Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyám kezdi elveszteni...

Idős kutyám kezdi elveszteni a látását, sötétben sétánál eléggé káoszosan viselkedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy idős kutyusom akiknek szürke hályog alakult ki a szemén,lát még. Viszont rosszul. Nappali sétáknál nincs probléma. De most már ha a sötétben sétálunk mindentől megijed és elém ugrik már majdnem többször elestem benne.Minden embert morog.Mindentől össze rezzen.Egy bokorra képes ugatni és nem akar elmenni mellette,nem tudja mi az,már ölben oda viszem a bokrokhoz,hogy lássa nincs baj.Látszik,hogy eléggé parás,pedig pórázon van,mellettem jön.


Ilyenkor mégis mi a teendő? :(


2015. okt. 7. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális hogy ilyen, ha esetleg nem mozgó tárgy az, amire morog, mutasd meg neki. Kell egy kis idő míg megszokja, hogy mostmár csak a nózi van.

MIndazonáltal, ne nyugtatgasd, mert akkor azzal csak azt éred el, hogy igen, van ott valami amitől félnie kell. Inkább a lehetőségek szerint mutass meg neki mindent, de a morgolódást ne engedd.

2015. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én az idős spánielemnél annak idején, mikor megvakult és megsüketült, én beszüntettem a sétákat. Kinti kutya volt, jól megszokott fekvőhelyekkel. Nem stresszeltem már ilyenekkel szegényt. Ha panelban laksz, akkor ez nem megoldható...akkor muszáj levinni. Volt olyan a spaninál, hogy ment, ment, és nekiment az oszlopnak szegény...felcsattant a szája :(. Akkor már talán 13-14 éves lehetett. Többet nem vittem. 15 évig élt velem.
2015. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám az utolsó fél évében szintén nem sétált. Teljesen megsüketült és megvakult. Rettegett az utcán és lefejelte a házak oldalát. Lehet megkövezni érte, de én lakáson belül kialakítottam neki egy wc-t és ott szépen elvégezte a dolgát, házon belül ismerte a járást és nyugodt volt, többnyire már csak aludt.


Ha nagyobb testű a kutyád (pl. labrador)akkor simán ráteheted a kezed séta közben, hogy érezzen téged, esetleg hámmal próbáld vinni, ha hall még akkor meg folyamatosan adj neki jelzéseket,cuppugást, vagy "gyere", hogy kicsit biztosabban menjen melletted, érezze, hogy figyelsz rá.

2015. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Otthon, jól ismert környezetben, játék keretében szoktasd rá, hogy használja az orrát. Dugj el finom falatokat és kerestesd meg vele, lehetőleg sötétben vagy félhomályban.

Szoktasd rá, hogy figyeljen a hangodra. Akassz az övedre egy kis csengettyűt, mint pl. amilyen a cicák nyakában szokott lenni. Ez alapján mindig tudhatja a kutyád, hol vagy, és ha sikerül kicsit megszoktatni vele a vakságot, akár el is engedheted. Tanítsd meg neki az "állj", "előre", "jobbra", "balra" parancsokat.

De ha ez nem megy, akkor ez esetben kivételesen hasznosnak tartanám a flexipórázt. Tud kicsit bóklászni, mégis össze van kötve veled, biztonságban, és te lehetsz a szeme.

Amikor megijed egy bokortól vagy hasonlóan ártalmatlan tárgytól, maradj nyugodt, szólj hozzá pár kedves szót, és menj tovább. Fontos, hogy bízzon benned, hogy nem engeded, hogy bármi rossz történjen vele. Én nem kényszeríteném oda a félelme tárgyához, inkább megpróbálnám megértetni vele, hogy bízzon bennem, én majd elintézem. Erre is be lehetne vezetni egy vezényszót, pl. "hagyd". Ha morog, zökkentsd ki a nyakörv enyhe megrántásával, határozottan szólj rá és haladj tovább, mintha mi se történt volna.


És ne hagyd szellemileg eltespedni, mert villámgyorsan le tudnak épülni! Dolgoztasd az agyát, mert akárcsak az idős embereket, az idős kutyákat is fenyegeti a demencia.

2015. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


5 kg-os kistestű kutyusról van szó, így is küzdünk,mert nem bír ki több órát már és bepisil,ki lett vizsgálva doki szerint pszichés,mert sokat iszik és ezáltal pisil.Amúgy imád sétálni,bóklászgatni,ettől nem fosztom meg,igazából muszáj ennyit mozognia,más különben teljesen elsorvadnának a lábai,szerintem.Panelban lakunk amúgy.


Szoktam heti 2x-3x szellemi lefárasztást csinálni,mert imádja a pocakját :D

Elengedni utcán nem tudom régóta,mert egyszerűen leül vagy csak áll vagy lefekszik. Ő póráz nélkül kb tapotatt nem jön. Régen ez sem volt problémánk.Mindenre megtanítottam,macskáról letudtam hívni.Most is letudnám. Sok parancsot ismer,régen sokat volt szabadon. De ez is vmi öregségi nyavaja lehet,vagyis inkább a rosszul látásnak a következménye,hogy nem érzi magát biztonságban elengedve. De ezzel nem próblémázok hiszen két méteres a póráz és ennyi szabad járása van,de igazából mellettem jön.Flexin sem megy messzebbre.


Viszont a sötétben,rossz fényben való szimatolos játékot kipróbálom. Ilyet csináltam vele régen,csak nappal.Eldugtam tápot,virslit,kenyér darabot lényeg,hogy kaja legyen és leüléssel kellett jeleznie ha meg van,akkor rögtön jött a juti :) Viszont rossz fényben még nem csináltam ilyet!! :D

2015. okt. 8. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!