Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Legszívesebben a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legszívesebben a párommal (férjemmel) minden pillanatban együtt lennék - de ez akár lehet egy idő után terhes is a számára - akit ez a "probléma" érint, mit tesz, hogyan kezeli ezt?

Figyelt kérdés
Kicsit neheze tudtam megfogalmazni egyszerű kérdésként. A párommal, most már a férjem, hat éve vagyunk együtt, és én annyira szeretem ma is, hogy szívem szerint minden lehetséges pillanatban vele lennék, az életének minden másodpercét vele tölteném. De az eszem szerint tudom, hogy a túlzott ragaszkodás lehet veszélyes is, terhessé is válhat egy idő után, nyilván mindenki vágyik az egyedüllétre, más programokra is. Csak kíváncsi lennék, hogy vannak-e rajtam kívül, akik átélik ezt a helyzetet, és ha igen, hogyan kezelik?

2015. szept. 15. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én párom ilyen, engem megőrjít

de meg is mondtam neki, hogy kicsit szakadjon le, megértette

2015. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja, mit érez terhes ragaszkodásnak. Én eléggé magamnak való vagyok, így megesik, hogy terhes a feleségem ragaszkodása (illetve mióta gyerekünk van, nincs ilyen, mert minden perc ajándék amit egymásra fordíthatunk). Ő megérezte mindig, ha egy kicsit sok volt, nem kellett mondanom - nem is tettem volna, mert Isten mentsen, hogy megbántsam. Néha tettem kicsit csípősebb, humoros megjegyzéseket. A te párod konkrétan jelezte, hogy több levegőre van szüksége? Ha érzed rajta a dolgot, akkor vedd rá magad, hogy adj egy kis szabadságot neki! Ha a probléma igazából csak a fejedben létezik, akkor ne foglalkozz vele. Talán ő ugyanúgy igényel téged, mint te őt.
2015. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok, de szerencsére a párom nem zavarja. Eleve jól jön ki az, hogy más munkahelyen dolgozunk, de ezen kívül még vannak egyéb elfoglaltságaink a nap folyamán, így esténként már egyetért velem abban, hogy velem kell foglalkoznia :D Hétvégente előfordul, hogy szeretne magára is időt szánni, de addig a pár óráig én is elfoglalom magam.


És szerintem a kulcs az ebben van- hogy elfoglaljuk magunkat, a párunktól független tevékenységgel is. Mármint, legyen olyan érdeklődési körünk, hobbink, bármi, amit a párunk nélkül is tudunk csinálni, hogy ha neki igénye van kicsit magával foglalkozni, egyedül lenni, akkor se csak az legyen, hogy ülünk a kanapén és felváltva nézzük az ő hátát és a plafont... Nekem ez legalábbis sokat segít :D De még így is nagyon hiányzik napközben, azért az elég sokat segít, hogy relatíve állandó jelleggel, folyamatosan kapcsolatban vagyunk, chaten rendszeresen írunk egymásnak, és este is azért jellemzően összebújva csinálunk valamit- filmnézés, sétálás, akármi.

2015. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van, hogy nekem sokkal nagyobb az igényem az egyedüllétre, mint a feleségemnek. A baj az, hogy ő ezt nem érti meg, és néha sértésnek veszi, ha nem vele akarok foglalkozni. Kezelhető a helyzet, de ha véletlen erre célozgat, ne sértődj meg rajta semmiképpen. Minden bizonnyal szeret, csak aki egyedül akar lenni, azt hagyni kell.

Tudd magad lefoglalni. Nem tudom van-e valami hobbid, amit nem felszínesen űzöl, hanem szeretsz benne elmerülni. Feltételezem nincs, mert akkor nem írtad volna ezt a kérdést. Szóval ha véletlen találsz valami ilyesmit, akkor sokkal jobban át fogod érezni, hogy más miért akar néha egyedül lenni.

2015. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. A pszichológusom is azt mondja, mint az előttem szólók, hogy barátokat, hobbikat kell szerezni, ha a kapcsolat effajta különböző igények miatt válságba kerül. Beszéltettek már erről a férjeddel? Az én barátomnak a harmadik évre lett elege, de úgy, hogy addig nem mondta el nekem egyértelműen, hogy neki ez így sok. Én már az összeköltözést tervezném, de ő ezek szerint még nem készült fel rá. Így viszont én nem hiszem, hogy tudom folytatni vele, és szerintem szakítani fogunk.

De ti már házasok vagytok, úgyhogy tisztázzátok az igényeket minél hamarabb.

2015. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nehezen... pszichológushoz járok, mert nagyon önállótlannak érzem magam, és ez a gyökere a túlzott ragaszkodásomnak, ez talán a legfontosabb, mert nem szeretnék hosszú távon ilyen függésben élni. sokat foglalkozom a tanulmányaimmal, a szakmámmal, amit nagyon szeretke, fejlesztem magam, tanulok, olykor a barátaimmal vagyok, vagy csak itthon egyedül jól érzem magam.

23l

2015. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Keress valami hobbit, ami kielégít, legyen az olvasás, kötés, lakberendezés, kreatívkodás, blogszerkesztés, saját weboldal, bármi, ami lefoglal agyilag. Vagy pl. a sütés, főzés, a klassz házi sütemények, kelt tészták, házi kenyerek. Mindegy, hogy mi, a lényeg, hogy érdekeljen, és tényleg el tudj benne mélyülni.
2015. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen meg kell mindani, hogy engedjen levegőt venni. Mi ragaszkodó típusok vagyunk mindketten, de ugyanakkor vannak saját kis dolgaink is. Még akkor sem lógunk egymás nyakán egész nap, ha itthon pihenünk egy fárasztóbb hét után. Pl én befekszem a kádba olvasni ez alapjáraton 4 -5 óra, addig a férjem mangát olvas, vagy az animéit nézi. Néha benéz nem e fulladtam bele , ad egy puszit és ennyi.:-) Vagy én baráttal találkozom, ő eljár kártyázni. Szeretjük ha a másik a közelben van, de nem csüngünk mindig egymáson. Nem is egészséges ha folyamatosan a párod seggébe bújsz. Megértem ha idegesíti.
2015. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jav: meg kell mondani
2015. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!