Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félelemből eredő agresszió!...

Félelemből eredő agresszió! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet rehabilitálni egy bántalmazott kutyust? Férfi bánthatta, morog, ugat rájuk, de közben agresszíven közelít, sőt sajnos volt már rá példa, hogy valakinek a nadrágjába is belecsípett... szerencsére jól reagál a letiltásra, de pár perc békesség után újra kezdi... Mit tegyek? Hogyan segíthetnék neki feloldani ezt a félelmet? Nagyon nem szeretném, ha valakit félelemből megharapna!

2013. febr. 17. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az is lehet, hogy te generálod a dolgot. Mert úgy vagy vele, hogy jajj bántotta egy férfi és ezért ilyen velük szemben. Nem az a lényeg, hogy mi történt vele, mert azt ő már rég elfelejtette, ők a jelenben élnek. Csak ne pánikolj, ha közelít egy férfi, mert azt a kutyád is megérzi és aszerint fog cselekedni! Kérj meg férfi ismerősöket, hogy találkozzatok, a kutyád pedig hadd szimatolja meg őket anélkül, hogy ők hozzá akarnának nyúlni. Észre se vegyék, hogy ott van! Úgyis jelzi, ha barátkozni akar és akkor le lehet hozzá guggolni és oldalról megsimogatni! Behúzza a farkát, vagy lapít, vagy miből gondolod, hogy félelemből teszi amit tesz?
2013. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

16:00-ás! A rehabra nem kéne okoskodni....

MINDENKÉPP keress egy rehabbal foglalkozó kiképzőt, mert ezt nem olyan egyszerű visszacsinálni. Ha van a közeledben Cerberosos kiképző, vagy olyan módszerrel oktató, az sokat tud segíteni.

2013. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ideiglenes kutyáról van szó, még csak pár napja van nálam... A múltjáról csak annyit tudok, hogy bántalmazták, azt hogy férfi, nem volt nehéz kikövetkeztetni a reakciójából, nőkkel szemben rendkívül kedves, barátságos, bár alapvetően kicsit félénk kutya.

Little Red, köszönöm, van cerberos kutyasuli a közelben, nem tudod, ők milyen áron segítenének? Azért kérdezem, mert ennek a költségét nem hiszem, hogy tudnák támogatni, így ha tenni akarok valamit, akkor azt nekem kell finanszíroznom. Viszont félek, hogy így nagyon nehéz lesz örökbeadni, pedig alapvetően nagyon okos, engedelmes kutyáról van szó! De ehhez én kevés vagyok, és nem akarok benne újabb töréseket okozni.

2013. febr. 17. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ilyen volt. Megkértem nővérem barátját, hogy üljön ki a teraszra vele én bementem. Ne is foglalkozzon vele csak üljön ott, a kutya egy ideig ugatott meg morgott a távolból felé, aztán egyre közelebb ment, míg végül ő ült oda mellé, hogy simogassa meg. Ezt eljátszottuk még egy párszor mással is és bevált már nem félt a férfiaktól. Egyedül apámtól de az egy agresszív állat úgy-hogy nem is engedem a közelébe. Az elsőnek írom, hogy miből gondolja, hogy a kutya nem emlékszik a múltra. Ha valakinek eltűnik a kutyája és mondjuk 5 év múlva megtalálják egymást, azt hiszed, hogy nem emlékszik arra, hogy ő etette, ápolta, szerette. A rosszra is ugyan úgy emlékeznek. Tapasztalatból tudom.
2013. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy offolok, de csak nem az Illatos úti Bodzáról van szó?

Egyébként tényleg inkább szakértőhöz fordulnék a helyedben. Akár egy alkalom is elég lehet, ami alatt elmagyarázza, hogy hogyan viselkedj, mikor pánikol, hogyan tudsz neki segíteni.

2013. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mentett kutyánál általában nem kérnek pénzt.
2013. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszéltem egy Cerberos-ossal, mert ahol önkénteskedem menhely, ott is dolgozik. Hétvégén viszem a kutyust hozzájuk a suliba és segítenek a rehabilitációban.

2013. febr. 19. 08:45
 8/9 anonim ***** válasza:
hurrá! :) Előre is sok sikert! :)
2013. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. febr. 20. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!