Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen okmányok/engedélyek...

Milyen okmányok/engedélyek kellenek ahhoz, hogy 3-nál több kutyát tartsak? Hogyan intézhetném el ezt? Milyen eséllyel kapnám meg?

Figyelt kérdés

Eddig 3 kutyusom van, akikkel kiállításokra járok, és most szeretnék az országba behozni egy szerb import kutyust.

A kutyáim benti kutyák (a házunk 400 négyzetméteres), a kertünk 1600 négyzetméter. Mi ennek az engedélynek a procedúrája? Légyszi, segítsetek, nem tudom, milyen nyomon induljak el.


2010. márc. 15. 17:33
 1/9 A kérdező kommentje:

Jah, és a ház tulajdonjoga 50-50%-ban a feleségemé és az enyém. Ez befolyásolja, hogy hány kutyát tarthatunk? Vagy így 6 kutyánk lehetne legálisan?

Nem szeretném, ha "jóakaró" szomszédok bejelentenének minket.

2010. márc. 15. 17:34
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Én ugy tudom 5 kutyad lehet.. de ha tévedek javitsatok :)

Am nekem is 4 kutyám van és semmi papirom nincs hogy ennyi kutyam van.. Am énis versenyzek velük csak vadász szinten(Vércsapa,diszno,kotorék stb.. )

2010. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál érdeklődj, mert ezt minden önkormányzat maga szabályozza rendeleben.
2010. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:

Elmondom én hogyan csináltam. Nem mindenben passzol Neked, mert én még a házvásárlás előtt intéztem.

Bementem a helyi önkormányzat jegyzőjéhez és érdeklődtem az állattartási rendelet felől. Ő azt válaszolta, hogy mivel falu, annyi állatom lehet, amennyit akarok. De ha tutira akarok menni, akkor a következőket tegyem meg, és meg is tettem:

- Közvetlen szomszédok beleegyezése

- állatorvos helyszíni szemléje és az ő véleménye után az ÁNTSZ engedélye, amihez mellékelnem kellett, hogy hol kívánom elhelyezni a kutyákat, mit teszek az ürülékkel és hova teszem az elhullott állatokat.

- MEOE véleménye (Dr. Pozsonyi Anikó rutinból írja az ilyeneket)

Ezek alapján az önkormányzat kiadott egy engedélyt tenyészet létesítésére.

Sok sikert! Milyen kutyusaid vannak?

2010. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jó fej szomszédaid vannak, akik nem jelentenek fel a kutya ugatás miatt, és nem rosszmájúak, akkor felesleges a hivatali dolgokkal foglalkozni.

És pláne jó, ha nem átlátszó (pl. drót) kerítésetek van.

Ha kinn, séta alatt ne adj isten, beléd köt egy közterület felügyelő, akkor meg azt mondod, hogy az ismerősöd kutyáját sétáltatod.

Magyarországon nincs olyan szerv, ami a háznál lévő kutyák számát ellenőrizné.

Csak bejelentés alapján kezdenek el vizsgálódni.

2010. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
Ha meg kevésbé jó fejek a szomszédai, utólag már nem fog engedélyt kapni több kutyára.
2010. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat! A szomszédaink "jó fejek", eddig sem volt gond a kutyusokból soha, de nem szeretném, hogyha esetleg felrakatom a kennel honlapra, esetleg valamelyik "jóakaró" rivális tenyésztő ránk küldjön valakit.


Próbálom elintézni ezt az engedélyt! Köszönöm szépen a válaszokat!

2010. márc. 17. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha falusi vagy a kutya nem szól érte :D

Nekem is van 5 kutyám jól vannak tartva oltva vannak rendszeresen mindent megkapnak. És senkisem szolt még érte és ittis a németjuhász egész nap ugat!! Azadolga hogy ugasson :D:D

2010. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Intézd el mindenképpen az engedélyt! Ne hallgass azokra, akik szerint felesleges! Rengeteg olyan történetet hallottam, hogy azért kellett abbahagynia a tenyésztőnek a tenyésztést, mert új szomszédok költöztek oda és feljelentették. Jobb a békesség.
2010. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!