Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a kan kutyám...

Neltarion90 kérdése:

Ivartalanítsam a kan kutyám vagy ne?

Figyelt kérdés
Azt hallottam az ivartalanított kutyákról, hogy megváltozik a temperamentumuk, nem olyan játékosak többé, nem annyira agresszívek, elhíznak és ellustulnak. Mi igaz ebből az állításból?( A kutya nem munkakutya, hanem családi kedvenc. )

2015. okt. 10. 13:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos es kielegito valaszokat!
2015. okt. 10. 14:27
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csak én személyesen nagyon ódzkodom az olyan állattartástól, ahol az állat valamilyen természetellenes átalakításra kerül és megfosztják egyik szervétől."


Oké, hogy van egy véleményed, de abba azért gondolj már bele, hogy az mennyire "természetes" az hogy pórázon sétáltatjuk a kutyákat, táppal etetjük őket, odu helyett pedig a fűtött lakásban lehetnek a gazdival?


Ráadásul heti szinten jönnek emberek, akik azért vágják a kutyájuk fülét meg farkát mert úgy jobban TETSZIK nekik. Mert vagányabb... azért nem szól senki egy árva szót sem. Csak akkor amikor a kutyát egy olyan műtét alá tesszük, ami hasznos a számára, nem szenved a tüzelő szukáktól, nem kerül harcba más kanokkal és megkíméljük vele egy halom betegségtől, s ezzel meghosszabbítjuk az életét.


Vagy jobb az ha ivaros marad a kutya, aztán vagy szenved mert hajtaná a vére vagy ez az eredmény? -> [link]


Álszent az, aki fontosabbnak tartja a saját elveit, mint mások életét.

2015. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Arról már nem is beszélve, hogy akkor szerinted a szervátültetés is a teremtő meg a természet megcsúfolása?
2015. okt. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 evimeri ***** válasza:
100%
Az én kutyám 9 évesen lett ivartalanítva. Előbb kellett volna. Nagyon agresszív volt. Előfordult, hogy még engem is megharapott amikor a szuka kutyák tüzeltek. Egyszerűen nem lehetett vele bírni. Az ivartalanítás után teljesen kicserélődött. Velem szemben már egyáltalán nem agresszív a kan kutyákat is csak megszaglássza, de nem támadja meg őket. Alapvetően sokkal nyugodtabb lett az ivartalanítás után. Én csak ajánlani tudom és legalább nem lesz felesleges szaporulat sem.
2015. okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

van olyan kutya aki ivartalanítás is ugyanolyan domináns és agresszív marad, DE! ha van rá esély, hogy jobb lesz tőle, ráadásul így megóvod őt attól, hogy esetlegesen valami herebaja legyen és amúgy sem akarod szaporítani, akkor megéri.

személy szerint én nem vagyok a korai ivartalanítás mellett, szerintem hagyni kell a kutyát testileg és lelkileg is beérni.

2015. okt. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!