Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyuso...

Hogyan szoktassam le a kutyusomat arról, hogy rágcsálja az ágykeretet és a párnákat?

Figyelt kérdés

6 éves tacsi jellegű keverék. Eddig sosem rágcsált semmit (még kölyök korában sem). Viszont egy ideje rákapott, hogy néha rágcsálja az ágykeretemet vagy a párnáimat (ha leesik éjjel, reggel arra kelek, hogy rágcsálja). Kap rágcsálós jutifalit, szóval nem értem miért csinálja.

Tippek, ötletek, hogy hogyan szoktassam le?


(Az ágyba nem jöhet fel, valamint kizárni sem fogom hálóból, mivel ez a szoba nappali szerepet tölt be, valamint nem zárjuk az ajtaját; csukott ajtónál nem is tudnék aludni.)


2015. szept. 27. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

"Mit csinálsz az anyád úristenit?!!" Mindezt addig ameddig abba nem hagyja.

Vagy esetleg vizsgáltasd meg, hátha valami fogproblémája van.

2015. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első körben állatorvos, nézzék át a fogait tényleg.

Ha azzal nincs gond, én megmutatnám viselkedési problémákkal foglalkozó kiképzőnek, hátha valami frusztrációt vezet le így.

Én ennél tovább most nem is mennék, 99%, hogy valamelyik meg fogja neked találni a megoldást, mert a kutyák ritkán vesznek fel jókedvükben hülye szokásokat. Előfordulhat, de akkor sem árt a kiképző, hogy megmutassa, hogy tilthatod hatékonyan, meg hogyan tudod direkt előidézni a helyzetet, hogy aztán leállíthasd.

2015. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!