Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TAPASZTALT KUTYÁSOK! Súlyos...

TAPASZTALT KUTYÁSOK! Súlyos félelem fajtársaktól és emmberektől! Tippek?

Figyelt kérdés

A kutyám 9 hetes kora óta van nálam (most 1 éves múlt), de az előéletéről csak annyit tudni, hogy a szülein és 2 testvérén kívül nem találkozott más kutyákkal. Kezdetektől fogva naponta kétszer viszem sétálni (a nagy kert mellett), tehát kiskora óta emberek közt mozog, bár konkrétan nem barátkoztattam velük. Néhány hónappal ezelőttig kutyatársaságba se vittem, csak az utcán találkozott néha fajtársakkal (rossz élménye nem volt, hozzáértők szerint a szülei bánthatták). Kezdetektől fogva a pánik jeleit mutatta ilyenkor. Míg kicsi volt, az utcán úgy kellett húzni, csalogatni, mert ha embereket látott, teljesen megrémült (kutyákról nem is szólva). Most már ott tartunk, hogy elmegy mellettük (a kutyás kerítések mellett is amúgy), sok nép közt is elég szépen jön, de megfogni nem engedi magát senkinek, max. ha megtömik egy csomó kajával (amit kézből nehezen fogad el), de úgy is a félelem jeleit mutatja. Hónapokkal ezelőtt kinyílt a szemem, és elkezdtünk heti egyszer kutyasuliba járni. Nem Cerbeos meg ilyesmi, csak amolyan "falusi" suli, de az oktató szakképzett, tapasztalt és elkötelezett ember. Mivel nagyon okos kutya és elismer vezérként, az egyik legjobb "tanuló", jól elvan ha a többi kutya is dolgozik, habár látszik rajta hogy fél, de a parancs erősebb tud lenni általában...viszont a többi kutyától retteg, ha a közelébe mennek vagy ismerkednének. És az a gond, hogy ez egyre többször csap át agresszióba. Az elején, ahogy elkezdtünk járni, tapasztalható volt egy kis javulás, de aztán rájött hogy a vicsogás és kapkodás távol tartja a többieket, és így most már romlik a helyzet (annak ellenére hogy látszik rajta mikor támad hogy tudja hogy rosszat csinál). Abban reménykedtünk, hogy idővel javulni fog, de én eléggé elkeseredtem...persze, fegyelmezem meg minden, de állni látszik az egész ügy.


Valaki, aki volt hasonló helyzetben, hozzá tud ehhez szólni? Mit javasoltok? Másik kutyasulit ne ajánljatok, nincs rá lehetőségem. Az oktató is megtesz minden tőle telhetőt, de gondoltam azért megkérdezlek titeket is, hátha. :) Nagyon megköszönök minden segítséget!!



2014. ápr. 22. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Már késő...
2014. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kedves segítőkész barátom. Nem (csak) én pontoztalak le. Remélem, nincs kutyád. :)
2014. ápr. 22. 22:09
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem késő...még idős kutyát is lehet tanitani/nevelni. Sajnos nekem ilyen bajom eddig nemvolt, keress fel telefonon másik szakértőt ha személyesen nemtudsz.
2014. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Pontosabban szerencsére* :) de azért szurkolok nektek
2014. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy pórázon van, csak ront a helyzeten, belenyomja az agressziós szituba, mert bár pánikol, nem tud kitérni a találkozás elől. Mi olyan sulira járunk, ahol póráz nélkül folynak a foglalkozások, sok terápiás esetet is néztünk már, konkrétan félős, pánikolós kutyát is. Néhány terápiás alkalom után a legtöbben csoportba illeszthetőek lettek. Szerintem nektek most egyáltalán nem az engedelmes képzésre kellene fektetni a hangsúlyt, hanem terápiázni kéne a kutyát. Persze, nem vagyok oktató, lehet, hogy rosszul gondolom, akkor majd úgyis kijavít valaki.
2014. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem vehetem le róla teljesen a pórázt, mert képes hazarohanni (a sportpályán van a foglalkozás), de szoktam rá rakni nagyon hosszút, azon menekül, menekül a helyzetből aztán előbb-utóbb támad. Csoportba illeszthető úgymond, méghozxá az elitbe :), és nem is az engedelmesség miatt járunk oda (mindent tud már) hanem a szocializáció miatt, máshová nem tudom vinni...köszönöm a válaszokat amúgy. :)
2014. ápr. 22. 23:06
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

A falkavezérséggel hogy álltok? Vagyis inkább meg se kérdezem, mert biztosan nem elég jól, különben a kutya hozzád menekülne gond esetén, nem pedig el tőled. Talán elismer vezetőnek valamennyire, de nem bízik meg benned, nem hiszi el, hogy te mindent megoldasz, és megvéded minden veszélytől, meg egyáltalán hogy rád lehet hallgatni azügyben, hogy mi veszélyes és mi nem az.

Erre sajnos nincs általános recept, látatlanban nehéz bármit tanácsolni. Talán meg lehetne próbálni normális kutyák között ilyen cesarmillanos módon lefogni, hogy a többiek megszagolhassák, ő meg rájöjjön, hogy senki nem akarja megölni. Aztán csak hagyni, hogy figyelje a többi kutyát játék meg mindenféle interakció közben, úgy is rengeteget tanulhat ám.

Baromi fontos, hogy tényleg normális kutyákkal gyakoroljatok, mert az isntabil egyedeket még sok magabiztos kutya sem szívesen engedi közel magához, pláne ha még para is van. És tényleg póráz nélkül kéne gyakorolni, elkerített területen, ahol nem tud menekülni, és kénytelen rájönni, hogy nem dől össze a világ, ha közel mennek hozzá más kutyák. Amíg érzi a pórázt, a kontrollt, sosem fog megtanulni önállóan normálisan viselkedni.

2014. ápr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Imola Ágnes ***** válasza:
79%
Én is azt ajánlanám, hogy fokozatosan szoktasd a kutyákhoz. Először csak egy, kiegyensúlyozott kutyával szoktasd össze. Nagyon jó módszer tud lenni, ha elmentek közösen sétálni, és a két kutya egymás mellett kell vándoroljon, majd engeditek őket együtt játszani. Mikor ez megvolt, jöhet egy másik kiegyensúlyozott kutya, és ha vele is összeszokott, akkor a kettő egyszerre, amjd egy harmadik külön, aztán az is csatlakozik a falkához. Fokozatosan csináld, és ha azt látod, hogy a kutyád kezd besokkolni, folytassátok tovább a közös sétát.
2014. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Van kutyám és az érdekes módon normálisan viselkedik.
2014. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Kedves első, ha csöndben maradtál volna, tudod. Ekkor hülyeséget összehordani, ráadásul van egy kutyád is akkor tedd össze a kezed, hogy nálad nincs ilyen probléma.

Tudod a kérdés arról szól, HOGY KI TUD EBBEN TANÁCSOT, SEGÍTSÉGET ADNI, nem véleménynyilvánításról!


Egyébiránt osztom Imola tanácsát tényleg keress 1-2 nyugodt, kiegyensúlyozott kutyást, kérd meg őket, hogy lehetőleg minél többet legyenek együtt sétakor és játék alkalmával a kutyák, aztán majd látni fogod, hogy mikor lehet már másokkal is ismerkedni, de arra figyelj, hogy ne ragadj bele ebbe a helyzetbe, vagyis ha már összebarátkoztak a kutyák ne elégedj meg ennyivel.


Amennyiben lehetőséged engedi vidd a kutyádat minél több, változatos helyre magaddal.

2014. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!