Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie kiállításra...

Border Collie kiállításra felkészítése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Border kölyköt hogy érdemes elkezdeni kiállításra felkészíteni? Hogy kell megtanítani neki a standard állást? Illetve igaz az, hogy a ragasztott fülű kutyákkal szemben nincs sok esélye, ha neki lóg a füle?

2015. szept. 23. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a tenyésztődet, ő mindent el fog magyarázni és segít felkészülni is.


Amúgy a fülről:


"Fülek: A fülek közepes nagyságúak és vastagságúak, távol fekszenek egymástól, egyenesen vagy félig egyenesen hordottak, kifejezően mozgékonyak."


Tehát igen, hiba a lógó fül.

2015. szept. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mennyi idős? az, hogy két-három-négy hónaposan lapátfüle van, semmit sem jelent, simán kinőheti magát szép félig állóra, szerintem a ragasztott fülek egytől egyig borzalmasak és érdemesebb hagyni magától, kivéve ha nagyon nem akar felállni, akkor meg lehet próbálni, hátha.

amúgy igen, a tenyésztő valószínűleg mindenre tud válaszolni és szívesen is segít.

2015. szept. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

5 hónapos, a fülei nem igazán változnak. Mozgékonynak mozgékonyak, de lógnak. Viszont ennek a kutyának is lógnak és egészen szép eredményei vannak.

[link]

2015. szept. 24. 00:13
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem vészesen lógó, én ezt értettem lapátfül alatt: [link]

a nem változikat meg cáfolnám, a legtöbb bordernek (köztük az enyémnek is), ahogy idősödik, általában feljebb kúszika füle, van akinél nem túl feltűnő van akinél jobban (az enyémnek eléggé látszik). ha olyasmi füle van, mint amit a képen mutattál, még feljebb kúszhat, ennyi idősen semmi sem végleges. szüleinek, felmenőinek milyenek voltak?

a kiállításokon ahogy én nézem mostanában az álló fülűekkel szívóznak, pedig a standard szerint vagy félig állónak vagy állónak kéne lennie, mégis beszólnak a teljesen álló fülért, pedig csak az ilyen lapát vizslafülért kéne...

2015. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem szokott változni a fülük. Én is tudom jól, hogy a fogváltás alatt nagyon sokat változik, viszont annak végeztével már nem igazán és neki nem változott szinte semmit a füle pici kora óta. Az elődeinek ragasztva volt a füle.
2015. szept. 24. 17:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Neki nincs ilyen labrador füle, mint a képen szereplő kutyának. Inkább kifelé állnak a fülei, nem a fejéhez simultan.
2015. szept. 24. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:
az enyém most öt éves és az elmúlt pár évben jelentősen változtak a fülei, észrevehetően feljebb kúsztak, az egyik már majdnem áll, ha figyel. egy-másfél évesen konkrétan lógtak a fülei a mostanihoz képest, egy évvel ezelőtt is jóval lejjebb voltak, ezért mondtam, hogy változni fog ahogy idősödik. nem az enyém az egyetlen, akivel ez történt, én mindegyiknél ezt figyeltem meg.
2015. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm borderének akkor álltak fel a fülei, miután megszülettek a kiskutyái. Előtte szépen álltak neki, mert az övé is ragasztva volt. Hát meglátjuk. Még sokat kell komolyodnia, mire mehet kiállításra.
2015. szept. 25. 00:01
 9/9 anonim ***** válasza:
én kevés kutyát láttam eddig, akinél a ragasztásnak volt értelme igazából. vagy látszott, hogy jó fülei lesznek anélkül is vagy nem ért semmit és "kirúgta" a fül, ha meg megtartotta legtöbbször olyan természetellenes lett és idióta fjee volt a kutyának... :/ (kedvenceim amikor jóó közelre ültetik őket, ami ugye standard szerint nem is jó...)
2015. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!