Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 kiskutyánk, aki 15...

Kilari888 kérdése:

Van 1 kiskutyánk, aki 15 hónapos, hogy tanítsam meg neki, hogy helyedre, meg a sétáltatást?

Figyelt kérdés
Az ült és a gyere parancsot már úgyahogy tudja.A sétáltatást most kezdtem neki tanítnai,csak útközben van hogy megfogja ő a póráz szárát és elkezdi húzni,hogy arra menjünk amerre ő akar.Ilyenkor morog is.Hogy neveljem meg?Ja meg a pulóverom ujját is mindig húzogassa,tudom hogy csak játszani szeretne,de hogy mutassam meg neki,hogy máshogy is lehet játszani?
2015. szept. 27. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

15 hónapos??? Az már nem kiskutya,hiszen 1 éves elmúlt.


Még csak most akarod megtanítani neki a dolgokat? Hát nem késő csak nehezebb lesz.


Fordulgatós módszer,amint megelőzi a lábadat az első lábai rögtön fordulj meg,lehet percekig fogtok egy helyben toporogni,de idővel rájön,nem érdemes húzni,bár egy 1 éves kutyánál már nehezebb lesz.

2015. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne egy kutyaiskolában legalább egy alap engedelmességi tanfolyamra elmennetek. Ott megtanítanak elsősorban téged, hogy hogyan fegyelmezd, tanítsd a kutyádat.

Most fogadtátok be? Vagy hogy-hogy most kezded tanítani a sétáltatást?

Ha megfogja a pórázt, egy határozott NEM! kíséretében elveszed tőle, és nem engeded, hogy újra ráfogjon. Ha húz, arra több módszer is van: megálltok, és addig nem indulsz el, míg nem áll laza pórázon. Vagy megfordulsz vele, ahányszor húzni kezd. Ezeknek a módszereknek az a lényege, hogy lássa a kutya: ha húz, akkor nem engeded sétálni, haladni. Ha laza a póráz, akkor indulhattok, rádicsérsz. Ez egy türelemjáték, és neked kell kitartóbbnak lenned! Soha nem arra megyünk, amerre ő akar, hanem amerre te, a gazdi akar.

Ezt akkor érdemes elkezdeni, ha már kicsit fáradt, előtte érdemes elfárasztani, pl. labdázni vele.

Pulóvered ujját is elveszed tőle, és rászólsz. Helyette húzhattok rongyot, vehetsz ún. hurkát, zsinórós labdát, amivel lehet huzakodni. Kutyasuliban az őrző-védőt is ki lehet próbálni.

Ami a morgást illeti, jó lenne tudni, hogy fenyegetően morog, vagy játékból. Ezt meg lehet különböztetni. Fenyegetni soha ne hagyd magad a kutyád által, határozottan helyre kell tenni!

2015. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsi 15 HETES,jajj de félre írtem bocsi :/
2015. okt. 5. 13:34
 4/7 A kérdező kommentje:
3-4 hónapos,úgy olvastam az interneten,hogy ilyenkor kell elkezdeni a tanítást :)
2015. okt. 5. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok



jaa az más :D


Kutyaovit javaslom.

Amúgy a nyakörvet,pórázt rakd rá nyugodtan had szokja,húzza maga után aztán fog meg a pórázt szokja,hogy tartja vki a póráz végét.


Gondolom minden oltása meg van,utcára már viheted is.

Én kutyaovit nagyon javaslom 500/1000 ft/ alkalom vhol ingyenes és ha heti 1x legalább elmentek az jó neked is és a kutyának is


sok mindennel össze szoktatják a gazdik megbeszélek a dolgaikat az oktatók meg segítenek ha kérdésed van sétát is megtanítják,persze ovin/sulin kivül is gyakorolni kell a tanultakat minden nap.


Sok olyan kutya van aki suliban működik kint már nem,mert nem gyakorolnak eleget vele a hétköznapokban.


Youtubon sok videó van,most egyet random kimásoltam neked.

https://www.youtube.com/watch?v=Vt7RWfZGGfQ

2015. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de ahol én lakok nincs kutyaovi :((
2015. okt. 7. 14:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg a legközelebbi városokban sincs.. :/
2015. okt. 7. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!