Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A következőt olvastam: a...

A következőt olvastam: a vadgesztenye termésnek elfogyasztása súlyos mérgezést okozhat. Amennyiben a megeszi a kutyám, mérgező ránézve?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

"A vadgesztenye termése mérgező, még ha a szaponinok toxikus hatása igen csekély is. Émelygést, gyomorpanaszokat okozhat. Kisgyerekeknek, terhes és szoptató nőknek különösen nem ajánlott. "


Szerintem, ha egy szemet evett, akkor nem lesz különösebb baja. Esetleg itathatnál vele egy kis tejet - az elvileg felszívja a mérget.

2015. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vadgesztenye szapoinja nem túl veszélyesek. Alapos hányást, hasmenést okoz, de pl. a vadmalacok kisebb mennyiségben károsodás nélkül megeszik. A kutya alapból miért enné meg? keserű, rossz, karcos ízű, mint minden szapoin. Épeszű élőlény a konkolyt, a szappanfüvet vagy a szappant se eszi meg. Az, hogy a vadgesztenye súlyos mérgezést okozna...mihez képest? A semmihez képest nyilván igen, de súlyos mérgezés nekem az, amibe reálisan bele leeht halni. Vadgesztenye-szapoinba nem.

A kutyának sem, kihányja.

2015. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha 2-nél többet eszik akkor lehet hogy egy picit rosszul lesz
2015. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze valamennyire mérgező, de semmi baja nem lesz tőle. Gyerekként is egyszer-kétszer ettem egy-két szem vadgesztenyét. Nagyfaterom meg mondta, hogy hadifogságban az volt nekik a csemege (igen vadgesztenye!), és az ilyen fákat teljesen lelegelték.
2015. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Következtetésed helyes: mérgező. Az egyes élőlény-fajok a többitől eltérően reagálhatnak bizonyos anyagokra. Kutya esetében az a gond, hogy szívesen kapkodnak minden mozgó élőlény és tárgy után, sőt sokszor apportírozási célból is használnak vadgesztenyét és a kutya könnyen lenyelheti, esősorban a közepes- és nagytermetű kutyák. Egészben nyelik le. A gond akkor van, ha a gyomorban kissé megduzzadt gesztenye átmérője akkora, hogy már a nyelőcsövön visszafelé sem képes kijönni, sem pedig a belek irányában..
2015. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!