Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tanítható a shi tzu...

Mennyire tanítható a shi tzu kutya? És milyen eredménnyel? Az enyém nagyon csintalan, bár még kicsi.

Figyelt kérdés
2008. szept. 10. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem shih-tzum van és azt kell mondjam, hogy egy nagyon értelmes, szófogadó, sok mindenre tanítható kutya, de azért azt tudni kell, hogy nem munkakutya vagy vadászkutya. Ne várj el tőle rá nem jellemző viselkedésformát!
2008. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem, hogy mit várhatok tőle? Egyenlőre nem igazán hallgat rám, de azt hiszem néha csak alkalmi süketet játsza..Valami jó módszer? Köszi
2008. szept. 10. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószinűleg még babakutya? Azért olyan szeleburdi. Mi semmilyen nevelési módszert nem követtünk, egyszerűen csak foglalkozva van vele és minden amit tud. csak ráragadt. De pl. nagyon cuki, hogy tudja minden játéka nevét. Van rongyikája (egy megcsomózott konyharuha-imádja), labdája és ördije (ez egy kis plüss ördög-figura), midig azt hozza, amelyiket kérem. Érzi mikor van játék és mikor elég. Az alap vezényszavakra hallgat, mint a: maradsz, ülsz, pacsi, de az igyál, egyél vezényszót is érti. Ja, és mindig Barátok közt után van vacsi, úgyhogy, ha meghallja a zenéjét, már megy a kis tálkájához. Nálunk úgy alakult, hogy a páromra jobban hallgat, mert egy kicsit szigorúbb. De mindenkit imád és mindenki imádja. Elengedni az utcán nem merjük, de nem azért mert elszaladna vagy nem fogadna szót, csak nekem már ütötte el autó a kutyámat (nem őt) és nyugodtabb vagyok, ha pórázon van. Na, azért néha ebben is teszünk kivételt. Pár hónap és meglátod, egyre okosabb lesz! Sok sikert!
2008. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még csak 4 hónapos..Köszönöm szépen a választ!!

Minden jót!

2008. szept. 10. 11:59
 5/5 anonim válasza:
A mi kutyusunk 1 éves imádnivaló.Szerintem nagyon okos kutya bár én úgy nézem a szaglása az annyira nem jó,igaz nem egy vadászkutya. :-) Kislányom 9 éves ő már kutyatáncra is tanította,megy neki.2-3 nap alatt bármit megtanul.Eleinte csontját nemigen adta oda két napja próbáljuk már leteszi elénk.
2008. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!