Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sampont ajánlotok?

Milyen sampont ajánlotok?

Figyelt kérdés

Rövid szőrű idősebb lakáskutya, nyáron kinti-benti. Aljszőrzete nincs. A szőre enyhén hajlamos a korpásodásra.

Eddig évi 2-3x fürdettem samponnal, plusz a nyári úsztatás, de sajnos most kiderült, hogy a kedvesem enyhén allergiás a kutyaszőrre, szóval valószínűleg sűríteni kell a fürdetéseket.

Az ár viszonylag csekély jelentőséggel bír, inkább a minőséget tartanám szem előtt.

Mit ajánlotok?


2015. szept. 24. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan sampont, amit gyakori fürdetéshez lehet használni, tehát olajosabb/zsírosabb, hogy ne szárítsa ki a bőrét a gyakori fürdetés.

Nem kell megvenni a legdrágábbat, mert lehet, hogy elég rá az olcsóbb is. Csak gyakori fürdetésre valót vegyél. Aztán ha korpásodna, vagy ilyesmi, akkor nyilván váltani kell másikra. Javaslom, hogy az állatorvosodtól kérdezd meg, ha esetleg útba esik, vagy pont menni kell, vagy csak jóban vagytok és telefonon tud segíteni. Mert ő ismeri a kutyát, látja a szőrét, és lehet, hogy kapásból rámondja, hogy melyik a legmegfelelőbb sampon :)


De azt tudni kell, hogy ha megfürdeted, csak jobban szállni fog a szőre, így a párodnak a fürdetés utáni kb. 2-3nap amíg "vissza nem áll" eredetire a szőre, elég rossz lesz. Csak onnan tudom, hogy én is allergiás vagyok, és én például hapcirohamokban török ki, ha fürdetek kutyát, utána..:D

2015. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van egy jó kis kézre húzható gumikefénk (nem tudom, mi a hivatalos neve, olyan, mint egy lóvakaró), az nagyon sok szőrt kiszed belőle, meg van furminátor is, azzal is rendszeresen megdolgozom.

Nem akarom hetente fürdetni továbbra sem, hanem mondjuk 4-6 hetente, ill. ha bekoszolja magát.


Héry "érzékeny bőrre" sampont néztem ki, de a Biogance Protein Plus-szal is szemezek. Utóbbit ajánlják gyakori használatra, előbbi kifejezetten korpásodás ellen van. Hm.

2015. szept. 24. 10:37
 3/3 A kérdező kommentje:
"Sajnos" van egy másik, óriástestű-hosszúszőrű kutyánk is, és irdatlanul vedlik folyamatosan, úgyhogy esélytelen a teljes szőrmentesítés...
2015. szept. 24. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!