Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy félelemből...

Honnan tudom, hogy félelemből eredő agressziója van?

Figyelt kérdés

Ma elég sokat tanítottam a kutyámat, és lényegében többet szidtam, tiltottam, mint jutalmaztam..

Most itt feküdt az asztal alatt a lábamnál, és gondoltam, megsimogatom már, mert olyan csendben volt, elővettem a játékát, és azzal mentem oda. De nem is csóvált meg semmi, mikor közelebb értem hozzá, elkezdett morogni (de nem mozgott, nem is nézett tágabb pupillával).

Aztán felidegesített, és mellé hajítottam egy üveg vizes flakont. (pont volt az asztalon). Ettől megijedt, és elindult a hálószoba felé. De szóltam neki, hogy nem mehet be és jöjjön vissza.. visszajött és megállt tőlem a legmesszebb...összekuporodva ült. Erre megsajnáltam, leguggoltam, odahívtam, ő pedig befeküdt az ölembe a lábam közé, és összekuporodva feküdt. Mikor simogattam, minden érintésnél elkezdett remegni. Mintha nagyon megvertem volna.


Most ez mi? Milyen félelem, egyáltalán, ha nevelem, de nem verem meg csak ráütök a fenekére, ilyesmi (mert ma felment kb 10x a kanapéra, pedig nem engedem fel). De újra megteszi, tehát azt gondolnám, hogy nem egy nagy szívfájdalom, de ahogy most viselkedett, hát én is összekuporodva ültem vele, és ömlött a könnyem, hogy megmentettem a menhelyről egy kutyát, és még sem boldog, sőt mi több fél tőlem..


2015. okt. 1. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

a kérdésedben benne van a válasz!!!


Ma elég sokat tanítottam a kutyámat, és lényegében többet szidtam, tiltottam, mint jutalmaztam.

2015. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem csodálom,hogy fél tőled nem szabadd folyton szidni és mellé dobtál egy vizes flakont? Normális vagy és ha eltaláltad volna? Nem lennék a kutyád helyébe!!!
2015. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De miért morog, mikor lehajolok hozzá?

Egyébként a mai tanítás alatt például határozottan megcibáltam, mert két bicikliző gyerekre rátámadt az utcán. A buszon is nekiugrott egy nőnek. Ilyesmi, tehát nem túl beszámítható.

Páromra is ráment már párszor, csak a szerencsén múlott, hogy még van keze..a macskát meg, akivel amúgy sokszor elvolt, meg is harapta...ott is csak szerencse volt, hogy a macska ki tudott szabadulni..tehát nem kell félteni annyira, nem úgy kell elképzelni, mint egy félelmében maga alá pisilő kutyát, csak lehet a mai nap már túl sok fegyelmezés volt.

2015. okt. 1. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

"nem verem meg csak ráütök a fenekére".... Szerencsétlen kitudja mennyit szenvedett már, erre az új gazdi is veri..

Tudod én sem vernélek meg, csak bele fejelnék a pofádba.. :S


A kutya a hangsúlyból ért. Ha felugrik a kanapéra, akkor megfogod SZÉPEN a nyakörvét, levezeted az ágyról és mondod, hogy "fújj", "nem szabad". Vezényszavakat használj, és amit megtiltasz, az legyen mindig tilos, mert ha egyszer szabad-egyszer nem akkor csak összezavarod szerencsétlent.

2015. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért dobtam mellé egy flakont, mert inkább a flakontól ijedjen meg, minthogy benyúlok hozzá és leharapja a kezemet...:S:S
2015. okt. 1. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézesd meg szakemberrel, a félelemből eredő dolgok elég komplikáltak tudnak lenni. Lehet, hogy csak rossz hangulatban bünteted, vagy elbeszéltek egymás mellett, a félreértések meg sosem tesznek jót a viszonynak.

A morgás meg amúgy lehet játszós morgás, meg lehet "hagyjál már a francba, fáradt vagyok, ne piszkálj" morgás is, nem feltétlenül azt jelenti, hogy a kutya le akarja tépni a fejedet.


Amúgy a morgás után közvetlenül mit tettél, és utána mivel idegesített fel? Mit akartál pontosan elérni azzal, hogy flakonozol, és miért nem hagytad elmenni? Miért vagy következetlen, és miért sajnálod meg, ha jogos volt a büntetés? Ha meg nem volt jogos, vagy eltúloztad, akkor miért csinálod? :)

2015. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? Azért kell a kutyának pár hónap míg otthon érzi magát. Mi is hasonló helyzetben voltunk, sokszor megsajnáltam, mert elég bunkó kutya volt, és domináns, úgy hogy az enyje-bejnye nem használt. De már eltelt egy év és a legjobb barátom lett! Nem bántam meg, hogy az elején keményen fogtam, mert azóta is tartja a szabályokat. A lényeg, hogy lássa, hogy nem a személyével van bajod, hanem a viselkedésével, vagyis ha bünteted, akkor pár perc múlva hívd oda, legyél kedves vele, vagy épp közömbös, a lényeg hogy érezze hogy ti egyébként tisztelitek egymást. És a másik, hogy próbálj meg vele játszani, találd meg mit szeret a legjobban, lehet az bírkózás is. Ha rosszat csinál fontos az azonnali büntetés, hogy tudja miért kapja. Ha jól viselkedik dícsérd, a dícséretre is használj parancsszót, ha a hangsúlyodból nem érti, de persze az lenne a legfontosabb. Majd feloldódtok egymás előtt!
2015. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Ja még annyit... Ne bánj vele úgy mintha katona lenne, semmi értelme, csak elvágyódik ha sok a felesleges szabály. Lazíts te is, mert nagyon sokat számít. Olyan vezető légy akire te is felnéznél.
2015. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben így nem lehet segíteni! Lehet, hogy teljesen rosszul bünteted, lehet, hogy nem is érted, hogy a kutya miért csinálja a dolgait! Félelmi agressziónál az a legrosszabb, ha még rábüntetsz, mert még jobban fog rettegni!

Mióta van nálad? Ha még nem alakult ki rendes kötődése felé, akkor csak ártasz neki, ha gyakorlatilag idegenként elkezded büntetni a berögzült viselkedésekért. Így persze, hogy rettegni fog tőled! És a nevelésnek csak egy kisebbik része a büntetés, a fontosabb az, hogy utána megfelelően ki tudd oldani! Ez ezek szerint nálatok teljesen elmaradt, csak kapta a kutya a fizikai és pszichés terheléseket tőled, csak gyűlt benne a stressz, amit te nem engedtél, hogy levezessen.

Az pedig természetes, hogy kimorog, mikor bemenekül az asztal alá rengeteg ilyen atrocitások után, te pedig még fölé is hajolsz. Hisz gyakorlatilag sarokba szorítottad és a felülről ráhajolással befenyegetted. Ha nincs rendes kapcsolat köztetek nyilván próbálja magát védeni tőled!


Szakember, kutyasuli minél hamarabb!

2015. okt. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!