Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, hogy sétánál roppantul húz?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kutyám, és már hámot kellett vennem, mert féltem, hogy megfojtja magát.

Kutyaiskolára jelenleg nincs pénzem.

Előre enged az ajtónál, én etetem, hát azt nem sikerült megoldani, hogy mi együnk először, mert ő 6-kor eszik, mi meg fél 9-kor. Többnyire szót fogad, de még "tanítás alatt áll". Szemkontaktusnál ő néz félre először. Más kutyákkal csak kevés esetben domináns (még nincs ivartalanítva, és kan, de kb 2-3 kannal volt ellenséges, ami szerintem nem olyan rossz eredmény, hiszen sok kutyával találkoztunk már) A kertben normálisan jön, de amint kilépünk az utcára, mint az őrült, húzni kezd, és se nem lát, se nem hall.

Először próbáltam elérni, hogy rám figyeljen, így megpróbáltam szaggal felkelteni a figyelmét, vagyis kis virsli darabocskát tartottam elé. Rá se bagózik, pedig a kedvence.

Aztán próbáltam, azt a megoldást, hogy ha kilép mellőlem, azonnal megfordulunk, és visszafelé sétálunk. De nem hajlandó visszafelé menni, hanem azonnal lefekszik, és meredten néz előre...ilyenkor mit csináljak? Vonszoljam magam után a földön?

Októberben lesz ivartalanítva, úgyhogy az az egyetlen reményem, mert akkor talán nem őrjítik meg a szagok. Megfigyeltem, hogy ha esőben megyünk, vagy eső után, akkor nem húz. Szóval nem az a gond, hogy fogalma sincs, mit kell pórázon csinálni. Ilyenkor kevesebb a szag, és a póráz is laza...de máskor meg borzasztó. Van még valamilyen ötlet, amit ki lehetne próbálni, vagy az ivartanításig hagyjam az egészet?



#húzás #sétánál
2015. szept. 29. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia

Nekem a kutyaiskolaban azt mondtak, hogy: a kutya imad belefeszulni a porazba, viszon azt utalja, ha rangatjak es, ezert csuklobol rantsd meg. Ilyenkor csak apro finom mozdulatokkal nem akarjuk a kuzya fejet leszedni csak azt, hogy kelle!etlen legyen neki.

Remelem segitettem, ez a modszer mar sokaknal bevalt

2015. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi a sok helyesirasi hibaert, azert remelem ertheto amot leirtam.☺
2015. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a hám még rosszabb, hiszen azt pont húzásra találták ki. Nyakörvvel tanítsd.

A megfordulás jó módszer lehet. Ne az legyen, amit ő akar. Ha kell, igen, húzd magad után a földön! Majd feláll. Rá kell jönnie, hogy márpedig ha így húz, akkor nem fog haladni. Legyél te a kitartóbb, határozottabb.

2015. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"azt nem sikerült megoldani, hogy mi együnk először, mert ő 6-kor eszik, mi meg fél 9-kor"

Az rohadtul mindegy, nagyon félre van értve ez a ki eszik előbb dolog :) De ha nem lenne, ti akkor is reggeliztek meg ebédeltek előbb, szóval na, ezen ne görcsölj.


"Szemkontaktusnál ő néz félre először" - ez se érdekeljen, a szemkontaktus jó dolog, és rohadtul mindegy, ki néz félre, hacsak nem fegyelmezés közben történik a dolog, akkor van jelentősége, egyébként nincs, pusztán annyit jelez, hogy a kutya nem koncentrál kitartóan rád :)


"A kertben normálisan jön, de amint kilépünk az utcára, mint az őrült, húzni kezd, és se nem lát, se nem hall. " - mire te mit reagálsz? Sosem az a kérdés, hogy a kutya mit művel, hanem hogy hagyod-e.


Nehéz erre konkrét technikát mondani, pláne hámmal, amivel ugye nem tudsz a kutyával rendesen kommunikálni pórázon. Kutyasuli kellene sajnos, vagy legalább házhoz hívni egy kiképzőt, egyetlen alkalom is elég ahhoz, hogy ezeket megmutassa, aztán már csak rajtad múlik.

2015. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogyan léptek ki a kapun?Már akkor is kiránt esetleg,rögvest "kirobban"?Az én kutyám sétánál szépen mellettem jön mindig,de ha nagyon felpörög,és totál izgalomban van,mikor kimegyünk az utcára,akkor egy ideig ő is húzna, menne ezerrel.Szóval ha ilyet csinál,akkor érdemes leültetni még a kapun belül,és várni,amíg lenyugszik először is.

A hám tényleg nem jó választás,nyakörvvel lehet megtanítani. Fojtós nyakörv lehetne még max.De semmiképp ne hagyd az ivartalanítás utánra a tanítását.

2015. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szemkontaktusnál ő néz félre először"

Ennél sokkal érdekesebb feladvány az, hogy kérésre nézzen, figyeljen rád.


Én a helyedben visszatenném rá a nyakörvet és elmennék vele futni. Ha túl sok a felgyülemlett energiája, akkor úgyse fog tudni rád koncentrálni, akár tótágast is állhatsz. Próbáld meg valahogy lefárasztani a séta előtt: labdázzatok vagy rongyozzatok otthon. De ha mindenképp ki akar szaladni a világból az is egy megoldás, hogy elmentek futni egy kört, ő szalad egy jót, lenyugszik. (Később természetesen a futást át lehet helyezni vagy teljesen ki is lehet hagyni.)

Utána már a virsli is jobban fogja érdekelni.


"és visszafelé sétálunk. De nem hajlandó visszafelé menni, hanem azonnal lefekszik, és meredten néz előre"

Az is egy megoldás, hogy te lecövekelsz és kivárod, hogy laza legyen a póráz és csak aztán indultok tovább.


"akkor talán nem őrjítik meg a szagok. Megfigyeltem, hogy ha esőben megyünk, vagy eső után, akkor nem húz."

"Ilyenkor kevesebb a szag, és a póráz is laza...de máskor meg borzasztó."

Ha minden áron muszáj szaglásznia, azt is fel tudod használni a neveléséhez.

Kérsz tőle valami feladatot, először valami egyszerűt, pl. hogy nézzen rád, aztán azzal jutalmazod, hogy megszaglászhatja, amit annyira akart. Így legalább nem kell egy fűcsomóval vagy egy pisifolttal versenyezned a kutyád figyelméért ;)

2015. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!