Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen hamis, mármint mi...

Miért ilyen hamis, mármint mi jár a fejében?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, befogadott. Járunk vele kutyaiskolába, mert nagyon agresszív, már kezd is alakulni, de konkrétan a 2 oktatón és a családon kívül senkit nem fogad el.


Ha jön valaki, általában nagyon morog, vicsorog, így biztonsági okokból hátra zárjuk, a kennelbe, a kennel alatt egy lekerített kb. 20x30 méteres kertet értek.


Sokszor azt csinálja, hogy ha meglát valakit aki nő vagy gyerek (a gyereken van a lényeg!), akkor csóválja a farkát, majd mikor már a gyerek közel van a kerítéshez, ráront a kerítésre, az se érdekelné, ha szögek állnának ki a kerítésből.


Miért csinálja ezt a hamisságot, hogy odacsalogatja aranyos farokcsóválással az embereket, aztán ha már ott vannak, nekik rontana (ha nem lenne kerítés). Szerencsére még sose volt baj belőle, mert előre szólunk, hogy hamis, de sokszor odamennek a gyerekek..


2015. szept. 29. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért van az iskola, hogy segítsen a javítani a kutya viselkedésén. Ha már javul, akkor haladtok. Nem hamisság, amit csinál. Beszélj az oktatókkal. Tárgyaljátok ki, mit miért tehet a kutya. Amíg pedig ilyen kiszámíthatatlan, ne engedd a kerítéshez, vagy a kerítést tedd zárttá.
2015. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fél, bizonytalan, ez okozhatja ezt a látszólag ellentmondó viselkedést. Nem szocializálódott kölyökkorában, nem szokott gyerekekhez. Barátkozna, de aztán elbizonytalanodik, ezért támad.
2015. szept. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"akkor csóválja a farkát"

"odacsalogatja aranyos farokcsóválással az embereket"

Nem mindegy ám milyen pozícióban csóválja a farkát. A farokcsóválás simán jelezhet megadást, félelmet, kihívást, dominanciát is. Kéne nézni hozzá az egész kutya testbeszédét.


Én a helyedben megkérném valamelyik oktatót, hogy nézzen rá az otthoni viselkedésre, segítsen meghatározni hogy miért van ez és hogyan tudjátok kezelni.

Több mint valószínű, hogy nem "hamis" a kutyád és végképp nem akarja farokcsóválással tőrbe csalni a vacsorára szánt gyerekeket :), csak van ott valami érzelmi és kommunikációs gubanc, amit ki kellene bogoznotok.

2015. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Hát mert van esze :D Neveli a népet, hogy senki kerítésén nem nyúkálunk be.
2015. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A farokcsóválás nem csak a barátság jele! Pont mint az embernél is a mosolygás nem csak a vidámság jele lehet! A csóválás leginkább egy izgatott, felajzott lelkiállapotot fejez ki. Izgatott akkor is, ha örül a gazdájának és akkor is, ha védi a területét. Ha nem csak a kutya farkád néznéd, hanem az egész testét, minden testjelét, jól látnád, hogy mire is készül a kutya.
2015. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyüszít hozzá, és toporog, ugyanúgy, mint mikor hátrazárom ha pl. füvet nyírok, és alig hiszi már, hogy kijöjjön. Ezért is megtévesztő.

A kutyákkal is az iskolában olyan, hogy tűri egy ideig maga mellett őket, mármint elszaladgál velük, ilyesmi, aztán gondol egyet, és nekik ront, minden ok nélkül. Például most is hoztam előre pórázon, mert indultam vele sétálni, csak előtte mondom megiszok egy kávét ő meg addig mellettem lesz pórázon, erre rárontott a macskára (miközben nyávogott nekem, hogy éhes), és nem játékból...fogalmam sincs, hogy mi járhat néha az eszében...persze éjszaka meg együtt aludnak összebújva, de ha a macska nem ugrik el, lehet már nem is élne..persze bent meg már lapított, mert tudta, hogy rosszat csinál..

Tudom, hogy milyen mikor idegességből csóvál, azt az iskolában szokta legfőképp, olyankor meg is van merevedve az egész teste, nem tudni, hogy éppen hagyja magát megszagolni vagy ráront a másik kutyára. (persze csak ismerős kutyákra, de valahogy mintha nem emlékezne rájuk, mindig össze kell ismerkedtetni velük újra és újra minden egyes alkalommal).

Egyébként ha ott vannak az oktatók, akkor teljesen másképp viselkedik, úgyhogy szerintem fel fogjuk videóra venni, mert túl sok esze van, és mindig csak rosszra használja...


Annyira szétcseszték ezt a kutyát, hogy el sem lehet mondani. ..nem tudom, hogy mire használták, illetve hogy hogyan tanították, de embernél karra megy egyébként, meg nyakra...tehát eszébe sem jut, hogy a lábát harapja meg valakinek.

2015. okt. 1. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!