtag megy el, nem csinálja, csak ha én, aki általában foglalkozok vele. Én szeparációs szorongásra gondolnék elsőre, de az a baj, hogy az elméletileg a hierarchikus rend felborulásakor van jelen. Viszont a kutyám amikor idekerült pár hónapja, első perctől kezdve ezt csinálta, amikor igazából még nem volt tisztázott a falkasorrend. Én úgy érzem én vagyok a vezér, minden másban tudom kontrollálni a kutyát. Próbáltam tiltani stb., de nem sikerült.
2015. szept. 18. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor annyira nem lehet rendben az a vezérség, ha nem sikerül tiltani a kutyát :)

Amúgy nem tudom, honnan jött a kutya, de ha ott rászokott erre a viselkedésre, akkor gond nélkül elkezdhette nálad is, és mivel nem sikerült lebeszélned róla, ezért folytatja.

Köszönsz neki induláskor meg érkezéskor? Megsétáltatod indulás előtt alaposan, fáradt, amikor ott hagyod? Hagyod, hogy sündörögjön körülötted, miközben készülődsz, vagy elküldöd a helyére, hogy közöld vele, hogy ehhez most semmi köze?

2015. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fárasztva van mindig, állandóan ezt csinálja, 2-3 óra séta után is. Volt már nem egy munkakutyával dolgom, nem vagyok annyira kezdő hogy üdvözöljem ha elmegyek,kaja maradjon előtte stb.. Szerintem az eléggé mutatja hogy én vagyok a vezér, hogyha egy macskakergetésből elsőre max. másodjára visszuatudom hívni. 4 hónapja van nálam. Előző helyén nem csinálta ezt.
2015. szept. 19. 07:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha tiltom abbahagyja, de amint távolabb megyek rákezdi.
2015. szept. 19. 07:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor ne tiltsd, hanem büntesd. Lehet, hogy pont azért csinálja, hogy visszamenj letiltani, hiszen az is foglalkozás. Ne örüljön neki, kicsit se, hogy visszamész, sőt.
2015. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!