Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Farkast hogyan tarthatnék?...

Niky emo girl kérdése:

Farkast hogyan tarthatnék? Milyen engedélyek kellenek és honnan tudok szerezni?

Figyelt kérdés
a terület meglenne neki a kaja is meg minden. azért szeretnék egyet mert kcisikoromba néha voltak nálunk (apám vadőr volt igy néha sérült állatokat rá is bíztak) már akor beléjük szerettem, akkor volt 1-2 amelyik már szelídebb volt mert ugye vadasparkba voltak és a gondozókat megszoktatták. 1-2alkalomml ezeket még megis simogathattam és annyira megimádtam őket hogy ha lehet mindenképpn szeretnék egyet .
2011. máj. 13. 05:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom, hogy itt, ahol lakom, Veresegyházon van ilyen. Nemrég valami idióta kilőtt két alfahímet és az egész falka fel van bolydulva, az anyák nem etetik a kicsiket és óriási a káosz. Csak mert valami köcsög kintről belőtt. De a kérdésre visszatérve: léteznek afféle magán vadállatfarmok, mint a veresi is, amit mondok ugyanúgy, mint mellette a Medvefarm (egy cég egyébként). Tudtommal nem egyszerűen, de lehetett ezt is legitimizálni. Komplikáltabb folyamat, mint venni egy fajkutyát, de nem hiszem, hogy megoldhatatlan lenne. Keresd a mér meglévő ilyen farmok tulajdonosait, biztos, hogy el tudják mondani, hogy zajlik egy ilyen.

[link]

2011. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nos mivel veszélyes állat, mindenképpen engedély kell a tartásához. Az engedély kiváltásának feltételei törvényben rögzítettek, de mindenképpen szükséges a tartó részéről "legalább középfokú szakképesítés", valamint "szakmai gyakorlat". És elég pénz az eljárási díj kifizetéséhez, a pontos összeget nem tudom, de feltételezésen szerint több tízezer forint.
2011. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ja és mivel a farkas Magyarországon fokozottan védett igazolni kellene az állat származását.
2011. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) persze mindent ugy szeretnék h rendbe legyen nemakarom h belém kössenek :D
2011. máj. 13. 13:41
 5/19 anonim ***** válasza:

A témával már foglalkoztunk egy másik kérdésben.Keress rá.Ugyanitt megtalálod.Én rendszeresen járok Európa legnagyobb farkasparkjába, hála a munkámnak ismerem is az állatokat, de be sosem mentem és nem is mehettek közéjük.A tulajdonos bemegy, de 4 hónapja az egyik farkas megtámadta és csak a szerencséjén múlt, hogy nem ment rá mindegyik, mert akkor nem jött volna ki.Kiszámíthatatlanok, épp ezért a tartásuk veszélyes, és rengeteg engedélyt igényel.A fickónak nem lett komolyabb baja.3 napot töltött kórházban de ki is jött és azóta is bemegy hozzájuk.Mielőtt valami okostojás azt mondja, hogy törvényben van, hogy ki kell lőni:NEM.Nem kell elpusztítani az állatot, mivel a saját területén azt csinálhatott amit akart, és a tulajdonos számíthatott rá, hogy ez lesz a vége a dolognak egyszer.Amúgy 7 különboző faj van náluk a másik kérdésben linketlem is.Május 1-én voltam utoljára, a képeket megtalálod itt:


www.georgepictures.com


sok olyan helyre járok fotózni ahol vadállatok vannak és sokmindenkit kérdezek is efelől.Nem olyan egyszerű a fentartása sem és az engedélyek sem.A legnagyobb gond azzal van, hogy 2-3 havonta megtalálja őket(mindenkit)valaki és mivel fokozottan veszélyes területnek van nyilvánítva a legkisebb hibáért bezárathatják az egészet.Emiatt rengeteg pénzt emészt fel és nem egyszerű a fenntartásuk sem.De ha neked ez kell.De azt azért tudnod kell, hogy ha igazán éreztetni akarod velük a szabadságot, akkor 1 , se 2 nem lesz elég.

2011. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
hát túlsokat nem szeretnék csak néhány példányt legalábbis eleinte. a többi majd ahogy alakul. és az engedélyekért hova kell menni v mitkell csinálni v vinni?
2011. máj. 13. 18:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A farkas falkában él, kb. 5-10 fős csapatban, olyan nincs, hogy 1 farkas. Nem kutya, nem háziállat, nem hobbiállat, komoly szakértelem kell hozzá.

Hát ha van néhány tízmillió forintod, hogy megépíts egy normális méretű kifutót, nem csirkedróttal lekerítve, hanem 4 méter magas kerítéssel, beton alappal (kiásás ellen), elvégzed a megfelelői állatgondozói képzéseket, gyakorlattal, megszerzed a megfelelő képesítéseket, megvedd a farkasokat, biztosítsd az állatorvosi vizsgálatokat, biztosíts napi 5-10 kg húst farkasonként, akkor felveheted a kapcsolatot mondjuk a veresegyháziakkal vagy valamelyik állatkerttel. Sok szerencsét hozzá... Vagy már 18 amúgy?

2011. máj. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"az engedélyekért hova kell menni v mitkell csinálni v vinni?"

Ezen jót nevettem. Te ezt úgy képzeled, hogy bemész a polgármesteri hivatalba személyivel, hogy csókolom, engedély kellene?

Ezt úgy képzeld el, hogy elvégzel egy általános állatgondozói képzést, aztán gyakorlatot szerzel. Aztán elvégzel egy veszélyes állatokhoz való képzést, ismét gyakorlat. Aztán megszerzed a szükséges képesítéseket. Ehhez évek kellenek, nem adnak minden hülyének farkast. Szerencsére.

2011. máj. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a tájékoztatást. amugy nemkell leszólni a kérdés miatt csak szerettem volna meg tudni h mi kell hozzá mert nemtudtam. de azért köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 14. 06:55
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Előtted szóló vagyok.Nem leszóllak, ha nekem szólt, csak tájékoztatlak.Ebben semmi rossz nincs.Sokan akarnak aztán végül le is tesznek róla.Veszélyes ilyen állatokkal foglalkozni.Ha kicsin kerül hozzád akkor is.Én sosem értettem miért ekkora favorit a farkas.Szépek, jók meg minden, de kiszámíthatatlanok nagyon.


Ha érdekelnek képek kicsikről(most érkeztek 1 hónapja és sajnos nem mehettem be hamarabb)


itt megtalálod:


www.georgepictures.com


Kóborolj.-Sokkal többen vannak, de van amit nem tudtam jól elcsípni, és ugye megérti minden látogató miért.Nem akarok sem reggeli lenni, sem áldozat...Ha kérdésed lenne itt megtalálod az elérhetőségeim is.

2011. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!