Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kiskutya. Milyen...

Harap a kiskutya. Milyen humánus módszer van a leszoktatásra még?

Figyelt kérdés

A kölyök -sajnos- jóval idő előtt került hozzánk, mivel a mama kutya nem viselte el a kölyköket. 5 és fél hetesen hoztuk el a picúrt a tervezett 9 hetes kor helyett. Egész biztos, hogy a korai elválasztás a baj, de sajnos ez ellen nem tudtunk mit tenni.

Születése óta látogattuk a kutyust, amit végül örökbe fogadtunk, szóval ismert minket, mikor hozzánk került.

Most tölti hétvégén a 8. hetet, egy hete folyamatosan harap, támad, morog.

Volt már részünk kutya nevelésben a párommal, mindkettőnk szüleinél a "családi eb" nevelésénél még otthon laktunk, mi csináltuk.

Kipróbáltuk már, hogy nyüszítünk, ha megharap, ez körülbelül a harmadik alkalomig volt érdekes, és hagyta abba a hangra a harapást, azóta semmi haszna.

Próbáltuk az orra koppintást, de erre egyre jobban felhergeli magát, és még jobban TÁMAD.

Próbáltuk, hogy a kis "grabancánál" fogva arrébb tesszük, mintha a mamája tenné, ugyan ez a helyzet, még jobban támad.

Próbáltam, hogy magára hagyom, akkor meg bosszúból kikaparja az összes vizet a táljából.

Egyelőre nem tudom mit tehetnénk még, ami humánus, nem szeretném bántani.

Minden alkalommal felajánluk a játékát a karunk/lábunk helyett, de ez addig érdekli csak, míg fogjuk, rázzuk a játékot, és húzhatja, utána ugyanúgy a láb, nadrág, kar, bármi jön.

Egyedül akkor nem harap, ha totál lefárasztottuk kergetőzéssel a késő délutáni játékon, és jól bevacsizott, de ezzel meg egy rakás sérülést szerzünk magunknak, ugyanis közben is harap.

Nem tudom, milyen opció lehet még, ha tudtok valami megbízhatót, szívesen fogadom a tanácsot.

Rendszerre szoktatjuk, ugyanakkor eszik, ugyanakkor van játék, minden etetés után (és többször is) visszük pisilni-kakilni a kertbe. (Mivel még ilyen pici, átfér a kerítésen, ezért amikor napközben egyedül van (átfedésben dolgozunk hellyel-közzel), a teraszon"székel", de családi ház, jó nagy terasszal, szóval nem 2 nm-re van zárva.. Ha otthon vagyunk, akkor nagyon sokat van az udvaron, és velünk is, egy csomó inger éri.

Nagyon értelmes kutyus egyébként, a 2. nap óta nem piszkít a teraszra pl. Próbálunk mindent megtenni érte, de elszomorít, hogy ezzel nem haladunk, és időnként már aggódom, hogy ez így fog maradni.

Mit lehet még tenni?



2015. szept. 24. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A grabancánál fogva szorítsd le és várd meg ameddig megnyugszik közbe mond neki határozottan hogy "NEM". Remélem beválik. Amúgy milyen fajta? És hogy hogy ilyenkor már Nálatok van?
2015. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ok az aggodalomra, kölyök kutya így játszik. Mivel nincs játszópajtása, így veletek játszik. Gondolom már láttatok kölyök kutyákat játszani, mindegyik így szadizza, gyúrja a másikat. Ez természetes amit csinál, kb. 9-10 hónapos korára tuti leszokik róla. De ha nagyon nem tetszik amit csinál, akkor ahogy fentebb is írták, fogjátok meg a grabancát és nyomjátok le a földre, erősen rászólni, érthetően (nem ordítva) a tíltó szót amit használtok. Ha nincs akkor sürgősen be kell vezetni, pl. NEM, de mindig ugyan az legyen, tehát ne egyik nap ez másik nap az. A tiltó szó legyen érthető és rövid. A kutya nem a szó jelentését, hanem a hanglejtést jegyzi meg. Tehát akár azt is mondhatnátok neki, h krumpli, a kutya ezzel azonosítaná a tiltó szót. A másik ha lenyomtátok, ne engedjétek el ha hiszitzni, visítani, szűkölni kezd. Ekkor küzd, h szabaduljon. Pár percbe beletelhet amíg ezt csinálja, és igen szívszorító, de muszáj ott tartani. Amikor megnyugszik, vagy abbahagyja pár perc után, azonnal engedjétek el. Ez lehet szadista módszernek tűnik, de a kutya ezzel azonosítja azt, h a cselekedet amit tesz, nagyon kellemetlen dologgal párosul, így hamar leszokik róla. De sajnos ehhez kitartás, és eréjesség kell. Remélem tudtam segíteni. :)
2015. szept. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyus?


En megpróbálnam ezt az egyedül hagyod módszert, de a talakat tegyétek el játék elott

Es amikor megharap mondjatok, hogy nem/nem szabad de 'erőteljesen' ( ne mérgesen) es utána hagyjátok ott

Ha visszamentek hozzá X idő után es lenyugodott dicserjetek meg :)

2015. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is javasoltak a 'leszoritos' módszert, csak en nehezen tudtam lent tartani a kutyát, ezért en megfogtam es a labamra 'forditottam' ( kinyújtva volt a lábam es a háta volt a labamon)

Ettől O hirtelen meglepődött es abbahagyta :D ( mármint nem végleg )


De ez persze csak akkor működik, ha nem nagyon nagy a kutya :D

2015. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak az anyuka ismert, ő amstaff, a boldog apuka ismeretlen. Egész biztos, hogy nagy testű lesz, pontosan 7 hetesen volt 4 kg, és rohamosan nő, 4-5 nap alatt fél kg-t gyarapodik úgy, hogy nem dagi, csak ennyire nyúlik. A szomszédjukban láttam német juhászt, és pár háznyira labradort is.

Ahogy mondtam, azért került ilyen korán hozzánk, mert a mama nem bírta már a sok kölyköt, átálltak a szilárd táplálékra, a gazdi sajna jobbnak látta, ha elhozzuk, különben elvitte volna más. Mivel gyakorlatilag 3 napos korában kiválasztottuk, így vállaltuk, és inkább egy hétig folyamatos felügyelet alatt volt. Mármint nyilván nem ültünk mellette egész nap, de napközben egyikőnk mindig itthon volt, ha kellett.

2015. szept. 24. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

A mamája nem a grabancánál teszi arrébb a kölyköt, ha az durvább, vagy szemtelen, hanem megszorítja, szinte ráharap. De néha még oda is csíp a kicsinek. Próbálgattok mindenfélét, holott egy félét kellene tennetek, de azt mindig, kitartóan. Eltolod, ellököd, a kiskutya naná, hogy vissza fog menni. Akár többször is. Ne várd, hogy egy -két alkalom után tökéletesen fog működni.

Egyébként a 9 hetes kiskutya is így játszana, ha akkor kerül gazdához. Mert addig az alomtársaival a száját használja legfőképpen játszásra.

2015. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!