Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az afrikai...

Mi a véleményetek az afrikai oroszlánkutyáról ( rhodesian ridgeback-ről)?

Figyelt kérdés

2015. okt. 1. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy tanyán laknék, és minden nap tudnám őket futtatni 10-20 km-t nagyon szívesen tartanék belőlük egy falkányit!
2015. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tetszik a hátán a csíkban visszafelé növő szőr :D

Az mire "való"?

2015. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szép, impozáns állat, de kemény jellem, csak eltökélt, gyakorlott, megfelelő életmóddal rendelkező gazdának való.
2015. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vágyaim netovábbja, de nem tudnék megfelelő gazdája lenni, így lemondtam róla.
2015. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Külsőleg: Nekem olyan mint egy vizsla keverék,persze ha hátán a vissza felé növő szőrtől eltekintünk,szóval a külsejében számomra nincs különleges,mert vizslára hajaz.

Jellemben: tényleg határozott gazdi kell nekik és rengeteg futás. Asszem a 101 Nagykutya című fajtaismertetős műsorban láttam róluk egy kis részletet. Egy házas párnak 3-4 ridgeback-e is volt,nagyon aktívak voltak,minden reggelt több órát futással kezdték vmi maratoni futó volt pár és vmi dimbes dombos erdős mezős helyen laktak.


Őszintén szerintem nem egy panelba való kutya. Nekik kertes ház kell és emellett rengeteg FUTÁS.


Összegezve: Nem tartanék ilyen kutyát,mert nem tetszik és nem tudnám kielégíteni az igényeit sem.

2015. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
50%

Jesszusom hova lehet még misztifikálni ez a fajtát? Azt hamar le szűrtem, hogy nem sok közötök van a Ridgikhez...

"csak eltökélt, gyakorlott, megfelelő életmóddal rendelkező gazdának való" Hmmm...azt kell, hogy mondjam ,hogy ezen feltételeknek én nagyon nem felelek meg és mégis él és virul a Drágám és még kiképzőket meghazudtoló módon rendkívül jól nevel..Sőt!!

Hoppá és lakásba tartom ott is nőtt fel!! Futtatni? na ja igény az volt..próbáltam is de nem kivitelezhető (le ragad egy szagnál én meg kocogtam mellette... bicikli sem jött be leszedett róla)...Itt lépet be a józan paraszti ész...Agár kutyit kerestem barátnak.. Le is fárasztotta...majd mikor nagyobb lett és "kinőtte a cimbiket" akkor jöhettek a "strapa biró" kutyik..(nagyon durván, keményen játszanak) Amúgy ajánlom nagyon is...minden napomat be aranyozza már 10 éve..együtt élünk egy élet ritmusba..amikor én kelek (nagyon változó nincs fix berögzült időpont) kapok 30 percet kávézni össze rakni magam utána viszont menni kell..Tökéletes kutya, mint természetileg hozzáállásilag.. kompromisszum képes,toleráns nagyon okos rafkos (engem folyamatosan meg vezet de így imádom). Elképesztően jó vadász (erdőbe én nem viszem,mert valami állatkát mindig hoz nekem..és azt annyira neeem.. Nagyon bátor ha harc van akkor a végsőkig menetel.. Tiszteletet parancsoló amit minden esetbe meg is kap!

2016. júl. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!