Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyam semmivel nem akar...

Kutyam semmivel nem akar jatszani. Azt gondolom unatkozik, de nem koti le semmi. Meg kong labdat is vettem neki, de az sem erdekli. Pedig meg csak ket eves. Legszivesebben az embereket figyelne egesz nap. Masnak is van ilyen kutyaja?

Figyelt kérdés
2015. okt. 2. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyedül a legtöbb kutya nem játszik. Vagy más kutyákkal, vagy a gazdával szoktak beindulni. Te is csak végszükség esetén pasziánszozol egyedül. Ha magától rohangál vagy ilyesmi, az már durva mozgáshiányra utal.

Milyen fajta, vagy milyen jellegű keverék a kutyus? A legtöbb fajtánál jól ki lehet használni a veleszületett ösztönöket, pl. zsákmányszerző ösztönt.

Vidd más kutyák közé, hadd bunyózzanak kutya-módra.

Mellesleg az általam ismert kutyák többsége nem tud ellenállni egy jófajta kötéldarabnak, amivel lehet huzgálódni. De neked kell megtanítanod a "szabályokra", magától nem fogja tudni elkezdeni.

2015. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem szaladgal magatol.

Csau.Es nem szeret mas kutyakat.

2015. okt. 2. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém se játszik soha, semmivel. De ha én a kezembe veszem a játékát, akkor rohan, próbálja elvenni, szoktunk birkózni, vagy "kötélhúzósan" elvenni egymástól, vagy eldobom és versenyezünk, hogy ki ér oda előbb (itt lehet csalni, hogy a falról visszapattanva hozzám essen közelebb) majd egy idő után /amikor már tiszta nyál, nem szívesen nyúlok hozzá/ akkor kutyát elzárom, a játékot eldugom, ő megkeresi, agyondicsérem, vigyorog, elveszem tőle, újra eldugom... órákat is elvagyunk így, ha nekem van türelmem. De magától szerintem még a lakatlan szigeten se nyúlna a játékokhoz. Az egyetlen, amivel egyedül elvan, ha kimosott-megszárított műanyag flakonba jutifalatokat teszek, na azt kirágja, bármeddig tart, még akkor is, ha közben én kimegyek. Ilyenek ezek, szórakoztatni, tanítani kell őket. Mi most épp a kétkezes pacsit tanuljuk, ilyenekkel is jól el lehet tölteni az időt közösen.
2015. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mácsóka0123 ***** válasza:
Mi lenne ha esetleg trükköket tanítanál neki? Nem az alapokra gondolok hanem olyan "hülyeségekre" amin mind a ketten jól szórakoztok és elfárad tőle a kutyus. Mi a láb között szlalomozást szeretjük, az akadályokat, meg nemrég tenítottam meg neki, hogy vezényszóra a helyére vigye a játékait. Valami finomabb falatnak pl virslinek biztos nem tudna ellen állni! A másik ötlet hogy menjetek el együtt túrázni, vagy egy olyan sétakörre amikor útba ejtetek egy patakot vagy tavat ami nem strand és ahol tud pancsolni egy kicsit. Vagy ha bármit visszahoz akkor dobd be neki a vízbe had ússzon utána! Minden kutya szeret csinálni valamit. Van amelyik a lábdát szereti az egyém kergetőzni szeret nagyon a másik meg rongyozni. A te kutyudnak is biztos van valami kedvence, egy kis próbálkozással te is rá fogsz jönni, hogy ő mit élvez legjobban. Sok sikert!
2015. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 kutyánk van. Az egyik 4 éves, a másik kicsit több mint 1. Ezek úgy játszanak egymással, mint az őrültek.


Múltkor fájt a lábam, mert ráesett a nagylábujjamra a varrógép. A körmöm felhajlott, az ujjam pedig belilult. Vettem be fájdalomcsillapítót. Aztán aludni akartam, de az idióta kutyák az ágyon ugráltak és többször ráléptek a lábujjamra. Bemérgesedtem és kizártam őket a szobából. Egész éjjel kaparászták az ajtót. Olyan volt, mintha zombi invázió lenne kint, és a zombik megpróbálnának bejutni. Néha hörögtek, és halkan dörömböltek is. Következő nap már nem zártam ki a zombikat, de csak úgy mertem aludni, hogy a lábamat belógattam az ágy és a fal közti résbe, mert ott úgy éreztem kicsit biztonságosabb. De ez több napig fájt és néha nagyon elegem volt a kutyákból, hogy állandóan rá akarnak lépni a lábamra. Mert nem tudnak nyugton maradni. Néha bepörögnek és futkároznak ide-oda együtt.

2015. okt. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor legyél te a játéka :)

Persze, hogy embereket figyel, társas lény :)

Vidd sokat sétálni és mások közé.

2015. okt. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!